Skocz do zawartości

Odchodzące drzwi balkonowe od ściany - tak ma byc!


Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Mam problem z developerem, który uważa za normalne odstające okno od ściany (zdjęcia poniżej).

Mój wykonawca, który wykańcza mieszkanie, twierdzi, że to bubel budowlany i 1 cm szczelina jest nie do przyjęcia i problem, będzie się pogłębiał.

 

Developer na zgłoszenie usterki odpowiedział tak:

 

"Dzień dobry,

Szczelina na łączeniu pomiędzy przedścianką, a stolarką drewnianą zawsze będzie występowała, ponieważ zachodzą tam duże naprężenia elementu stałego – między ścianą, a stolarką.

W miejscu styku przedścianki , a elementami stolarki drewnianej, zalecamy aby przy prowadzeniu prac wykończeniowych zamontować listwę maskującą montowaną do przedścianki. Drugim rozwiązaniem jest, aby w miejscu łączenia zamontować kątownik na ramie okiennej.  "

 

Kto ma rację?

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

 

52407198_354022675447009_7520363404582715392_n.jpg.42ec8cd8f56c3e9a44437f376b1ed5be.jpg52562632_1273668572799123_1321539622840303616_n.jpg.b5830bae801b530d13f124a61e69bcd1.jpg

Link do komentarza
3 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Oczywiście szczelina na styku ościeżnicy i muru musi być

Oczywiście nie musi być ..

 

4 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

i z reguły maskowana jest specjalną plastikową listwą zakładaną podczas tynkowania ościeża.

Ta listwa jest mocowana dla wygody tynkarza aby prosto zrobić ościeże .

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Jako laik nie napisałem (została mi zwrócona uwaga bo to istotny fakt o którym nie wiedziałem), że jest to zestaw okienny (zdjęcie poniżej) a5.thumb.JPG.4310a46591c83dc04aa0d2dc4c6caeb1.JPG     ścianka z pęknięciem (drzwi balkonowe w pokoju po lewej stronie - prawa krawędź) jest "dochodząca" Zatem może niepotrzebnie biję pianę i mój wykonawca pochopnie kazał mi ostro interweniować w temacie?

 

 

Edytowano przez Piotr Komincz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Oczywiście szczelina na styku ościeżnicy i muru musi być i z reguły maskowana jest specjalną plastikową listwą zakładaną podczas tynkowania ościeża.

Tylko tu jest mowa o drzwiach balkonowych zewnętrznych a nie wewnętrznych. Nie wyobrażam sobie aby w drzwiach zewnętrznych była puszta szczelina. W omawianym przypadku powinna być pianka a o ciepłym montażu nie wspomnę bo to nie na kieszeń dewelopera.

Link do komentarza

A ja przyznam szczerze że trochę tracę orientację co jest czym, patrząc na te zdjęcia. Na drugim wygląda to tak jakby ta ścianka dochodziła prostopadle wprost do ościeżnicy, a na tym pierwszym prawym widać jednak uskok. 

Czy ten "zestaw okienny" to jedno duże okno, które zostało przedzielone tą ścianką widoczną na drugim zdjęciu ? . Chyba raczej to dziwne ale może tak jest.

Link do komentarza

No więc to okno z przyczyn oczywistych nie jest w żaden sposób zakotwione do tej ścianki. A ściankę budował deweloper ?. 

Dziwny przypadek żeby okno dzielić ścianką.

Ale jeśli tak jest i deweloper stawiał tę ściankę, to mimo wszystko on powinien zabudować te listwy maskujące a nie udzielać instrukcji co trzeba z tym zrobić. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...