Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

projektowanie sypialni


zuzia

Recommended Posts

Projektuje dom od podstaw na bazie pewnego projektu. Nie wiem jednak gdzie najlepiej umieścić sypialnie. Mam czasem problemy z zaśnięciem i potrzebuje w pokoju ciemności i kompletnej ciszy żeby zasnąć. Wtedy najlepiej mi sie śpi, a rano chętniej mi się wstaje. Teraz mieszkamy w bloku i mam okropnych sąsiadów z dołu. Są po prostu nie do zniesienia. Na szczęście znalazłam działkę w niewielkiej miejscowości gdzie będzie można odpocząć od miasta. Zastanawiam sie też czy projektować pokoje dzieci blisko sypialni. Jeszcze ich nie mamy, ale w przyszłości będzie wygodnie do małego dziecka chodzić przez ścianę. Zabierze to nam jednak trochę prywatności w późniejszych latach. Sypialnia musi sąsiadować z dwoma pomieszczeniami. Tylko jakimi?
Link to postu
Cytat

Projektuje dom od podstaw na bazie pewnego projektu. Nie wiem jednak gdzie najlepiej umieścić sypialnie. Mam czasem problemy z zaśnięciem i potrzebuje w pokoju ciemności i kompletnej ciszy żeby zasnąć. Wtedy najlepiej mi sie śpi, a rano chętniej mi się wstaje. Teraz mieszkamy w bloku i mam okropnych sąsiadów z dołu. Są po prostu nie do zniesienia. Na szczęście znalazłam działkę w niewielkiej miejscowości gdzie będzie można odpocząć od miasta. Zastanawiam sie też czy projektować pokoje dzieci blisko sypialni. Jeszcze ich nie mamy, ale w przyszłości będzie wygodnie do małego dziecka chodzić przez ścianę. Zabierze to nam jednak trochę prywatności w późniejszych latach. Sypialnia musi sąsiadować z dwoma pomieszczeniami. Tylko jakimi?Garderoba i lazienka. w nocy sa wylaczone raczej z glosnego uzytku. Pokoje dzieci lepiej gdzies dalej zrobic, prywatnosc wasza ale i pozniej dziecka bedzie nie naruszona.

Pzdr.
Link to postu
Przeważnie wydziela się w domu na parter na część codzienną i piętro lub poddasze na część sypialnianią. Uważam, że to bardzo dobry podział. Odizolowuje się człowiek od całego życia codziennego i wkracza w świat odpoczynku i relaksu. W wygodnej sypialni najważniejsze jest jednak łóżko. Najlepiej powinno być nieskładane. Materac na jakim się śpi jest najważniejszym jej elementem. Modne jest teraz kładzenie materaca na ziemi. W takim wypadku nie można spaść, a jak już to nic poważnego nam sie nie stenie. Drugim w kolejności jest ustawienie okien. Szczególnie połaciowych, żeby nie ustawić ich tuż nad łóżkiem, a księżyc żeby nie świecił nam prosto w oczy. Potrafi on dawać naprawdę dużo światła do pokoju. To taka moja rada.
Link to postu
Pokój dziecka powinien być przy sypialni rodziców. Nawet jeżeli ma sie więcej niż jedno dziecko to najmłodsze zawsze powinno być przy matce. Da to nam pewność, że nic się mu złego nie dzieje. A jak będzie miało koszmary to można uspokoić, czy nawet przykryć kołderką kiedy w zima noc odkryje się. Dla matki jest bardzo ważne to, żeby wiedzieć co sie dzieje z jej maluchem. W dużej odległości od sypialni można nie usłyszeć kwilenia dziecka. Mniej się jest uważnym. Planując dziecko pozbawiamy sie prywatności na parę ładnych lat. Taka jest cena macierzyństwa icon_smile.gif
Link to postu
Dziecko można do pewnego wieku ulokować w swoim pokoju. Później w dalszym pokoju. Rodzice też w końcu czasem chcą odpocząć od wszystkiego. Jak dziecko będzie już większe, to zawsze może przyjść do sypialni rodziców, kiedy będzie tego potrzebować. Równie dobrze od razu może być w swoim pokoju. Można zaprojektować mu pokój tak, żeby nie było mu lepiej niż z rodzicami. Można na noc zostawiać otwarte drzwi i wszystko sie usłyszy. Sypialnia powinna być tylko oaza rodziców. Polecam jasne kolory ścian, dodają przytulności co sprzyja łagodzeniu nagromadzonych w ciągu dnia napięć. Najlepiej zaprojektować sypialnie koło łazienki. Można od razu z wanny skoczyć do wyrka.
Link to postu
Zgodzę się, że łazienka koło sypialni to dobry pomysł. Z drugiej strony można odgordzić się od następnego pomieszczenia niewielka garderobą. Wyciszy to nawet pokój dziecka. Wydaje mi się, że to najlepszy pomysł na wyciszenie sypialni. Dużo jednak zależy od samego wystroju jak będzie się spać w tym pokoju.
Link to postu
Łózko powinno być oparte głową o ścianę. Będzie to wygodne dla oparcia poduszek, które nie będą ciągle spadać. Każdy będzie miał swobodne wyjście z łóżka i nie będzie musiał przechodzić przez partnera. Również przytulanie się do zimnej ściany nie jest miłe. Również ściana się nie brudzi. Jeżeli sypialnia ma być na piętrze przeznaczonym tylko na sypialnie to wydaje mi się, że nie ma różnicy między jakimi pokojami się znajduje. Dzieci bez względu na wiek po całym dniu i tak powinny spać jak aniołki. A im później tym mniej będą nocować w domu icon_smile.gif
Link to postu
Cytat

Projektuje dom od podstaw na bazie pewnego projektu. Nie wiem jednak gdzie najlepiej umieścić sypialnie. Mam czasem problemy z zaśnięciem i potrzebuje w pokoju ciemności i kompletnej ciszy żeby zasnąć. Wtedy najlepiej mi sie śpi, a rano chętniej mi się wstaje. Teraz mieszkamy w bloku i mam okropnych sąsiadów z dołu. Są po prostu nie do zniesienia. Na szczęście znalazłam działkę w niewielkiej miejscowości gdzie będzie można odpocząć od miasta. Zastanawiam sie też czy projektować pokoje dzieci blisko sypialni. Jeszcze ich nie mamy, ale w przyszłości będzie wygodnie do małego dziecka chodzić przez ścianę. Zabierze to nam jednak trochę prywatności w późniejszych latach. Sypialnia musi sąsiadować z dwoma pomieszczeniami. Tylko jakimi?


Mąż mówi i ja też że,jak dom nie ma 1000m2 to sypialnia blisko czy daleko od pokoju dziecka to mały kłopot bo wszędzie blisko .Najlepiej aby sypialnia rodziców była po drugiej stronie holu czy korytarza lub za innym pomieszczeniem typu łazienka czy garderoba.Dobrze jest gdy można wstawić pojedyńcze łozko dla rodzica aby gdy trzeba jedno z rodziców spało przy dziecku a drugie mogło w spokoju spać/ktoś musi wypoczęty iść do pracy/Takie łóżko może być docelowo dla dziecka jak podrośnie.Pozdrawiam
Link to postu
 • 4 tygodnie temu...
Dobrym pomysłem jest garderoba i łazienkasąsiadujące z sypialnią. Można również zamiast garderoby urządzić w tym pomieszczeniu niewielki gabinet do pracy. Jeśli zdarzy nam się potrzeba pracy do późna nie trzeba będzie się nigdzie daleko wlec.
Link to postu
 • 4 miesiące temu...
Cytat

Pokój dziecka powinien być przy sypialni rodziców. Nawet jeżeli ma sie więcej niż jedno dziecko to najmłodsze zawsze powinno być przy matce. Da to nam pewność, że nic się mu złego nie dzieje. A jak będzie miało koszmary to można uspokoić, czy nawet przykryć kołderką kiedy w zima noc odkryje się. Dla matki jest bardzo ważne to, żeby wiedzieć co sie dzieje z jej maluchem. W dużej odległości od sypialni można nie usłyszeć kwilenia dziecka. Mniej się jest uważnym. Planując dziecko pozbawiamy sie prywatności na parę ładnych lat. Taka jest cena macierzyństwa icon_smile.gifZgadzam się z Tobą całkowicie- mam dziecko i nie wyobrażam sobie,żeby spało w drugim końcu domu-nawet jak będzie miało 8-9 lat.
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zgadzam się z Tobą całkowicie- mam dziecko i nie wyobrażam sobie,żeby spało w drugim końcu domu-nawet jak będzie miało 8-9 lat.Radzę jednak zaplanować alternatywny pokój dla nastolatka. Heavy metal to nie muzyka której można słuchać, nawet przez ścianę.
Link to postu
 • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dobrym pomysłem jest garderoba i łazienkasąsiadujące z sypialnią. Można również zamiast garderoby urządzić w tym pomieszczeniu niewielki gabinet do pracy. Jeśli zdarzy nam się potrzeba pracy do późna nie trzeba będzie się nigdzie daleko wlec.Łazienka sąsiadująca z sypialnią to pomysł tak rodem z hotelu i w typowym projekcie nie da rady tak ustawionej łazienki zmieścić. (Byłyby wtedy trzy łazienki - kosztem czego?). Inaczej gdy ktoś może sobie poszaleć przy projektowaniu. Wtedy - jak najbardziej icon_biggrin.gif
Link to postu
Cytat

Łazienka sąsiadująca z sypialnią to pomysł tak rodem z hotelu i w typowym projekcie nie da rady tak ustawionej łazienki zmieścić. (Byłyby wtedy trzy łazienki - kosztem czego?). Inaczej gdy ktoś może sobie poszaleć przy projektowaniu. Wtedy - jak najbardziej icon_biggrin.gif


Na 80m2 mieszkania w nowym budynku można było zaprojektować łazienkę przy sypialni i drugą dostępną z korytarza.Typowy projekt też można zmienić za zgodą projektanta.Bob icon_biggrin.gif
Link to postu
Cytat

Na 80m2 mieszkania w nowym budynku można było zaprojektować łazienkę przy sypialni i drugą dostępną z korytarza.Typowy projekt też można zmienić za zgodą projektanta.Bob icon_biggrin.gifJa trochę pomarudzę. Załóżmy że jest łazienka przy sypialni i jest druga na parterze. Sypialnia jest na piętrze obok sypialni pokój dziecięcy. Jak myślisz Bobie, czy ktokolwiek będzie używał łazienki na parterze? Z rana wszyscy będą się przewalać po sypialni icon_sad.gif. A ja chadzam spać grubo po pólnocy i lubię ciszę o poranku icon_biggrin.gif
Link to postu
 • 8 miesiące temu...
Cytat

A zaproszeni goście z której łazienki będą korzystać? Sądzę,że łazienka na górze obok sypialni powinna być dla domowników, a na dole wystarczy wc z umywalką.To zależy od trybu życia.

Mąż rano korzysta z dolnej łazienki bo wstaje dużo wcześniej, a ja mogę spokojnie się wysypiać.

Również późne ablucje w dolnej łazience, nie przeszkadzają osobie już śpiącej na górze. W życiu trudno przewidzieć wszystkie sytuacje.

Najlepszym rozwiązaniem jest usytuowanie łazienki między dwoma sypialniami. Zachowana jest pewna intymność, a jednocześnie gdy dzieci są małe można łatwo je dozorować.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Elektryk
   "Pod warunkiem, że się wie co, gdzie i jak." wiedza z internetu i yt gdzie masa powielanych błędów? Brak sprzętu do sprawdzenia zerowań?? brak sprzętu do sprawdzenia jakości położonej instalacji? Brak wiedzy wyciągniętej z wieloletniej praktyki u kogoś lepszego? Brak wiedzy w planowaniu instalacji elektrycznych??... jasne każdy może wszystko sam ... do puki nie popełni się błędu. Oczywiście możecie robić sobie jakieś tam drobne rzeczy typu dodatkowe gniazdko na tej samej linii, ale na boga nie bawcie się w ekspertów to grozi pożarem a najgorzej już to odmową ubezpieczalni jak już coś dojdą do tego strażacy.... Wiele osób też popełnia błędy myśląc że potrafią uszyć rozdzielnie. Dramat. Potem my po was poprawiamy. My potem właśnie "windujemy" ceny bo trzeba dojść do tego co zostało zrąbane. My odkręcamy stare instalacje przeróbki i samoróbki...
  • No, to dlugo nie pozyje, bo to juz drugi raz   
  • Gość Ja
   Czy dosiad moz wybudiwac wiate na drodze obok granicy działki
  • I bardzo dobrze. W mojej dawnej pracy większość pracowników przyjeżdżała rowerami (zakład przemysłu obronnego), nawet dyrektorzy, bo wjazd autem na teren zakładu podlegał ścisłej kontroli. No i mój szef kiedyś przyjechał nowym rowerem. Ale do domu wracał autobusem. Dopiero drugi rower, który musiał kupić, moi ludzie z utrzymania ruchu tak mu podmalowali w różne plamy, że już go nikt nie tknął. Więc Twoja wersja jest optymalna.   PS. Takie wichury rzadko zdarzają się w jednym miejscu dwa razy podczas ludzkiego życia.
  • Po ostatnich wichurach jechalam na dzialke z dusza na ramieniu. I im blizej bylam, tym gorsza sytuacja. Zwalone na szose drzewa byly juz odsuniete i droga byla przejezdna, ale pobocza wygladaly strasznie.             O dziwo, na lesnej drodze prowadzacej bezposrednio do dzialki nic nie lezalo i zaczynalam juz miec cicha nadzieje, ze tym razem mi sie upieklo. Niestety, troche sie tam poprzewracalo. Jedno z najwyzszych drzew juz nie jest takie wysokie - stracilo co najmniej jedno pietro, ktore wyladowalo na ziemi         sosna na dzialce obok zlamala sie tak nieszczesliwie, ze padla na ogrodzenie       Z tamtej strony wyglada to tak:       I tu przezylam moment szczesliwosci wielkiej. Ze wszystkich mozliwosci grodzenia, wybralam jedynie sluszne, tzn. betonowe. 1. - bo najtansze, 2. bo metalowe kradna, 3. bo najmocniejsze. Jakiekolwiek inne by poleglo pod sila upadku takiego drzewa, i naprawa by mnie co nieco kosztowala. Sasiad ma ogrodzenie betonowe na tyle dzialki, po bokach jest podmurowka i siatka powlekana. Siatka byla, ale juz jej nie ma, zalozyl zwykla lesna, ktora od czasu do czasu lata, bo robia sie dziury (same sie robia ). Od frontu ma ogrodzenie kute z piekna, rowniez kuta brama i furtka, ze zloconymi grotami. Tzn. mial, bo brame i furtke tez mu ukradli. Przez moment zastanawialam sie, czy istnieja rowniez betonowe bramy . Majac troche watpliwosci, kupilam stara, mocno podrdzewiala brame, z nadzieja, ze w nikim nie wzbudzi zadzy posiadania jej. Podejrzewam, ze nawet na skupie zlomu by jej nie chcieli... Wazne, ze jak dotychczas spelnia swoja role. A ogrodzenie nie musi sie nikomu podobac. Trzeba by tam specjalnie isc, zeby moc napawac sie jego brzydota. Bo brzydkie jest, nie da sie ukryc. Przynajmniej na razie, bo puscilam juz troche bluszczu, i powinno predzej czy pozniej poprawic swoj wyglad. A dzikom, sarenkom i zajacom nawet najpiekniejsze nie bedzie sie podobac, bo one wolalyby bez.          
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...