Skocz do zawartości

2 działki ewid. wyłączenie z produkcji rolnej


35m2

Recommended Posts

   Witam,mam banalne pytanie na które nie potrafię znaleźć jasnej odpowiedzi,proszę o poradę .

Jeden właściciel jedna KW dwie graniczące ze sobą działki ewidencyjne (geodezyjne).

Czy w przypadku możliwości bezpłatnego wyłączenia gruntu z produkcji rolnej do 500 mkw limit ten obejmuje całą nieruchomość ,czy może, z osobna przysługuje na każdą z działek ewidencyjnych?

 Pytanie z podobnej beczki czy dom  szambo droga  mogą powstać  na granicy działek ewidencyjnych ? 


Dzięki Pozdrawiam
 

Link do komentarza

Zapis w KW traktowany jest jako jedna nieruchomość i ewentualne rozdzielenie działek wymaga założenia oddzielnych KW. Z kolei możliwość prowadzenia powyższe prace w granicy zależeć będą od statusu sąsiadujących nieruchomości.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wspaniale, ułatwia mi to życie ,dziękuje  bardzo Redakcji po raz kolejny za info .
Reasumując jedna z kilku działek ewidencyjnych jest osobną nieruchomością tylko wtedy jeżeli ma inną KW.


Mam kolejne pytanie - zgłosiłem rozbiórkę  stodoły,  pod którą  grunt III b jest trwale wyłączony z produkcji rolnej.

Czy ten teren po rozbiórce automatycznie  traci status B  i czy mogę go ponownie wykorzystać , w innym miejscu na działce , czyli wyłączyć jej inną część z produkcji rolnej w celu zabudowy planowanym budynkiem gospodarczym na zgłoszenie ?
Może  ma to jakieś znaczenie  działka jest   SSR -w Strefie Rewitalizacji.
Pozdrawiam
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...