Skocz do zawartości

Jak zrobić napęd do przegarniacza rusztu kotla?


Recommended Posts

Witam!
Chcialbym wykonać napęd do odpopielacza kotla - czy jestem w stanie  zmieścić sie w jakieś nie duzej kwocie?

Chcialbym móc ustawiac;
-odstęp czasu od kolejnych przerusztowań np. Co 3 godziny
- kąt obrotu silnika/powrot np. 30stopni w prawo i 30 stopni powrot w lewo
- blokade przed przeciążeniem np. do 10kg - jesli w piecu jest jeszcze zbyt duzo opalu to silnik nie bedzie na sile przerusztowywal a nastepna proba odbedzie sie za kolejne 3 godziny.
- dobrze jesli w kazdej chwili można by odpopielic także ręcznie lub np. Naciskajac na guzik

Jakich części powinienem uzyżyć do takiego napędu; sterownik, silnik itd.?

Proszę o pomoc,
Pozdrawiam

20190303_003323.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
11 minut temu, pawstone napisał:

W kotlach ds jest to bardzo przydatna funkcja.

 

Pokaz mi które kotły mają elektryczne przegarniacz rusztu, bo o tym jest mowa, a że ta funkcja przegarniacza rusztu jest przydatna to nie musisz mnie uświadamiać.

14 minut temu, pawstone napisał:

 

A zbyteczne to sa takie wpisy

Kolego, nie bądź nie miły, bo jak chcesz to ja też mogę Ci się odwzajemnić, tym bardziej że piszesz że pożal sie boże, polskich znaków nie umiesz używać?

Link do komentarza
Gość mhtyl

Ja widać, zainteresowanie jest przeogromne, wpisów tysiące na temat cudownego rozwiązania elektrycznego przegarniacza, ale tak to jest jak się chce Eurekę odkryć :) 

Zadałem pytanie "Pokaz mi które kotły mają elektryczne przegarniacz rusztu, bo o tym jest mowa, a że ta funkcja przegarniacza rusztu jest przydatna to nie musisz mnie uświadamiać" na które nie otrzymałem odpowiedzi  do dziś i nie otrzymam bo nie ma czegoś takiego.

Link do komentarza
Gość mhtyl

No, kolego pawstone jak już zdobyłeś wiedzę jak zrobić ten elektryczny przegarniacz to pochwal się. Jeżeli rozwiązanie będzie dobre zwrócę Ci honor. Jestem na prawdę ciekawy tego rozwiązania.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...