Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

co za 100 tys??-remont domu

Recommended Posts

Mam propozycję dostania od rodziców połowy domu, czyli jego 100 m2. Dom jest 18-letni i wymaga pewnych modernizacji, a mianowicie:
ocieplenia, wymiany dachu-aktualny to eternit, wymiany okien, instalacji pieca i wymiany kaloryferów. Mnie przypadłaby w udziale 1 kondygnacja do użytku, jest to zupełnie wykonczone ale do zupelnej przebudowy: łącznie z kuciem łazienki, wymianą drzwi, podłóg i wygładzeniem ścian. Zupelnie nie orientuję się w kosztach takiego przedsięwzięcia, czy mogłąbym liczyć na jakąkolwiek pomoc kogoś, kto ostatnio remontował podobnie podobną powierzchnię???Niestety musialabym zmieścić się w kwocie 100 tys. zł, czy to w ogóle realne??
Dodam, że dom położony jest 60 km od Warszawy, bo przypuszcam, że w kwestach finansowych ma to istotne zanczenie
Będę wdzięczna za wszelką pomoc
  • 4 tygodnie temu...
Witam
Trochę późno piszę ale jestem nowym użytkownikiem. Według mnie będzie ci się ciężko zamknąć w 100.000 ale chyba jest to realne. Zależy jeszcze czy będziesz sam robił czy firma (brania kolesi z ulicy nie polecam). U mnie przebudowa dachu wyniosła 60.000 ale ja nie tylko ściągałem eternit (wymiana na blachodachówkę z pełnym osprzętem + deskowanie) ale również podnosiłem ściany, poprawiałem kominy i częściowo ocieplałem na zewnątrz ponieważ adaptuje poddasze + ścianki działowe wewnątrz. Na eternit możesz dostać dofinansowanie z urzędu miasta lub gminy (nie pamiętam dokładnie) ja dostałem, zwracają 80%.
  • 1 miesiąc temu...
Jestem w trakcie remontu starego domku. Na przyszły rok zamierzam poważnie odremontować dach (wymiana więźby, poszycia na okolo 300m2) Zastanawiam się skąd wzięła się taka kwota jak 60 tys u Ciebie Sawk? Nie ukrywam, ze przerażająco spora. Jesli mnie nikt nie sprowadzi na ziemie to chcialbym w 30 tys sie zamknąc póki co.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A czy tylko grzałka w buforze może tego dokonać ? w a elektrycznym piecu do co wielkości laptopa , już nie?
    • Nie spodziewam się zysków tylko aby jak mnie w domu nie będzie w zimie dom był ogrzany i żeby jednak nie bawić się w zalewanie rur glikolem ale żeby woda była podgrzana w rurach.
    • A co to akumulowanie ma na celu ? jakich zysków się spodziewasz? Po ilu latach zwróci się instalacja bufora? 
    • Zastanawiam się jeszcze nad buforem ciepła z grzałką elektryczną podłączonym pod obecne centralne. Doradźcie mi.
    • Witam,  jestem na etapie wykończenia domu i zasatanawiam się nad najlepszym źródłem ogrzewania CO + CWU. Od razu zaznaczę, że dom nie był budowany przeze mnie i nie miałam wpływu na dobór źródła ogrzewania na etapie projektu.    Poniżej kilka szczegółów o samym domu:   - dom znajduje się w okolicach Nowego Targu (strefa V),  - pow. użytkowa: ok. 220 m2, w bryle budynku garaż (ok. 20m2),  - ściany zewnętrzne: 28,8 pustak ceramiczny MAX + 10 cm styropian grafitowy,  - okna dwuszybowe PCV, o nieznanych mi dokładnych parametrach,  - w domu wykonano instalację składającą się z:  parter - pokój dzenny, kuchnia, przedsionek i łazienka - instalacja podłogowa; do tego grzejniki, pod pokojem dziennym jest też nieogrzewana piwnica (powstała mimowolnie podczas budowy domu na skarpie),  piętro - grzejniki + w łazience podłogówka, grzejniki dobierane prawdopodobnie pod ekogroszek, temp. zasilania 60 stopni,  Zgodnie z kalkulatorem ze strony cieplowlasciwe.pl zapotrzebowanie na energię wynosi ok. 92 kWh/m2.  Zastanawiam się nad pompą ciepła powietrze/woda, dostałam kilka ofert, między innymi:  - Panasonic T-CAP ok. 52 tys. zł  - NIBE F2120 ok. 56 tys. zł - Mitsubishi Zubadan ok. 62 tys. zł Nie ma (na chwilę obecną) sieci gazowej, jest ona w budowie i nie ma zbyt wielu konkretów co do tego, kiedy zostanie ona zakończona (podano, że będzie to może w przyszłym roku). Nie jestem jednak do końca przekonana do tego rozwiązania, ze względu na uwolnienie cen gazu w najbliższych latach. Koszt montażu pompy ciepła jest bardzo wysoki i w porównaniu do chociażby ogrzewania na kocioł olejowy, szacując zużycie oleju na poziomie 2200/2300 l rocznie, oraz cenie ok. 3,5 zł/l, przy założeniu, że pompa ciepła zużyje ok. 8500 kWh rocznie, to ogrzewanie pompą staje się opłacalna dopiero w 8 roku użytkowania. Nie wiem na co się zdecydować, warunki klimatyczne również są dość ciężkie i trochę obawiam się o sprawność pompy ciepła a wydając ok. 50/60 tys. zł chciałabym mieć pewność, że urządzenie będzie dobrze działać, a grzałka nie będzie włączać się co chwilę.  Nie do końca umiem określić zużycie pompy ciepła, jest tu dużo zmiennych, a jak wspominałam, klimat nie jest do końca sprzyjający.  Czy macie może Państwo jakieś pomysły na rozwiązanie mojego problemu? Może ktoś z Państwa jest w podobnej sytuacji i korzysta z pompy ciepła. Zastanawiam się też nad rozwiązaniem hybrydowym tj. kosioł olejowy jako główne źródło, plus za kilka lat mała pompa ciepła do CWU (przez cały rok) i CO do -5 stopni celsjusza.  Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc! Pozdrawiam. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...