Skocz do zawartości

Prąd-garaż


oakep

Recommended Posts

Witam. Posiadam garaż murowany w zabudowie segmentowej. Jest to rząd garaży na osiedlu na którym mieszkam. Zauważyłem że sporo osób posiada prąd w garażu. Na pierwszym garażu każdego rzędu są skrzynki czyli przyłącze jest. Moje pytanie brzmi ile wyniosło by mnie podłączenie prądu do mojego garażu. Odległość od skrzynki to ok. 70 metrów może mniej ,Pozdrawiam

Link do komentarza

Najpierw musisz sprawdzić jak jest zrobiona instalacja potrzebna do przyłącza. Jak jest jednomyślność i życzliwość - ciągną kable przez poszczególne garaże aż do ostatniego.

Jeśli jej nie ma - robi się to po ścianach zewnętrznych (od tylnej ściany)

Zagrożeniem są złomiarze złodzieje, którzy nocami lubią ograbiać takie ściany z tych kabli.

Dlatego opcja przeciągnięcia kabla poprzez poszczególne segmenty garażowe jest bezpieczniejsza.

Link do komentarza
1 godzinę temu, oakep napisał:

  Na pierwszym garażu każdego rzędu są skrzynki czyli przyłącze jest. Moje pytanie brzmi ile wyniosło by mnie podłączenie prądu do mojego garażu. Odległość od skrzynki to ok. 70 metrów może mniej  

Najpierw zapytaj sąsiadów czy mają prąd i skąd są zasilani. Potem zgłosić się do zarządcy garażami i tam dowiedzieć się szczegółów, czy to trzeba zrobić samemu, czy robione jest grupowo. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...