Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Koszt 1 kW z gazu to dla kotła kondensacyjnego 0,21 a dla prądu 0,6 z tego co pamiętam więc jakim cudem może być taniej. Panie to się nie da, cen nie da się oszukać !. A to zużycie porównawcze to pewnie w jakichś domkach badawczych, więc tak wiarygodne jak zużycie paliwa dla aut  w warunkach laboratoryjnych.
    • Chciałbym widzieć podłogówkę wodną, która pracuje w tej temperaturze... Pozatym taką temperaturę ustawia się raczej w łazience, a nie w salonie czy sypialni. Nie wyobrażam sobie zróżnicowanych temperatur w różnych pomieszczeniach przy zastosowaniu podłogowego ogrzewania centralnego. Normalną temperaturą w salonie jest 21° do 22°C. Ciekawe jak to osiągnąć przy podłogówce wodnej? Normalnie temperatura podłogi przy takim ogrzewaniu wynosi 28°C. Im cieplejsze powietrze, tym wyższe nasycenie parą wodną i intensywniejsza konwekcja.  Nie ma ogrzewań tylko na podczerwień lub konwekcyjnych. Zawsze jest część takiego i takiego. O tym jak będziemy traktować dany system grzewczy decyduje udział procentowy danej formy rozchodzenia się podczerwieni.   Jeżeli mamy ponad 50% promieniowania, to będzie to ogrzewanie na podczerwień. Jeżeli będzie ponad 50% konwekcji, jest to ogrzewanie konwekcyjne, ze wszystkimi jego wadami.   Czasami nie ma innego wyjścia i trzeba ogrzewać powietrzem, ale jeżeli ma się wybór, to lepszą opcją jest wykorzystanie zalet promieniowania.   Nie mam zamiaru kopać się z koniem, ale pomiary, w tym badania prowadzone w Kaiserslautern dowodzą, że ogrzewanie na podczerwień jest o 30% tańsze od ogrzewania gazem. Fizyki nie da się oszukać! https://enerbau.pl/wp-content/uploads/2019/08/Zuzycie_energii_wg_projektu_badawczego.pdf Powinno brzmieć: I zrobiło się ciepło!!!  Oświecać ciemność, to dla mnie zaszczyt. Jest taki jeden magik, co potrafi przyciągać ciemnych za pomocą fal radiowych. Ja wolę pozostać na bazie faktów naukowych i fizyki.
    • Doczytaj do końca - wartościowy materiał.
    • Nie użyłem określenia"filozof wioskowy", tylko "chłopski filozof" w odniesieniu do wpisu bajbagi:   A wcześniej w odniesieniu do wpisu retrofooda. Dość jasno to wynika z tekstu - chyba że to nie o ten wpis chodzi? 
    • Im wyższy murek tym lepiej. Taras też najlepiej by miał balustradę ze szkła, itp, jak najmniej  ażurową, Donice z z ziemą super. Jest jeszcze kwestia odbicia od balkonu nad tobą. Ale szczerze mówiąc naprzeciwko mam taki garaż,  co prawda 2 x mniejszy  - i nawet drogę dojazdową w odl. 10 m - ale uciążliwości żadnej nie ma, tyle że wokół dużo zieleni, więc tłumią. Myślę że bedzie dobrze   a w razie czego postaw temat na forum, to może coś się wymyśli 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...