Skocz do zawartości

Wypełnienie szczelin między drzwiami i oknem balkonowym a podłogą


Recommended Posts

Lepszym rozwiązaniem byłoby osadzić raz jeszcze drzwi, opuszczając futrynę do poziomu podłogi a szczelinę która powstanie między futryna a nadprożem zaszpachlować.

Wstawiając listwę aby zlikwidować szczelinę nie będzie to wyglądało estetycznie i praktycznie bo próg będzie wysoki między pomieszczeniami.

Link do komentarza

Na pierwszym zdjęciu to pewnie drzwi wewnętrzne, a na drugim balkonowe...

 

Kto i dlaczego tak odrzwia zamontował? :zalamka:

Nie były pasowane na zwykłe panele, bo to różnica trzech, czterech mm... A tu od dolnego krańca futryny do podłogi jest ze dwa cm...Miał być parkiet?

Pod tym brązowym skrzydłem widać płytki podłogowe w przedpokoju czy łazience? Też nie do tych płytek pasowana była futryna...

Link do komentarza

To był stan surowy a później moja ekipa kładła podłogę. Niestety nikt nie podpowiedzial o wylewce tylko położyli winyl i wsio.. Płytek nie ma. Teraz nie wiem jak to zamontować. Najgorzej bo podłogi nie ściągnę bo już meble są częściowo pod sufit ehh. Dlatego pozostaje tylko próba zamaskowania. Skopana robota. Wylewka na 2cm by załatwiła sprawę albo jakiś korek pod panel. Nie wiem teraz jak to zamaskowac. Może macie jakieś rady? 

Jedno zdjęcie to drzwi zewnętrzne od środka a drugie to drzwi balkonowe, okno i jest szpada po prostu z folią itp. Wygląda to mało ciekawie niestety. Silikon, guma, może wyciąć z listew przypodlogowych coś? 

Link do komentarza

To okno balkonowe czy drzwi? Mają one jakiś próg?

Weź zdemontuj ościeżnice i osadź ponownie a szczelina jaka pozostanie na górze zamaskujesz w jakiś sposób, np dokleisz 2 cm styropianu i zaciągniesz go klejem. Nie widzę prostszego sposobu aby to poprawić.

Co do wylewki to sobie ją daruj, no chyba że masz za dużo kasy do pozbycia się :) 

Link do komentarza

Zdjęcie 1 to drzwi z progiem. 

Zdjęcie 2 to szerokie okno balkonowe (szczelina między podłogą a nim - wystaje troche podkładu paneli)

 

Dokładnie na wylewkę już za późno i kasy brak na takie zabawy, do tego szafa komandor już stoii 

 

Hmm liczyłem na jakiś mniej inwazyjny pomysł deontaż ościeżnicy pewno by rozwiązał problem ale tego samego z oknem już nie da rady zrobić niestety. Chyba pozostaje kawałek gumowej taśmy :'D chociaż zastanawiałem się czy może to jakoś poakrylować czy silikon czy wcyiąć kawałek z listwy i dokleić. Cholera tragedia z tym.. 

Link do komentarza
11 godzin temu, Kamil Miłkowski napisał:

Zdjęcie 2 to szerokie okno balkonowe (szczelina między podłogą a nim - wystaje troche podkładu paneli)

To okno nie jest czasami nie otwierane? Bo jak już wcześniej pisałem nie widzę futryny.

Jeżeli jest to fix to możesz to estetycznie zakryć/zamaskować listwą przypodłogową pcv dobraną pod kolor ramy okna, a w szczelinę wcisnąć kawałek styropianu lub piankę montażową.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...