Skocz do zawartości

Dobudowa bez pozwolenia


Recommended Posts

Witam.

Został mi po wujku mały domek wielkości 16m2. Myślę nad dobudową 35m2 bez pozwolenia, aby powstało coś wielkości mieszkania w mieście ok 50m2. Tylko w tym budynku jest niski strop około 2,1m wys. W dobudówce musiałoby być trochę wyżej. W obecnym pomieszczeniu miałaby być sypialnia i malutka kotłownia. Czy jest sens coś takiego robić? Proszę was o porady. Dodaje załącznik. Na czarno to co jest, a na szaro to co miałoby być. Da się to jakoś mądrze zagospodarować? Czy nie ma sensu?

plany.jpg

Link do komentarza
50 minut temu, hitman1404 napisał:

Jeśli chodzi o strop to tak trzeba by było podnieść. 

Jak? Rozebrać dach, podnieść strop, odtworzyć dach...

 

Tak w ogóle to cały pomysł wydaje mi się nie tego...

Ten domek, to pewnie altanka na działce... Zbudowana jakoś-tam... Trzyma się kupy... Ale żeby mieszkać, to potrzebne są media, porządny budynek, porządnie odizolowany od gruntu, porządnie ocieplony...

 

 

Link do komentarza
7 godzin temu, hitman1404 napisał:

Myślę nad dobudową 35m2 bez pozwolenia,

Tylko jest małe "ale" budowa na zgłoszenie do 35 m2 nie obejmuje domów, a Ty chcesz rozbudować dom czy raczej domek i gdyby on był tzw letniskowym to być może udało by się przebrnąć przez przepisy, ale Ty jak domniemywam chcesz domek całoroczny więc zapomnij o dobudowie na zgłoszenie.

Link do komentarza

No, nieźle ganek o pow 35 m2 :) 

Wszystko zależy od urzędników z twojej gminy, co oni o tym myślą, ale że by sie przekonać to musisz się udać do nich.

Jaki status teraz ma ten niby domek, gdzie on jest postawiony i najważniejsze, jak Ty chcesz z niego korzystać  po rozbudowie.

Link do komentarza
6 godzin temu, mhtyl napisał:

Jaki status teraz ma ten niby domek, gdzie on jest postawiony i najważniejsze, jak Ty chcesz z niego korzystać  po rozbudowie.

 

Dnia 16.02.2019 o 17:49, uroboros napisał:

Ten domek, to pewnie altanka na działce... Zbudowana jakoś-tam... Trzyma się kupy

???

Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Panowie zakładając że domek jest dobrze zbudowany i tak jak należy jedynie co to dobudować żeby ogólnie wyszło coś jak projekt sosenka 3. Orientujecie się jaki byłby mniej więcej koszt tak gotowego do wprowadzenia bez wyposażenia, oczywiście już normalnie z planem i ze wszystkimi formalnościami? Bardzo proszę o wasze sugestie.

Link do komentarza

Najpierw sąd musi wydać wyrok a tego jeszcze nie zrobił. Jak na razie Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności tragedii   więc skazywanie kogoś jeszcze przed ustaleniami Policji jest niczym innym jak żerowanie na krzywdzie ludzkiej i robienie sobie poczytalności w mediach. Sam wiem z "własnego podwórka" jak media potrafią przeinaczać fakty i dopisywać swoje zasłyszane nieprawdziwe, niesprawdzone pogłoski.

 

 

Link do komentarza
16 godzin temu, hitman1404 napisał:

Panowie zakładając że domek jest dobrze zbudowany i tak jak należy jedynie co to dobudować żeby ogólnie wyszło coś jak projekt sosenka 3.

Zależy od dobudowy. Projektant określi, jaki jest stan istniejącgo budynku, co można dobudwać, rozbudować - i dopiero wtedy możesz sę dowiedzieć - ile będzie kosztować.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...