Skocz do zawartości

Jak zamontować nowe okna PVC - nietypowe zadanie


Recommended Posts

Witam,

 

Nie mam kompletnie zielonego pojęcia o oknach i ich montażu. Wiem tylko, że celować będę w coś z profilem Ideal 8000 (niekoniecznie to) oraz trzy szyby.

 

Problem stwarza niestety budowa mojego domu i okien, które już tu są. Ogromne okno z drewnianą ramą i obok mniejsze, uchylne do góry do zewnątrz. Duże okno będzie kosztować fortunę, a mam ich, aż pięć. Dlatego wolałbym postawić na niestandardowe rozwiązanie... Wymiana samych okien uchylnych. Jako, że jest to jedno okno (duże + małe), pozostałoby mi wciśnięcie nowego okna z ramą w miejsce starej drewnianej ramy.

Problem z obecnymi oknami to ich otwieranie - idiotyczne jak dla mnie, mycie, a co przeważa szalę - brak szczelności... Przy odpowiednim kącie widać pół cm szpary... Siedząc przy oknie wieje po plecach. Chwilowo przykleiłem dodatkowe uszczelki, ale to nie jest rozwiązanie problemu...

 

Załączam kilka fotek. Na zdjęciach są opisy - nieistotne - szukałem wcześniej rozwiązania u producentów, ale niekoniecznie się udało. Także można nie brać ich pod uwagę. Dodam, że nowe okna mogę zainstalować bardziej z zewnątrz (dodając belkę pod oknem) lub w środku ramy - co pewnie technicznie byłoby lepsze, ale nie wiem jak będzie to wyglądać (chociaż i tak takie rozwiązanie będzie lekko głupawe).

 

p1-zewnatrz.JPG

p1-zewnatrz-wymiary.jpg

p2-wewnatrz-wymiary.jpg

p3-rama.jpg

p3-rama-2.jpg

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Najprostsze rozwiązanie - potraktować stara ramę (po wyjęciu skrzydła) jako ościeże  i wstawić nowe kompletne okno o dopasowanych  wymiarach (z luzem w ościeżu ok. 1 cm). Będzie trochę mniej światła (mniejsze oszklenie), ale to chyba nie problem.

Czyli bardziej do środka. Też tak myślałem.

 

Ta druga opcja - instalacja w szerszym punkcie gdzie chowalo się skrzydlo byla pomyslem, aby wygląd zewnętrzny przypominał stare okno. Ale nie wiedziałem jak potem z uszczelnieniem miejsca, gdzie byla uszczelka od skrzydla. Wtedy rama nowego okna bylaby lekko schowana. 

 

Ale chyba lepiej nie ryzykowac... 

Link do komentarza

Po dokonaniu wstępnej analizy, na podstawie załączonych przez Pana zdjęć, stwierdzamy, że będzie konieczny demontaż starych okien oraz ingerencja w elewację i tynki wewnętrzne. Oczywiście dokładnie sytuację może zanalizować fachowiec, którzy przyjedzie dokonać oględzin okien. Polecamy skierować się do jednego z naszych punktów, gdzie może Pan uzyskać pomoc.

Link do komentarza
Dnia 13.03.2019 o 08:39, Eksperci Krispol napisał:

Po dokonaniu wstępnej analizy, na podstawie załączonych przez Pana zdjęć, stwierdzamy, że będzie konieczny demontaż starych okien oraz ingerencja w elewację i tynki wewnętrzne. Oczywiście dokładnie sytuację może zanalizować fachowiec, którzy przyjedzie dokonać oględzin okien. Polecamy skierować się do jednego z naszych punktów, gdzie może Pan uzyskać pomoc.

Uhhh. Mało przyjemna wiadomość. Nie byloby to z mojej strony podobnym rozwiazaniem jak montaz okna w domu z drewna? :(

Link do komentarza
Dnia 12.03.2019 o 13:31, patisowka napisał:

  Ogromne okno z drewnianą ramą i obok mniejsze, uchylne do góry do zewnątrz. Duże okno będzie kosztować fortunę, a mam ich, aż pięć.  

Rozważałeś zamianę na kilka mniejsze, postawione obok siebie? Nie twierdzę, że to rozwiązanie idealne, ale w bloku, w którym kiedyś mieszkałem, wszyscy tak robili. W dużym pokoju były drzwi na balkon, a tuż przy nich cztery kwatery okienne. Oczywiście szajs niemożliwy, więc ludzie wymieniali je na trzy okna nowe. Oczywiście, powierzchnia szyb nieco się zmniejszała, bo ramy miały większą szerokość, ale coś za coś. Cieplej i bez wiatrów wewnątrz pokoju.

Dwa mniejsze kosztowałyby raczej mniej niż jedno ogromne.

Link do komentarza
Gość mhtyl
11 godzin temu, patisowka napisał:

Uhhh. Mało przyjemna wiadomość. Nie byloby to z mojej strony podobnym rozwiazaniem jak montaz okna w domu z drewna? :(

Piszesz, że

 

Dnia 12.03.2019 o 13:31, patisowka napisał:

Nie mam kompletnie zielonego pojęcia o oknach i ich montażu.

więc po jakiego snujesz po swojemu plany aby okno wstawić w okno? Ty nie będziesz ich montował więc po co kombinujesz? Jak przyjdzie fachowiec aby dokonać pomiarów  i będzie to kumaty człowiek to nigdy nie zrobi aby zostawić starą futrynę okna, a od montażu fachowiec  w życiu się nie zgodzi na takie rozwiązanie.

Masz wybraną firmę to wołaj gościa na pomiary i będziesz wiedział jak to trzeba zrobić.

 

I już nie mam siły się :zalamka::wallbash:   czy nie umiesz używać polskich znaków? raz używasz a drugi raz nie, nie bądź niechlujny i nie spiesz się z dodaniem odpowiedzi, sprawdź sobie nawet dwa razy napisanego posta a potem zatwierdź do odpowiedzi.

Dnia 12.03.2019 o 13:31, patisowka napisał:

Duże okno będzie kosztować fortunę,

To jakie ma wymiary to duże okno? bo z fotek nie żadnego ogromnego przeszklenia.

 

Dnia 12.03.2019 o 13:31, patisowka napisał:

Załączam kilka fotek. Na zdjęciach są opisy - nieistotne - szukałem wcześniej rozwiązania u producentów,

Te okna które masz są stare jak świąt, jeszcze nigdy nie spotkałem się z takimi oknami w domu, ale za to spotkałem się w budynkach gospodarczych są to  okna  gospodarcze które są i były tańsze od normalnych.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Piszesz, że

 

więc po jakiego snujesz po swojemu plany aby okno wstawić w okno? Ty nie będziesz ich montował więc po co kombinujesz? Jak przyjdzie fachowiec aby dokonać pomiarów  i będzie to kumaty człowiek to nigdy nie zrobi aby zostawić starą futrynę okna, a od montażu fachowiec  w życiu się nie zgodzi na takie rozwiązanie.

Masz wybraną firmę to wołaj gościa na pomiary i będziesz wiedział jak to trzeba zrobić.

 

I już nie mam siły się :zalamka::wallbash:   czy nie umiesz używać polskich znaków? raz używasz a drugi raz nie, nie bądź niechlujny i nie spiesz się z dodaniem odpowiedzi, sprawdź sobie nawet dwa razy napisanego posta a potem zatwierdź do odpowiedzi.

To jakie ma wymiary to duże okno? bo z fotek nie żadnego ogromnego przeszklenia.

 

Te okna które masz są stare jak świąt, jeszcze nigdy nie spotkałem się z takimi oknami w domu, ale za to spotkałem się w budynkach gospodarczych są to  okna  gospodarcze które są i były tańsze od normalnych.

Snuje bo mogę... Uzywam polskich znaków gdy autokorekta je wykryje. Pisząc z komputera uzywam ich, z telefonu, gdy proponuje mi poprawę...

 

Żaden spec nie przyjedzie z polski mi okien mierzyć, pytam czy takie rozwiązanie ma sens ponieważ JA musze zmierzyć okna i potem zlecić ich wykonanie i późniejsze wstawienie u siebie... Ta śmieszna budowla nie stoi w polsce. Blok szeregowy z 1970 roku.

 

Nie ma ich na zdjęciu bo nie bylo ich potrzeba... Okno ma 3m x 2 coś. Na dole mam łączone u gory to fix połączony z tym uchylnym. Rozdziela je belka tylko. 

 

3 godziny temu, retrofood napisał:

Rozważałeś zamianę na kilka mniejsze, postawione obok siebie? Nie twierdzę, że to rozwiązanie idealne, ale w bloku, w którym kiedyś mieszkałem, wszyscy tak robili. W dużym pokoju były drzwi na balkon, a tuż przy nich cztery kwatery okienne. Oczywiście szajs niemożliwy, więc ludzie wymieniali je na trzy okna nowe. Oczywiście, powierzchnia szyb nieco się zmniejszała, bo ramy miały większą szerokość, ale coś za coś. Cieplej i bez wiatrów wewnątrz pokoju.

Dwa mniejsze kosztowałyby raczej mniej niż jedno ogromne.

Myślałem o tym, niestety to nie wchodzi w grę. Byłoby nawet lepiej... 

 

5 godzin temu, uroboros napisał:

Okna z drewna, czy dom z drewna O.o:zalamka:

Odpowiedziano mi, że będę musiał demontować okna - sposób jaki chcialem wykorzystać to montaż pcv tak jak w drewnianym domu (wykorzystanie drewnianej ramy okna).

Link do komentarza
Gość mhtyl
13 minut temu, patisowka napisał:

Żaden spec nie przyjedzie z polski mi okien mierzyć, pytam czy takie rozwiązanie ma sens ponieważ JA musze zmierzyć okna i potem zlecić ich wykonanie i późniejsze wstawienie u siebie... Ta śmieszna budowla nie stoi w polsce. Blok szeregowy z 1970 roku.

Nie ważne czy to Polska czy inny kraj, zasady montażu i pomiaru są takie same. Ten który będzie je montował powinienem je zmierzyć, taka jest prawidłowość działania.

 

16 minut temu, patisowka napisał:

Snuje bo mogę... Uzywam polskich znaków gdy autokorekta je wykryje. Pisząc z komputera uzywam ich, z telefonu, gdy proponuje mi poprawę...

I chcesz powiedzieć, że jedno słowo poprawi np montaż a za chwile w tym samym poście już nie poprawi słowa montażu, patrz post #8 i słowo w Polsce tez jest wg Ciebie poprawnie napisane? 

21 minut temu, patisowka napisał:

Okno ma 3m x 2 coś

Dnia 12.03.2019 o 13:31, patisowka napisał:

Duże okno będzie kosztować fortunę, a mam ich, aż pięć

:icon_eek: Co to blok? ile on ma m2 skoro ma aż 5 okien 3m X 2m i jeszcze zapewne kilka mniejszych?

27 minut temu, patisowka napisał:

Odpowiedziano mi, że będę musiał demontować okna - sposób jaki chcialem wykorzystać to montaż pcv tak jak w drewnianym domu (wykorzystanie drewnianej ramy okna).

:zalamka: Nie idź tym tropem.

23 minuty temu, patisowka napisał:

Snuje bo mogę

Każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :) tylko jak nigdy tego nie robiłeś a chcesz wydać trochę kasy na nowe okna i potem całość zmarnować poprzez nieudany montaż to lepiej sie zastanów. Oczywiście, nie ma w tym żadnej wielkiej filozofii pod warunkiem że coś łykasz w temacie. Tam gdzie nie mieszkasz nie ma fachowców?

 

Link do komentarza
22 minuty temu, patisowka napisał:

pytam czy takie rozwiązanie ma sens ponieważ JA musze zmierzyć okna i potem zlecić ich wykonanie i późniejsze wstawienie u siebie... Ta śmieszna budowla nie stoi w polsce. Blok szeregowy z 1970 roku. 

To zdanie powinno było być wpisane w pierwszym poście i mielibyśmy mniej wątpliwości...

 

Dobrym rozwiązaniem będzie to zaproponowane w drugim poście

 

2 minuty temu, mhtyl napisał:

Tam gdzie nie mieszkasz nie ma fachowców?

Fachowcy na pewno są, ale pewnie mocno chodzi o kasę :bezradny:

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 minutę temu, uroboros napisał:

To zdanie powinno było być wpisane w pierwszym poście i mielibyśmy mniej wątpliwości...

 

Tylko czy zlecenie wykonania okien w Polsce a potem ich transport do jakiegoś tam kraju + ewentualne szkody okien podczas transportu za które producent nie będzie odpowiadał i nie udzieli na to gwarancji będzie tak bardzo opłacalne?

4 minuty temu, uroboros napisał:

 

 

Dobrym rozwiązaniem będzie to zaproponowane w drugim poście

Nie chcesz powiedzieć, że to rozwiązanie bierzesz na poważnie? Zwróć uwagę że autor chce wstawić okna energooszczędne a pozostawiona futryna drewniana o niewiadomej kondycji (może być miejscami spróchniała) będzie wspaniałym mostkiem termicznym. Nie chciałem postu #2 komentować aby nie posądził mnie ekspert o hejt, ale wypisuje bzdury tak doradzając.

Link do komentarza
Gość mhtyl
27 minut temu, uroboros napisał:

Fachowcy na pewno są, ale pewnie mocno chodzi o kasę :bezradny:

Jak już wcześniej napisałem, pomijając koszt okien to transport będzie miał za friko? nie wspominając o utracie gwarancji.

Link do komentarza
1 godzinę temu, patisowka napisał:

Snuje bo mogę...

Pytacz snuje, a my jak we mgle :zalamka:...

 

A może patisówka  ma busa i transport go nie zrujnuje,  może mieszka tuż za granicą, a może w ciepłych krajach i może mostek termiczny go nie zrujnuje, może nie weźmie super energooszczędnych okien, może zamówi na początek jedno okno, spróbuje samodzielnego montażu i jak się uda - zrobi resztę, może... może przebitka cenowa jest tak duża, że będzie decydująca, może... może...

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, uroboros napisał:

może przebitka cenowa jest tak duża, że będzie decydująca, może... może...

Być może że przebitka cenowa jest, ale każdy Polak który pracuje zagranicą przelicza towar z kraju w którym pracuje na złotówki, a tak się nie robi.

Link do komentarza

Oj oj oj... 

 

Więc tak, jedynym nieoszklonym miejscem jest mur utrzymujacy okno z lewej i z prawej strony - czyli ten dzielący pokoje. 3m na dole, u gory jakoś 2.80m,a pokoj obok znacznie mniejsze. Z obu stron domu takie samo. 

 

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę, tak. Te kilka okien kosztuje w Polsce (proszę bardzo) - około  tysiąca - dwóch tysięcy euro. Byl u mnie "fachowiec" i wycena to na niecałe 7 tysięcy za 2 szyby i podstawowy profil. Napewno znalazłbym taniej, ale i tak różnica nie jest mała. Ramy są ok bez pruchna, twarde zadbane drewno. 

 

Znalazłem firmę, która szczyci się swoimi wyrobami okiennymi i pokazuje na swojej stronie zdjęcia domów (za granicą ) oraz kosztów jakie poniósł kupujący plus ich transport. 

Link do komentarza
18 minut temu, patisowka napisał:

 Znalazłem firmę, która szczyci się swoimi wyrobami okiennymi i pokazuje na swojej stronie zdjęcia domów (za granicą ) oraz kosztów jakie poniósł kupujący plus ich transport. 

Jeśli transport jest po stronie wykonawcy, to rozumiem, że gwarancja obejmuje również ewentualne uszkodzenia w transporcie, a więc te zastrzeżenia teraz odpadają.

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, patisowka napisał:

Ramy są ok bez pruchna, twarde zadbane drewno. 

Ale to i tak nic nie zmienia, porostu to jest wbrew sztuce budowlanej aby oprawiać nowe okno w ramie starego.

1 godzinę temu, patisowka napisał:

Znalazłem firmę, która szczyci się swoimi wyrobami okiennymi i pokazuje na swojej stronie zdjęcia domów (za granicą ) oraz kosztów jakie poniósł kupujący plus ich transport. 

Jeżeli jest taka dużo rozbieżność cenowa to jeżeli producent okien gwarantuje swój transport to i zapewne i też montaż zapewnia.

Natomiast co do pomiarów to jeżeli zapytasz producenta to Ci wyjaśni jakie masz mu podać wymiary aby zamówić dobrej wielkości okna.

1 godzinę temu, patisowka napisał:

Więc tak, jedynym nieoszklonym miejscem jest mur utrzymujacy okno z lewej i z prawej strony - czyli ten dzielący pokoje. 3m na dole, u gory jakoś 2.80m,a pokoj obok znacznie mniejsze. Z obu stron domu takie samo. 

To jest blok czy dom? Bo dalej nie mogę sobie wyobrazić gdzie tam zmieszczą się te wielkie okna 3m X 2m w ilości 5 szt.

Link do komentarza

Szeregowiec. Parter 1 duże i góra 1 duże + Góra 1 małe. I tył to samo. Tył na parterze ma 2 fixy i małe uchylne - te zostaje. 

 

Na zdjęciach wygląda na małe. Juz rolety miałem problem dostać. 

 

Zdjęcie budynku obok. 

 

Zapytam w sumie jak z tym montażem. Przewieźć, a wymienic to jednak różnica. 

 

557_2160x1440.jpg

Edytowano przez patisowka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

Te dolne, wielkie okna to raczej witryna niż okna. Czy na parterze nie był kiedyś jakiś sklep czy biuro? Zrozumiałbym te wielkie przeszklenia gdyby był to domek jednorodzinny na dużej działce, postawiony z dala od drogi i wścibskich oczu, ale w bloku takie przeszklenia to nieporozumienie, zero intymności.

Gdybym ja to miał robić to dół podmurowałbym na wysokość 1,2 m - 1,5 m i zwężył je.

Link do komentarza
Dnia 19.03.2019 o 21:49, uroboros napisał:

W Holandii to norma...

Dokladnie tak. Tu mają takie rzeczy i dlatego tak kombinuje.

 

Nie, nie było tu żadnych sklepów. Nowe domy zaczynają robić z bardziej standardowymi lecz nadal dużymi oknami. 

 

Nie mogę murować. Podzielenie okna będzie też wyglądać dziwnie ze względu, że jest tu takich szeregowców wiele. A na koniec bank nie wyda mi pozwolenia. 

 

Czyli rozumiem, że wstawienie nowego okna w drewno to głupi pomysł, ale najlżejszy przy tych wymyślnych domach? 

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...