Skocz do zawartości

Wymiana paneli podłogowych


Recommended Posts

Witam

Mam takie mozę dość nietypowe pytanie

Chciałym wymienic u Siebie panele podłogowe.

Moje są juz stare (15 lat) i sie trochę zuzyły.

Generalnie nie mam z tym większych probemów poza jedną rzeczą

A mianowicie obenie mam panele połozone pod ościeżnicami (jak urządzałem mieszkanie to najpierw poszedł panek a potem ościeżnica.

Teraz jak to wyjmę to jest problem jak wcisnąć panel pod ościeżnice bo wszystkie panele na rynku sa montowane na clik (czyli wkładamy panel pod katem i dociskamy do dołu) A to nie pozwoli wcisnąć sie pod.

Jak to rozwiazać?

Zostawić szczeliny i zafugować np silkonem? 

Czy może spróbować zrobić na styk a potem przesunąć całą zmontowana podłogę o parę mm żeby podeszło (ale to też będzie tylko z 1 strony i nie będzie łatwe kilkanaście m2 przesunąć zeby nie popękały zamki.

 

Jak ktoś ma jakies porady to chętnie przyjmę

 

Pozdrawiam

Pawel

 

Link do komentarza

No widzisz, teraz zrozumiałem. Ja mam to zrobione w ten sposób, że panel pomiędzy ościeżnicami został wycięty i wyszlifowany na cycuś. Pasuje do powierzchni czołowych na lekki wcisk, więc nie trzeba było ani silikonować, ani niczego tam dawać. Trochę czasu trwało przygotowanie, ale wygląda nieźle. Natomiast szparę przy bocznej krawędzi ościeżnicy zakryła listwa maskująca styk ściany z ościeżnicą. Jej dolna krawędź. A dalej to już listwa przypodłogowa.

PS. To w końcu masz próg  czy tak jak na zdjęciu?

Link do komentarza

 

Z pewnością nie można pasować paneli na styk z ościeżnicą - podłoga pracuje  i brak luzu może spowodować wypaczenie podłogi. W pozostałą po starym panelu szczelinę można bez problemu włożyć nowy jeśli układanie zaczyna się od tej strony , podobnie przy wzdłużnym ustawieniu - dobicie pasa wzdłuż złącza. Gorzej będzie przy panelu końcowym, ale niekiedy udaje się nieznaczne przesunięcie całej powierzchni "pływających" paneli.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...