Skocz do zawartości

Lane skosy, stropodach jak zbroić?


Recommended Posts

10 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

To jest zadanie dla projektanta. On bierze za to odpowiedzialność.

Tylko, że o to nie pyta inwestor tylko student, być może przyszły projektant, któremu zadano zadanie domowe do rozwiązania.

Link do komentarza

Projektant swoje zadanie wykonał jak widać, jednak zamieścił tylko opis bez rysunku projektowanego zbrojenia.

Jako inwestor chciałem się dowiedzieć w których miejscach danego stropu będę musiał zastosować dodatkowe pręty fi10 zbrojenia górnego i jaka będą miały przybliżona długość.

Link do komentarza

Jeśli inwestor zapłacił za projekt konstrukcji, to powinien dostać rysunki wykonawcze. I tam znajdzie odpowiedź na postawione na początku pytanie.

Cytat

Jako inwestor chciałem się dowiedzieć w których miejscach danego stropu będę musiał zastosować dodatkowe pręty fi10 zbrojenia górnego i jaka będą miały przybliżona długość.

To wszystko się liczy, nie zgaduje.

Link do komentarza
38 minut temu, TomekNs napisał:

Projektant swoje zadanie wykonał jak widać, jednak zamieścił tylko opis bez rysunku projektowanego zbrojenia.

Jako inwestor chciałem się dowiedzieć w których miejscach danego stropu będę musiał zastosować dodatkowe pręty fi10 zbrojenia górnego i jaka będą miały przybliżona długość.

Tylko, że to należy do projektanta i do niego z tym zapytaniem, a gdzie jest kierownik budowy?

Link do komentarza

W takim wypadku zadawanie pytań na forum nie ma najmniejszego sensu ponieważ każda budowa ma swojego kierownika i każdy nowo budowany budynek musi ktoś zaprojektować... Więc inwestor powinien rozmawiać w ww. osobami i nie zadawać pytań tutaj. Zakładając hipotetycznie ze, nie planuje budować domu ani nie mam projektu a chciałbym pogłębić swoją wiedzę z zakresu zbrojenia stropu żelbetowego nad poddaszem jest Pan w stanie wyjaśnić mi jakie są ogólne zasady wykonania takiego zbrojenia? 

Link do komentarza
6 minut temu, TomekNs napisał:

W takim wypadku zadawanie pytań na forum nie ma najmniejszego sensu ponieważ każda budowa ma swojego kierownika i każdy nowo budowany budynek musi ktoś zaprojektować... Więc inwestor powinien rozmawiać w ww. osobami i nie zadawać pytań tutaj. Zakładając hipotetycznie ze, nie planuje budować domu ani nie mam projektu a chciałbym pogłębić swoją wiedzę z zakresu zbrojenia stropu żelbetowego nad poddaszem jest Pan w stanie wyjaśnić mi jakie są ogólne zasady wykonania takiego zbrojenia? 

Kolego, bardzo dobrze że jako inwestor interesujesz sie budową, ale to o co pytasz zwykłemu, szaremu człowiekowi nie jest potrzebne do szczęścia bo jako budujący legalnie dom zapłaciłeś za projekt, zapłaciłeś Kierownikowi, zapłaciłeś wykonawcy po to aby robotę wykonali prawidłowo.

Co do opisu zbrojeń to sądzisz, że to jest takie proste jak 2+2=4, na to składa sie wiele czynników i składowych gdzie nikt tu  nie odpowie jednoznacznie i prawidłowo aby Cie zadowolić, bo każdy zdaje sobie sprawę że jest to zbyt poważna rzecz aby hipotetycznie doradzać w tej kwestii. Jeżeli chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat zbrojenia to polecam udać się na politechnikę i postudiować kilka lat.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Jeżeli chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat zbrojenia to polecam udać się na politechnikę i postudiować kilka lat. 

I tak polecasz studentowi politechniki :takaemotka:

Link do komentarza

Nie studia na politechnice czynią z Pana fachowca...nie jeden kierownik budowy ukończył technikum i jest bardzo dobrym specjalista, również miałem przyjemność studiować i wiem jedno, gdyby nie czas poświęcony w domu na czytaniu odpowiednich ksiazek/czasopism i praktyka w danej branży to studia na niewiele by się zdaly.

Proszę również nie przypisywać zbrojeniu podporowemu że jest to element nadzwyczajnie trudnu do wykonania i ciężko pojąć zwykłemu człowiekowi w jakim celu się je stosuje, znalazłem odpowiednie książki w których jest to opisane w kilku zdaniach i zobrazowane kilkoma rysunkami. Zamykam temat ponieważ znalazłem to czego szukałem.

Link do komentarza
41 minut temu, TomekNs napisał:

Proszę również nie przypisywać zbrojeniu podporowemu że jest to element nadzwyczajnie trudnu do wykonania i ciężko pojąć zwykłemu człowiekowi w jakim celu się je stosuje, znalazłem odpowiednie książki w których jest to opisane w kilku zdaniach i zobrazowane kilkoma rysunkami. Zamykam temat ponieważ znalazłem to czego szukałem.

No i praca domowa odrobiona własnoręcznie :) 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...