Skocz do zawartości

Gres drewnopodobny + prostokąt - jaki grzebień i klej?


Recommended Posts

Witam,

 

Płytki układałem na małej powierzchni 2 razy i to zwykłego rozmiaru 30x30 i 40x30 więc za dużego doświadczenia nie mam.

 

Chciał bym ułożyć u siebie na powierzchni ok. 45m2 (salon) i 8m2 (łazienka) gres drewno podobny szkliwiony. Dokładnie to OPOCZNO NATURAL ASH CREAM 14,7cm x 89 cm (grubość 11mm). Pod płytkami będzie ogrzewanie podłogowe.

Czy grzebień do kleju 8mm będzie ok? Wcześniej robiłem tak, że grzebieniem nanosiłem na podłogę, a płytkę cienko smarowałem na gładko. Czy przy takim wymiarze ta technika będzie w porządku? Klej jaki wstępnie wybrałem to Atlas Plus ( C2TE S1) - może jest coś lepszego o zbliżonej cenie? Oraz czy fuga 1,5mm będzie wystarczająca czy lepiej dać większą?

 

Drugie płytki (też pewnie gres) będą w łazience na ścianie. Wymiary to prawdopodobnie 29,7cm x 59,8 cm. Zestaw jak w przypadku pierwszych będzie ok czy inny się sprawdzi?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Link do komentarza
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Na płytce ma być grzebień w linii wschód - zachód, a na podłodze kierunek północ - południe. Albo odwrotnie.  

Niekoniecznie... Przy równym podłożu i prostych, niewyłukowanych płytkach opisana przez grubego metoda jest poprawna.

 

Tutaj, przy tych długich płytkach, które na 99,9 % są ciut wyłukowane mogą być problemy z nieutrzymaniem płaszczyzny i - na podstawie doświadczenia - proponuję ułożenie w "cegiełkę", ale z przesunięciem kolejnych płytek co 10, góra 15 cm.

Wyłukowanie sprawdź, układając na sucho na podłodze ze trzy, cztery rzędy płytek w cegiełkę w połowie długości i przyłóż w poprzek łatę.

Link do komentarza
54 minuty temu, uroboros napisał:

Niekoniecznie... Przy równym podłożu i prostych, niewyłukowanych płytkach opisana przez grubego metoda jest poprawna. 

Oczywiście, zgadzam się zupełnie. Powiem więcej, jest jeszcze kilka innych metod, też poprawnych. Tyle, że one są dobre w sytuacji, kiedy wykonawca ma je opanowane. Dlatego ja przedstawiłem wersję dla amatora. A może tylko tak mi się wydaje... nie wiem. Ale przyrzekam, że miałem dobre intencje.

Link do komentarza
8 godzin temu, gruby33 napisał:

Czy grzebień do kleju 8mm będzie ok?

Lepszy będzie 10 mm .

 

8 godzin temu, gruby33 napisał:

Wcześniej robiłem tak, że grzebieniem nanosiłem na podłogę, a płytkę cienko smarowałem na gładko. Czy przy takim wymiarze ta technika będzie w porządku?

Jak najbardziej .

 

8 godzin temu, gruby33 napisał:

wybrałem to Atlas Plus ( C2TE S1)

Plus ostatnio zdziadział , użyj Kerakolu H40 .

Link do komentarza
2 godziny temu, joks napisał:

Plus ostatnio zdziadział

Przykro mi taką opinię od fachowca słyszeć, bo preferowałem chemię Atlasa, ale  cóż... od sześciu lat nie pracuję i wszystko mogło się zdarzyć... chociaż... jak pamiętam, od zawsze miłośnicy chemii np. Mapei oceniali Atlasa niezbyt pochlebnie i mówili, że zdziadział :bezradny::zalamka:

Link do komentarza

Dzięki za rozwianie kilku wątpliwości.

Jeszcze co do tej fugi to czy na grzanej podłodze i płytkach 14,7cm x 89 cm (grubość 11mm) fuga 1,5mm nie będzie zbyt mała?

 

Co do ściany to jednak lądują na ścianie "Interval Carpet"  89,8x32,8 cm :) Zobaczymy jak pójdzie :D

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...