Skocz do zawartości

tereny zabudowy usługowej z dopuszczeniem...


Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie: jeżeli mam budynek użytkowy jednokondygnacyjny  o wysokości 5 m, to czy muszę mieć zgodę nadzoru budowlanego lub innego organu aby go obniżyć do np. 2,5 m i  przedzielić go ściankami działowymi? (chodzi o to aby budynek nie miał jednej izby o pow. 200 m i wysokości 5 m tylko aby miał 10 pomieszczeń po 20 m i wysokości 2,5 m - z dużego budynku zrobić garaże na auta osobowe)

Link do komentarza

Chyba szkoda roboty z tym dachem... Przecież te docelowe garaże nie będą ogrzewane, więc nie musisz walczyć z nadmierną kubaturą. Jak zrobiszze dwa np.dwustanowiskowe, czy może i większe, to ktoś będzie mógł wstawić prawdziwy podnośnik...

 

Albo podziel stropem i będzie garaż piętrowy - 10 stanowisk na dole i 5 na górze (reszta góru na dojazdy :icon_mrgreen:)

Link do komentarza
1 godzinę temu, Charon Charon Charon napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie: jeżeli mam budynek użytkowy jednokondygnacyjny  o wysokości 5 m, to czy muszę mieć zgodę nadzoru budowlanego lub innego organu aby go obniżyć do np. 2,5 m

Co stoi na przeszkodzie aby ten budynek miał 5 m wysokości?

Chyba ten budynek przy tak dużej wysokości ma strop, a jak n ie ma to zapewne są słupy żelbetonowe i wieniec, więc obniżenie może naruszyć konstrukcję budynku.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...