Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
gosluk85

Koszt budowy domu do 100m2

Recommended Posts

Witam mam zamiar budowac sie w tym roku. Planuje postawic dom do 100m2. Posiadam wlasna dzialke i jestem ciekaw jaka kwote musialbym przeznaczyc chodzi o stan dewelop. Okolice Minsk maz. Prosze rowniez powiedziec co sadzicie o gotowych domach szkieletowych.

Z tekstu nie mogę określić płci pytacza... a ten pyta co SADZIMY... sądzę, że chodzi o nasze sądy o planach pytacza...

Poczytaj forum, użyj wyszukiwarki wewnętrznej...

Niedawno była mowa o budowie domku o powierzchni 90 m kw..., również jest piękny temat o domkach szkieletowych...

Poczytaj i wtedy zadaj szczegółowe zapytania, wtedy otrzymasz szczegółowe odpowiedzi...

Aaaa, i zgodnie z zaakceptowanym przy rejestracji regulaminem forum - używaj polskich liter i znaków interpunkcyjnych. Szanuj czytających Twoje posty.

Kwota zależy od bardzo wielu czynników między innymi:

materiały

fachowcy

Cięzko powiedzieć jaki będzie koszt budowy jeżeli nie wiemy nic oprócz metrażu domu icon-cool.gif

Pytanie w tej formie ogólności jest bez sensu...

Domek 100 m2 może kosztować zarówno 250 tyś jak i 2 miliony

Wszystko zależy od wielu czynników - zarówno obiektywnych (geologia i warunki gruntowe, dostępność mediów itp ) jak i subiektywnych (czytaj wodotryski wymyślone przez inwestora )

Prosty maksymalnie prosty domek w planie kwadratu / prostokata, parterowy z poddaszem nieużytkowym, z prostą konstrukcją dachu - dwuspadowy ew. czterospadowy (kopertowy), przy bardzo prostych warunkach gruntowych (proste fundamenty niewymagąjće jakiegoś specjalnego zabezpieczenie przeciwodnego), w systemie zleconym (czyli wszystko robią wynajęci fachowcy) i materiałami z niższej (acz niekoniecznie najniższej półki - ot np. panele na podłodze zamiast klepki itp ) to w 250 tyś można się zmieścić ze wszystkim tak by móc zamieszkać...

Ale znając życie inwestor zaczyna "wymyślać" i nawet nie zauważa jak każda "drobna zmiana" przkłada się na wcale ni takie drobne koszty.

Lepiej już kupić za te 300 tys gotowy dom, niestety ale wpakowanie się w remont starego albo budowa to trzeba fundusz razy dwa pomnożyć

z doświadczenia wiem

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...