Skocz do zawartości

Odchodzące drzwi balkonowe od ściany - tak ma byc!


Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Mam problem z developerem, który uważa za normalne odstające okno od ściany (zdjęcia poniżej).

Mój wykonawca, który wykańcza mieszkanie, twierdzi, że to bubel budowlany i 1 cm szczelina jest nie do przyjęcia i problem, będzie się pogłębiał.

 

Developer na zgłoszenie usterki odpowiedział tak:

 

"Dzień dobry,

Szczelina na łączeniu pomiędzy przedścianką, a stolarką drewnianą zawsze będzie występowała, ponieważ zachodzą tam duże naprężenia elementu stałego – między ścianą, a stolarką.

W miejscu styku przedścianki , a elementami stolarki drewnianej, zalecamy aby przy prowadzeniu prac wykończeniowych zamontować listwę maskującą montowaną do przedścianki. Drugim rozwiązaniem jest, aby w miejscu łączenia zamontować kątownik na ramie okiennej.  "

 

Kto ma rację?

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

 

52407198_354022675447009_7520363404582715392_n.jpg.42ec8cd8f56c3e9a44437f376b1ed5be.jpg52562632_1273668572799123_1321539622840303616_n.jpg.b5830bae801b530d13f124a61e69bcd1.jpg

Link do komentarza
3 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Oczywiście szczelina na styku ościeżnicy i muru musi być

Oczywiście nie musi być ..

 

4 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

i z reguły maskowana jest specjalną plastikową listwą zakładaną podczas tynkowania ościeża.

Ta listwa jest mocowana dla wygody tynkarza aby prosto zrobić ościeże .

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Jako laik nie napisałem (została mi zwrócona uwaga bo to istotny fakt o którym nie wiedziałem), że jest to zestaw okienny (zdjęcie poniżej) a5.thumb.JPG.4310a46591c83dc04aa0d2dc4c6caeb1.JPG     ścianka z pęknięciem (drzwi balkonowe w pokoju po lewej stronie - prawa krawędź) jest "dochodząca" Zatem może niepotrzebnie biję pianę i mój wykonawca pochopnie kazał mi ostro interweniować w temacie?

 

 

Edytowano przez Piotr Komincz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Oczywiście szczelina na styku ościeżnicy i muru musi być i z reguły maskowana jest specjalną plastikową listwą zakładaną podczas tynkowania ościeża.

Tylko tu jest mowa o drzwiach balkonowych zewnętrznych a nie wewnętrznych. Nie wyobrażam sobie aby w drzwiach zewnętrznych była puszta szczelina. W omawianym przypadku powinna być pianka a o ciepłym montażu nie wspomnę bo to nie na kieszeń dewelopera.

Link do komentarza

A ja przyznam szczerze że trochę tracę orientację co jest czym, patrząc na te zdjęcia. Na drugim wygląda to tak jakby ta ścianka dochodziła prostopadle wprost do ościeżnicy, a na tym pierwszym prawym widać jednak uskok. 

Czy ten "zestaw okienny" to jedno duże okno, które zostało przedzielone tą ścianką widoczną na drugim zdjęciu ? . Chyba raczej to dziwne ale może tak jest.

Link do komentarza

No więc to okno z przyczyn oczywistych nie jest w żaden sposób zakotwione do tej ścianki. A ściankę budował deweloper ?. 

Dziwny przypadek żeby okno dzielić ścianką.

Ale jeśli tak jest i deweloper stawiał tę ściankę, to mimo wszystko on powinien zabudować te listwy maskujące a nie udzielać instrukcji co trzeba z tym zrobić. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...