Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Proszę zerknąć na pierwsze zdjęcie na rotującym slajderze pod tym linkiem.

https://pruszynski.com.pl/panele-dachowe-na-rabek.php

To zależy od spadku dachu i od tego czy ten dach wpisuje się w otoczenie. Tak myślę, że w tym szczególnym miejscu jest kładziony nacisk na utrzymanie jednorodnego wizerunku budynków. Nie chodzi mi tylko o drewnianą elewację, której elementy widać nawet na budynkach użyteczności publicznej wzdłuż Krupówek.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
Dnia 13.03.2019 o 10:45, Laura Janik napisał:

Czy płaska blacha na rąbek stojący sprawdzi się w górskich klimatach Zakopanego? Projekt zakłada wymianę pokrycia dachowego. Czy takie rozwiązanie oprócz względów estetycznych jest dobre? Jakie są wady i zalety?

Jak najbardziej. Zanim Małopolska "obrosła" blachodachówką na tych terenach było dużo naturalnych pokryć dachowych - dachówka, gont drewniany oraz blacha na rąbek (czasami zwana na "felc") układana z pojedynczych arkuszy. Z tych terenów wywodzi się dużo dobrych blacharzy, którzy chętnie opowiedzą ci o zaletach, gdzie podstawowymi są: waga poszycia, odporność i szczelność na wiatry i deszcz oraz możliwość układania od małych spadków nawet najbardziej wykrzywionych brył (np. wieżyczek czy wież).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 miesiące temu...

Dzień dobry,

Dachy z blachą na rąbek to jedne z najstarszych metalowych pokryć dachowych stosowanych w budownictwie.

Do zalet paneli na rąbek Blachy Pruszyński:

- szybkość montażu

- dostępne nie tylko w gr. #0,50 ale też w gr. #0,70 mm

- cztery rodzaje profilowania: nanofala, mikrofala, mikrotrapez, klasyczny

- profilowanie mikrofala, mikrotrapez, nanofala minimalizuje powstawanie efektu falowania na skutek rozszerzalności termicznej

- dopracowane zamki, które w razie potrzeby demontażu, umożliwiają "wypięcie" panelu bez uszkodzeń

 

https://pruszynski.com.pl/panele-dachowe-na-rabek.php

 

 

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

Panel-dachowy-NA-RĄBEK-Blachy-Pruszyński-1024x705.jpg

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blachy Pruszyński ma w ofercie produkt panel dachowy REGLE, który stworzony został z myślą o architekturze w stylu zakopiańskim.

https://pruszynski.com.pl/panel-dachowy-regle,prod,57,972.php

 

Pokrycie REGLE w postaci jednomodułowych paneli produkowane jest w dwóch doskonałych powłokach: poliuretan połysk PURLAK® (6 kolorów) oraz poliuretan matowy PURMAT® (7 kolorów) oraz w powłoce hybrydowej PURMAX® (4 kolory).

 

r1.jpg

 

r2.jpg

 

r3.jpg

Edytowano przez Ekspert Pruszyński (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2019 o 10:45, Laura Janik napisał:

Czy płaska blacha na rąbek stojący sprawdzi się w górskich klimatach Zakopanego? Projekt zakłada wymianę pokrycia dachowego. Czy takie rozwiązanie oprócz względów estetycznych jest dobre? Jakie są wady i zalety?

@Laura, Czy możesz podesłać projekt https://www.rheinzink.pl/serwis/wyslij-projekt/, by zobaczyć jakie w nim są założone:
- spadki dachu,
- przebicia (na komin, okno dachowe),

- załamania (kosze, kalenice) oraz

- umiejscowienie rynny i jej sposób wykonania (wisząca zewnętrzna / ukryta) lub jej brak?

Na tej podstawie wyliczane są ilości materiałowe i koszty wykonawstwa - i to jest prawdziwy "obraz wad i zalet" o które pytasz ;)

P.S. W załączeniu kilka zdjęć realizacji w trakcie budowy z użyciem rąbka stosowanego (z przebiciami dachu lub bez) w górskich klimatach w okolicach Zakopanego. Wszystkie na pełnym deskowaniu i spełniające najwyższe parametry - w akustyczne... 

budowy 05.2009r 243.jpg

P9241762.jpg

Edytowano przez Igor Pilutkiewicz (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
 • 3 miesiące temu...
 • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Aż tak zle?... Szpachlowanie - jeśli dobrze pamietam to na spoiwa pionowe płyt położona była taśma (ale nie jestem pewna czy w rogach tez), natomiast na łączeniach ściany z sufitem tylko akryl i to na samym końcu. Czy to normalne? Czy wszędzie na spoinach nie powinien być najpierw gips a na to taśma/siatka i potem znowu szpachla?     
  • Dlatego ja  nie rozumiem histerii że importujemy  średnio 10% prądu po cenie 62 Euro /MWh a produkcja u nas jest 64 Euro/MWh  i do tego syf. Nikt nie  jest od nikogo niezależny w 100%  i trzeba to zaakceptować a nie mieć mentalność jak sprzed 1795 roku., co i tak gówno dało bo doszło do rozbiorów. 
  • Firma sugeruje zasłonięcie ewidentnego swojego partactwa. Płyty g/k nie zostały prawidłowo zamocowane, prawdopodobnie spartaczone jest wykonanie stelażu. Całość do ekspertyzy i całkowitego zwrotu kosztów. Roboty trzeba wykonać od nowa. Być może również źle wykonano szpachlowanie, spoiny nie są bandażowane. Ale bez właściwego stelażu i mocowania końców płyt g/k, nie pomoże nawet Święty Boże, pęknięcia wylezą zawsze. Nawet w budynkach murowanych, o fundamentach ustabilizowanych przed laty.    Żadne naprawianie nie pomoże, to jest fuszerka nie z tej ziemi. To wszystko trzeba zdjąć i robić konstrukcję od nowa.
  • dodałby łyżkę wapna/cementu oraz proszku do pieczenia i byłby gazobetonowe "kulki" na wisiory...
  • Już się zaczyna, bo w Unii porównuje się stawki za kWh w poszczególnych krajach. I tu nasze są wysokie. Co i tak nie oddaje rzeczywistości, gdyż nie ma w nich wszelkich opłat "mocowych" na rozwój fotowoltaiki, na wille Obajtka i cały szereg innych. Dopiero jak się to wszystko podsumuje i obliczy stawkę rzeczywistą... wtedy dopiero się okazuje gdzie jesteśmy i gdzie tkwi nasza ręka. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...