Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Tomasz Jacewicz

Renowacja drewnianego mebla

Recommended Posts

Mam do renowacji drewniane biurko które wymaga bejcowania i lakierowania. Do bejcowania chciałbym użyć bejcy vidaron. Producent ten pisze w swoich informacjach żeby po bejcowaniu użyć lakieru bezpodkładowego Vidaron. Czy mogę jednak użyć lakieru akrylowego tego samego producenta, nie zaś bezpokładowego (który w moim miejscy zamieszkania jest niedostępny). Jak ka jest różnica między lakierem akrylowym a bezpodkładowym.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zeszlifować poprzednią powłokę do żywego drewna, nanieść kolor na wiele sposobów i zabezpieczyć. Może być bejca + lakier (lakierobejca to akurat dobra na płot), woskować lub olejować. Jeśli to drogi mebel z innej epoki, można udać się do wprawnego ebenisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to stary zabytkowy mebel to nie zalecałbym stosowania lakierobejcy.

Jeśli chodzi o lakiery podkładowe popularny np. kapon stosuje się jako warstwę pośrednią, która zabezpiecza drewno, wiąże włókna drzewne, skleja niedoskonałości i drobne pyłki, jednocześnie zabezpiecza poprzedzającą warstwę koloryzującą np. z bejcy wodnej lub spirytusowej.

Lakiery akylowe moim zdaniem mają mniejszą trwałość (ulegają szybszemu ścieraniu) niż lakiery rozpuszczalnikowe. Z kolei wodne (akrylowe) lakiery szybciej wysychają niż rozpuszczalnikowe. Jeśli miałbym polecić zastosowanie lakierobejcy wolałbym iść w kierunku lazurów, które oczywiście też są lakierobejcami, ale nie kryją tak intensywnie i można uzyskać zadowalający efekt w którym widoczne jest usłojenie drewna. osobiście polecałbym rozpuszczalnikowy Altax lub lazury firmy Remmers.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli jesteś już zdecydowany na Vidaron to możesz chyba bezproblemowo zamówić sobie ten bezpodkładowy przez internet? Czy jest jakaś przeszkoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, Produkty VIDARON można zamówić korzystając z e-sklepu: https://www.vidaron.pl/sklep/produkty/do-wewnatrz.html
Po bejcowaniu rekomenduję zastosować Lakier Bezpodkładowy, który charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi (może być on też stosowany np. do wykończenia podłóg), a zabezpieczonej powierzchni nadaje wysoką odporność mechaniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Niepoprawnym rozwiązaniem jest ocieplanie styropianem w dwóch warstwach 2x10 cm i  jest to niezgodne z dokumentem odniesienia jakim jest Krajowa lub Europejska Ocena Techniczna (KOT, EOT) do niedawana nazywana Aprobatą Techniczną . Nie ma też żadnych innych argumentów świadczących o korzyściach wynikających z zastosowania takiej techniki, a wręcz jest to tylko generowanie niepotrzebnych kosztów. Ewentualne straty na połączeniu płyt styropianowych (zakładając poprawne przyklejenie i uzupełnienie ewentualnych szczelin pianką poliuretanową) są praktycznie pomijalne. System ociepleń należy mocować w jednej warstwie, płyty styropianowe w jednej grubości. Taki też sposób przewidują wszystkie wytyczne i instrukcje dotyczące metody ocieplania ETICS. Kompletny System Ociepleń Termo Organika, podobnie jak wszystkie systemy innych producentów, przewidują zastosowanie izolacji w jednej grubości. Wykonanie inaczej niż stanowią zalecenia i wytyczne producentów, tylko na odpowiedzialność osoby stosującej własne rozwiązanie. Łączniki mechaniczne należy zastosować opcjonalnie w zależności potrzeby, np. kiedy płyty styropianowe są klejone do podłoża na którym są warstwy mogące osłabić przyczepność (najczęściej starsze budynki poddawane termomodernizacji).
  • Teoretycznie to możemy poteoretyzować, ale praktycznie i tak trzeba pomijanego przez Ciebie konstruktora w to zaangażować i powyjaśniać parę spraw...
  • Planuję ocieplić budynek styropianem o grubości 2x10cm na zakładkę. W efekcie, żeby dobrze zakotwiczyć styropian, potrzebowałbym do kołkowania dybli o dł. 30cm, których zakup jest trudny i kosztowny. Budulcem ścian jest suporeks i częściowo kamień wapienny, ponieważ jest to stary, wyremontowany budynek. Myślałem o zakołkowaniu pierwszej warstwy kołkami 20 cm i na tak przygotowane podłoże przykleić drugą warstwę ocieplenia. Czy jest to dobry pomysł?
  • Fundament miałby wisieć na czas zasypania wykopów jeśli bym wybrał opcję robienia przed skończeniem drenażu. Ale wtedy pojawia się problem jak zagęścić grunt pod wylanymi już ławami. Tak na prawdę mało w internecie można znaleźć nawet filmów czy opisu jak się łączy dom podpiwniczony z garażem. Widocznie mało jest takich domów. A czy zastosowanie płyty pod garażem nie było by pewniejsze? Kolejna sprawa - pytanie o folię kubełkową. Czy jeśli będę miał taras z jednej strony i garaż z drugiej to czy w tym miejscu jest sens stosowania folii jeśli będzie ona zabetonowana od góry?
  • No tak, wszystko sprowadza się do tego wyrównania. W dużej części mam wszystko wyrównane do płyty balkonowej, co na to położyć najlepiej?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...