Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Dawid Brzóska

Dawid Brzóska

Witam,

Mam pytanie odnośnie podziału działki na dwie mniejsze - po 20 i 25ar. Działka ma charakter rolny, uzyskaliśmy niedawno warunki zabudowy. Geodeta dostał jednak odpowiedź z gminy, że taki podział będzie niemożliwy, musi być co najmniej 30ar. Czy faktycznie nie ma jakiegoś sposobu na taki podział działki? Ziemia jest klasy 4a - czy ewentualnie gdybym odrolnił tą ziemię mógłbym ją wtedy podzielić?

Dawid Brzóska

Dawid Brzóska

Witam,

Mam pytanie odnośnie podziału działki na dwie mniejsze - po 20 i 25ar. Działka ma charakter rolny, uzyskaliśmy niedawno warunki zabudowy. Geodeta dostał jednak odpowiedź z gminy, że taki podział będzie niemożliwy, musi być co najmniej 30ar. Czy faktycznie nie ma jakiegoś sposobu na taki podział działki? 

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Adrian a nie taniej i prościej kupić kontener 22 stopowy za 8 tys i sobie głowy nie zarwać? Jaki jest orientacyjny przewidywany koszt tego budyneczku w ww firmie? 
    • A to sobie przeczytaj  tu: https://www.dnibetonu.com/wp-content/pdfs/2000/04/rusin.pdf   Na róznych fotkah różnie pękają. Na słupku nie mają za dużo pola do popisu. Pustak pęka mniej wiięcej w środku komory, albo tam, gdzie wody jest więcej.
    • Witam. Czy jeżeli będę chciał wymienię okno+drzwi tarasowe trzyskrzydłowe na same drzwi tarasowe trzyskrzydłowe to muszę to zgłosić czy potrzebuje pozwolenia .. Ingerencja nie wiąże się z poszerzeniem otworu... Tylko rozbicie pod oknem z parapetem... P.S w planach oryginalnych były drzwi tarasowe trzyskrzydłowe... Teraz mam okno dwuskrzydłowe+drzwi jedno skrzydłowe...
    • A wiesz że nie wiem czy nasiękniety w jakimś tam stopniu wodą beton, dobry beton,  zamarzając zwiększa swoją objętość, ale wydaje mi się że chyba raczej nie.   Pewnie dlatego że ta strona była narażona na zasiekający śnieg z deszczem i po tej stronie słupka ściekała woda i zamarzała. Albo po prostu tylko ta cała strona słupka była odspojona od betonu i tam się gromadziła w tej szczelinie woda.   Nie uwierzę w żadne osiadanie fundamentu, choć oczywiście i ono mogło mieć miejsce, ale wtedy rysa by przecież poszła po najcieńszym elemencie tego ogrodzenia, czyli po murku między słupkami a nie akurat po słupku. To przecież oczywiste, tak to działa nie inaczej. A może jednak nie, ale w takim razie musisz mnie jakoś przekonać do swojej wersji.
    • Tylko że pustaki pękają niejako pod kreskę, dosyć regularnie, zupełnie jakby to pęknięcie szło pod wpływem siły, no właśnie na przykład pochodzącej z z osiadającego fundamentu. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...