Skocz do zawartości

Okap kuchenny


qenik

Recommended Posts

Witam

Będę wynajmował mieszkanie z kuchnią wyglądająca tak jak na zdjęciu w załączniku. 

Nie ma okapu kuchennego i stąd moje pytanie. Co wykombinować aby nic nie przestawiać? 

Może jest taki wąski okap, który po zamontowaniu będzie mi nachodził na szafkę lub w drugą stronę. Montowany pod szafkę nadchodzący na kuchenkę. Oczywiście jak najtańsza opcja tu się liczy w końcu to wynajem a nie własność :) 

 

received_2358688504343525.jpeg

Link do komentarza
12 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Zatem trzeba wstawić pochłaniacz - pod szafką nad kuchenką. Na górze nad szafkami widzę 2 gniazdka ale uwaga: rury od okapu  (nie pochłaniacza) nie możemy wyprowadzić do widocznego anemostatu. Zakładam, że to jest wywiew z kuchni i niech takim pozostanie.

Pochłaniacz musi nachodzic nad kuchenkę czy wystarczy zamontować pod szafką tak jak jest i też będzie zgarnial? 

 

Czy taki byłby OK? 

https://allegro.pl/oferta/okap-podszafkowy-kuchenny-50cm-berdsen-czarny-10a-7758252792

 

Jeżeli nie to czy mógłbyś coś polecić? 

Edytowano przez qenik (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ja kiedyś montowałem Amicę w mieszkaniu w bloku. Lepiej żeby pokrywał się z kuchenką, można zamówić szerszy żeby nachodził na pole kuchenki. I trzeba wyprowadzić z niego kawałek rury do szafki i wyżej. Powietrze które z niego wyleci po przefiltrowaniu i "odtłuszczeniu" musi wrócić do obigu na mieszkanie.

Link do komentarza

Z układu glazury nad kuchenką wynika, że usunięto jedną szafkę szerokości - chyba - 40 cm i przesunięto tą krótszą w lewo... i szafeczka pod którą mógłby wisieć okap "uciekła" znad kuchenki...

Okap powinien być umieszczony bezpośrednio nad płytą kuchenną, aby jak najmniej oparów unosiło się obok okapu nad szafki.

Wystarczą dwa kołki rozporowe.

Ten okap wskazany na linku będzie dostatecznie dobry i dodatkowo ma on opcję przymocowania go bezpośrednio do ściany nad kuchenką, niekoniecznie do szafki. Rura nad okapem też nie jest konieczna, bo okap można wewnątrz tak ustawić, aby przefiltrowane powietrze wracało do pomieszczenia poprzez kratkę, wykonaną na górnej części obudowy okapu.

 

Link do komentarza
2 godziny temu, uroboros napisał:

Z układu glazury nad kuchenką wynika, że usunięto jedną szafkę szerokości - chyba - 40 cm i przesunięto tą krótszą w lewo... i szafeczka pod którą mógłby wisieć okap "uciekła" znad kuchenki...

Okap powinien być umieszczony bezpośrednio nad płytą kuchenną, aby jak najmniej oparów unosiło się obok okapu nad szafki.

Wystarczą dwa kołki rozporowe.

Ten okap wskazany na linku będzie dostatecznie dobry i dodatkowo ma on opcję przymocowania go bezpośrednio do ściany nad kuchenką, niekoniecznie do szafki. Rura nad okapem też nie jest konieczna, bo okap można wewnątrz tak ustawić, aby przefiltrowane powietrze wracało do pomieszczenia poprzez kratkę, wykonaną na górnej części obudowy okapu.

 

Racja, o ile nad okapem będzie przestrzeń. W innym razie kawałek rury zamaskowanej w szafce i da się może jeszcze coś w tej szafce upchać - jakieś przyprawy na półeczce po obu stronach rury.

Link do komentarza
5 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

o ile nad okapem będzie przestrzeń

 

Spójrz na szósty rysunek w ofercie allegrowej, ten z wymiarami. Góra okapu jest tak wyprofilowana, że 35 cm ma przylegać do dna szafki, a potem, na skosie, jest kratka... i nic nie ogranicza wylotu - JEST PRZESTRZEŃ!

Tutaj ten króciec do rury wyląduje obok szafki i też - gdyby co - jest miejsce na rurę, której nota bene, nie ma do czego podłączyć :bezradny:

 

A w wynajmowanych szafkach qenik nie będzie dziur robił, chyba że ma w planie dłużej mieszkać i na koniec wynajmującemu ten okap pozostawi...

Link do komentarza

OKOK, ja kiedyś miałem szafkę nad takim pochłaniaczem a raczej pochłaniacz pod szafką i w tej szafce była rura i półki. Miejsca tam za dużo nie było, mieściły się jedynie przyprawy i jeden wąski flakonik :) Dlatego o tym wspomniałem. Rura gwarantowała mi, że cały ten "syf" z gotowania nie zostawał w szafce czy pod a wypadał nad szafką - tam na samej gorze było wycięcie.

A poza tym, możliwości aranżacji jest wiele.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Suma sumarum nadal nie wiem co zrobić. 

Czy kupienie tego okapu z linku i zamocowanie go do ściany będzie dobrym rozwiązaniem czy nie? :)

 

Robienie dziur w szafce odpada, chyba że jakoś rurę da się puścić obok szafki. 

 

Poleci ktoś jakieś optymalne rozwiazanie? 

Link do komentarza
3 godziny temu, qenik napisał:

nadal nie wiem co zrobić. 

 

Dnia 13.03.2019 o 12:44, uroboros napisał:

Okap powinien być umieszczony bezpośrednio nad płytą kuchenną, aby jak najmniej oparów unosiło się obok okapu nad szafki.

Wystarczą dwa kołki rozporowe.

Ten okap wskazany na linku będzie dostatecznie dobry i dodatkowo ma on opcję przymocowania go bezpośrednio do ściany nad kuchenką, niekoniecznie do szafki. Rura nad okapem też nie jest konieczna, bo okap można wewnątrz tak ustawić, aby przefiltrowane powietrze wracało do pomieszczenia poprzez kratkę, wykonaną na górnej części obudowy okapu.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...