Skocz do zawartości

Podłączenie grzejnika drabinkowego pod rozdzielacz podłogówki


marcinx00

Recommended Posts

Witam w domu będę miał 100% podłogówki myślałem sobie aby w łazience zrobić grzejnik drabinkowy dodatkowy, chciałem kupić typowy elektryczny do suszenia ręczników ale mam jeszcze możliwość poprowadzenia rurek prosto do rozdzielacza  podłogówki czy takie rozwiązanie było by dobre ? w rozdzielacz podpiąć, widziałem z opisów że niektórzy łączą grzejnik w obieg pętli jakie rozwiązanie było by lepsze piec będzie gazowy wiec temperatura obiegowa będzie niska czy taki grzejnik będzie w miarę grzał ? 

Link do komentarza
2 godziny temu, marcinx00 napisał:

do suszenia ręczników

 

2 godziny temu, marcinx00 napisał:

czy taki grzejnik będzie w miarę grzał

Do suszenia ręczników nie potrzeba grzać niewiadomo jak, ja mam wpiętą drabinkę w rozdzielacz jako osobny obieg i tez będzie piec gazowy.
Uważam, ze będzie to dobrze działąć - w końcu na drabince suszysz ręczniki kąpielowe a ile razy w ciągu dnia bierzesz kąpiel, że masz obawy czy wyschną pomiędzy kąpielami ręczniki ?

 

Link do komentarza

Grzejnik można wpiąć w pętle podłogówki ale ja bym doradzał aby zrobić osobne zasilanie. Każde łączenie może być potencjalnym przeciekiem na przyszłość więc nie ma co losu kusić, tym bardziej, że rury alupex nie są koszmarnie drogie, po drugie latem nie będziesz uruchamiał podłogówki więc gdybyś wpiął w pętle podłogówki to nie masz grzania/suszenia. Można jeszcze zamontować grzejnik z wspomagającą grzałką elektryczną i latem gdy instalacja c.o. nie będzie uruchamiana, grzać prądem.

Link do komentarza

MrTomo pętli już nie zrobię bo mam tynk i nie będę kuł  a czemu według ciebie bez sensu robić taki grzejnik mi się cos takiego podoba dlatego chcę go zrobić a jakiś czas temu byłem temu przeciwny

 

mhtyl no ja też boje się tych przecieków wiec wolę dać rozdzielacz- grzejnik 

 

przemty jak to grzeje czy jest gorący czy po prostu ledwo ciepły przy takiej temperaturze wody jak idzie w podłogówkę

Link do komentarza
8 minut temu, marcinx00 napisał:

mhtyl no ja też boje się tych przecieków wiec wolę dać rozdzielacz- grzejnik 

 

przemty jak to grzeje czy jest gorący czy po prostu ledwo ciepły przy takiej temperaturze wody jak idzie w podłogówkę

Dobre rozwiązanie, na osobnym zasilaniu i nie będzie problemów.

Natomiast co do grzania, jeżeli będziesz ten grzejnik/drabinka zasilany wodą z podłogówki a temp jest o wiele niższa około 20-30 C niż taka drabinka osiąga swoje parametry 50-60 C, to proponuje kupić grzejnik przewymiarowany, większy, po to aby przy niższej temperaturze osiągnąć zadowalająca moc.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...