Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Garść porad dotyczących rozkładu pętli ogrzewania podłogowego

Recommended Posts

Zakładam ten wątek, żeby nie powielać się po kilka razy.

Chciałbym w tym miejscu podzielić się kilkoma spostrzeżeniami, które mogą się komuś przydać.

To nie ma być w zamyśle kompendium wiedzy o podłogówce, tylko taki mały dodatek.

1. Jeśli rozważasz położenie w pomieszczeniu dwóch pętli, polecam Ci zastosowanie

rozkładu - które również sam zastosowałem - budowa zagnieżdżonych pętli.

Ten prosty zabieg daje fantastyczne możliwości.

Możesz osobno regulować każdą z pętli, możesz nawet wyłączyć jedną z pętli, jeśli jest za ciepło a cała powierzchnia i tak będzie grzana

a nie tylko jedna połowa.

Regulacja staje się wg. mnie łatwiejsza.

2. Narysuj sobie w cadzie rozkład pomieszczeń i narysuj pętle.

W zależności od średnicy rurki, przyjmij w jakich odległościach będą prowadzone pętle od siebie.

To ważne o tyle, że rurkę trudno wygiąć tak, żeby rozkład był bardzo gęsty.

Z praktycznego rozkładu powiem, że jesteś w stanie wygiąć rurkę o średnicy 16mm, co 10cm.

Ja u siebie w strefach brzegowych robiłem pętle w odstępie 10cm, a pozostałe co 15cm.

Jeśli masz zapas rurki, tj. nie przekraczasz tych umownych 100m, możesz dać gęściej rurki, np. co 12cm.

Możesz częściowo dać co 12cm, częściowo co 15cm...

Możesz jedną pętlę zrobić o większym zagęszczeniu, jedną o mniejszym.

RYSUNEK to podstawa.

Tutaj możesz wiele poprawić, dostrzec możliwe problemy.

Wstawiam rysunki moich pętli.

Może komuś się przyda.

image.png.aef7ff2b520eb5778cd7c187390e790d.png

image.png.5c3de67d638910c714f4e02152ba2f3b.png

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Czyli profile są dobrze tak jak na zdjęciu zaznaczyłem?
    • Nie wiem gdzieś to wyczytała..., bo nie w linkowanym artykule... Wzięcie kąpieli w wannie, to cała operacja - podjęcie decyzji o kąpieli, nalanie wody do wanny - dłuuugi proces, rozebranie się, przygotowanie bąbelków... tak że miała czas podłączyć ładowarkę i przygotować się do surfowania po internecie - a i całkiem możliwe jest, że w tej wannie, podczas oglądania jakiegoś filmiku zasnęła i straciła kontrolę nad telefonem wszak o2 donosi:       I teraz ona już o tym "wie" ... w Niebie...
    • Profile tylko wzdłuż, chodziło mi o płyty, ale płyty też można dać wzdłuż, ciężko mi się dziś myśli, pomylilem ze ścianką. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
    • wkrotce zostanie uruchomiony nowy serwis kwadratowo.pl   warto miec na uwadze   pozdrawiam  
    • tak, mam kuchnię elektryczną   łazienka to jedno pomieszczenie, kibel to drugie pomieszczenie - między tymi pomieszczeniami jest szyb wentylacyjny, ale czy każde ma swój szyb czy są używają tego samego to nie wiem.  Jakie rozwiązanie/rozwiązania proponujesz? Myślałem o poniższych rozwiązaniach:   1. Zamontowanie w ścianie tam gdzie jest skrzydło balkonowe takiej kratki: https://askot.krakow.pl/pl/p/NAWIEWNIK- ... TIKA/25306 2. Nie robienie drzwi w salonie i pozostawienie kratki wentylacyjnej w dotyczasowej kuchni - pozostawianie drzwi otwartych w pokoju (który obecnie jest kuchnią) podczas gotowania i pozostawienie w tym pokoju (który obecnie jest kuchnią) kratki wentylacyjnej. Wówczas nie robiłbym żadnej wentylacji wentylacji w salonie (gdzie chcę zrobić aneks). Czy takie rozwiązanie ma sens i czy przede wszystkim nie będzie problemów przy kontroli kominiarzy co roku? 3. Salon sąsiaduje z łazienką. Podłączenie się pod wentylację łazienkową. Dajcie proszę znać co myślicie o powyższych opcjach. Która byłaby najlepsza, Chyba, że mielibyście jeszcze jakieś rozwiązania?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...