Skocz do zawartości

Recommended Posts

8 minut temu, Monika Pisarska napisał:

Dom jest bardzo stary ma przeszło 38 lat

Bardzo stary to ma ponad 380 lat,  ten Twój jest w sile wieku...

 

Musisz chyba zaprosić jakiegoś tynkarza, który obejrzy te ubytki, oceni stan tynku w okolicach okna i postawi diagnozę. Trzeba opukać tynk, odbić w miejscach gdzie jest głuchy, uzupełnić nowym tynkiem i pomalować.

Ale to on już będzie wiedział co i jak to zrobić...

 

 

Link do komentarza

Wygląda na to, że obróbka glifów był zrobiona na szybko i niedbale - tak zgaduję.

Ekipa, która obsadza okna doskonale sobie z tym powinna poradzić albo tradycyjnie - tynkarz złota rączka.

Skuć ten tynk do momentu aż przestanie odpadać i dopiero wtedy przystąpić do reperacji. Na rynku jest multum gotowych zapraw tynkarskich i reperacyjnych, które znakomicie trzymają się na różnych podłożach.

 

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Skuć ten tynk do momentu aż przestanie odpadać i dopiero wtedy przystąpić do reperacji.

Skuć owszem, ale dalej nie tak szybko. Po skuciu należałoby przeanalizować dlaczego tak się stało. I najpierw usunąć stare błędy. Czyli prawdopodobnie brak docieplenia. W tej szparze hulał wiatr, najczęściej pewnie mokry.

Ale masz rację, tynkarz złota rączka winien dać radę.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Tynk odpadł prawdopodobnie dlatego, że obróbka blacharska (o ile jest) przerdzewiała i woda zawilgaca glif, a mróz powoduje, że woda zamarza i stopniowo ten glif rozsadza.

Należałoby zdiagnozować przyczynę usterki.

 

Trudno coś zarekomendować bez wizji lokalnej. Na zdjęciu nie widać czego pierwotnie trzymał się ten glif.

 

Systemy ociepleń Weber znajdzie Pani na stronie: https://www.pl.weber/systemy-ocieplen

 

Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...