Skocz do zawartości

co za 100 tys??-remont domu


Recommended Posts

Mam propozycję dostania od rodziców połowy domu, czyli jego 100 m2. Dom jest 18-letni i wymaga pewnych modernizacji, a mianowicie:
ocieplenia, wymiany dachu-aktualny to eternit, wymiany okien, instalacji pieca i wymiany kaloryferów. Mnie przypadłaby w udziale 1 kondygnacja do użytku, jest to zupełnie wykonczone ale do zupelnej przebudowy: łącznie z kuciem łazienki, wymianą drzwi, podłóg i wygładzeniem ścian. Zupelnie nie orientuję się w kosztach takiego przedsięwzięcia, czy mogłąbym liczyć na jakąkolwiek pomoc kogoś, kto ostatnio remontował podobnie podobną powierzchnię???Niestety musialabym zmieścić się w kwocie 100 tys. zł, czy to w ogóle realne??
Dodam, że dom położony jest 60 km od Warszawy, bo przypuszcam, że w kwestach finansowych ma to istotne zanczenie
Będę wdzięczna za wszelką pomoc
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam
Trochę późno piszę ale jestem nowym użytkownikiem. Według mnie będzie ci się ciężko zamknąć w 100.000 ale chyba jest to realne. Zależy jeszcze czy będziesz sam robił czy firma (brania kolesi z ulicy nie polecam). U mnie przebudowa dachu wyniosła 60.000 ale ja nie tylko ściągałem eternit (wymiana na blachodachówkę z pełnym osprzętem + deskowanie) ale również podnosiłem ściany, poprawiałem kominy i częściowo ocieplałem na zewnątrz ponieważ adaptuje poddasze + ścianki działowe wewnątrz. Na eternit możesz dostać dofinansowanie z urzędu miasta lub gminy (nie pamiętam dokładnie) ja dostałem, zwracają 80%.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jestem w trakcie remontu starego domku. Na przyszły rok zamierzam poważnie odremontować dach (wymiana więźby, poszycia na okolo 300m2) Zastanawiam się skąd wzięła się taka kwota jak 60 tys u Ciebie Sawk? Nie ukrywam, ze przerażająco spora. Jesli mnie nikt nie sprowadzi na ziemie to chcialbym w 30 tys sie zamknąc póki co.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...