Skocz do zawartości

projektowanie sypialni


zuzia

Recommended Posts

Projektuje dom od podstaw na bazie pewnego projektu. Nie wiem jednak gdzie najlepiej umieścić sypialnie. Mam czasem problemy z zaśnięciem i potrzebuje w pokoju ciemności i kompletnej ciszy żeby zasnąć. Wtedy najlepiej mi sie śpi, a rano chętniej mi się wstaje. Teraz mieszkamy w bloku i mam okropnych sąsiadów z dołu. Są po prostu nie do zniesienia. Na szczęście znalazłam działkę w niewielkiej miejscowości gdzie będzie można odpocząć od miasta. Zastanawiam sie też czy projektować pokoje dzieci blisko sypialni. Jeszcze ich nie mamy, ale w przyszłości będzie wygodnie do małego dziecka chodzić przez ścianę. Zabierze to nam jednak trochę prywatności w późniejszych latach. Sypialnia musi sąsiadować z dwoma pomieszczeniami. Tylko jakimi?
Link do komentarza
Cytat

Projektuje dom od podstaw na bazie pewnego projektu. Nie wiem jednak gdzie najlepiej umieścić sypialnie. Mam czasem problemy z zaśnięciem i potrzebuje w pokoju ciemności i kompletnej ciszy żeby zasnąć. Wtedy najlepiej mi sie śpi, a rano chętniej mi się wstaje. Teraz mieszkamy w bloku i mam okropnych sąsiadów z dołu. Są po prostu nie do zniesienia. Na szczęście znalazłam działkę w niewielkiej miejscowości gdzie będzie można odpocząć od miasta. Zastanawiam sie też czy projektować pokoje dzieci blisko sypialni. Jeszcze ich nie mamy, ale w przyszłości będzie wygodnie do małego dziecka chodzić przez ścianę. Zabierze to nam jednak trochę prywatności w późniejszych latach. Sypialnia musi sąsiadować z dwoma pomieszczeniami. Tylko jakimi?



Garderoba i lazienka. w nocy sa wylaczone raczej z glosnego uzytku. Pokoje dzieci lepiej gdzies dalej zrobic, prywatnosc wasza ale i pozniej dziecka bedzie nie naruszona.

Pzdr.
Link do komentarza
Przeważnie wydziela się w domu na parter na część codzienną i piętro lub poddasze na część sypialnianią. Uważam, że to bardzo dobry podział. Odizolowuje się człowiek od całego życia codziennego i wkracza w świat odpoczynku i relaksu. W wygodnej sypialni najważniejsze jest jednak łóżko. Najlepiej powinno być nieskładane. Materac na jakim się śpi jest najważniejszym jej elementem. Modne jest teraz kładzenie materaca na ziemi. W takim wypadku nie można spaść, a jak już to nic poważnego nam sie nie stenie. Drugim w kolejności jest ustawienie okien. Szczególnie połaciowych, żeby nie ustawić ich tuż nad łóżkiem, a księżyc żeby nie świecił nam prosto w oczy. Potrafi on dawać naprawdę dużo światła do pokoju. To taka moja rada.
Link do komentarza
Pokój dziecka powinien być przy sypialni rodziców. Nawet jeżeli ma sie więcej niż jedno dziecko to najmłodsze zawsze powinno być przy matce. Da to nam pewność, że nic się mu złego nie dzieje. A jak będzie miało koszmary to można uspokoić, czy nawet przykryć kołderką kiedy w zima noc odkryje się. Dla matki jest bardzo ważne to, żeby wiedzieć co sie dzieje z jej maluchem. W dużej odległości od sypialni można nie usłyszeć kwilenia dziecka. Mniej się jest uważnym. Planując dziecko pozbawiamy sie prywatności na parę ładnych lat. Taka jest cena macierzyństwa icon_smile.gif
Link do komentarza
Dziecko można do pewnego wieku ulokować w swoim pokoju. Później w dalszym pokoju. Rodzice też w końcu czasem chcą odpocząć od wszystkiego. Jak dziecko będzie już większe, to zawsze może przyjść do sypialni rodziców, kiedy będzie tego potrzebować. Równie dobrze od razu może być w swoim pokoju. Można zaprojektować mu pokój tak, żeby nie było mu lepiej niż z rodzicami. Można na noc zostawiać otwarte drzwi i wszystko sie usłyszy. Sypialnia powinna być tylko oaza rodziców. Polecam jasne kolory ścian, dodają przytulności co sprzyja łagodzeniu nagromadzonych w ciągu dnia napięć. Najlepiej zaprojektować sypialnie koło łazienki. Można od razu z wanny skoczyć do wyrka.
Link do komentarza
Zgodzę się, że łazienka koło sypialni to dobry pomysł. Z drugiej strony można odgordzić się od następnego pomieszczenia niewielka garderobą. Wyciszy to nawet pokój dziecka. Wydaje mi się, że to najlepszy pomysł na wyciszenie sypialni. Dużo jednak zależy od samego wystroju jak będzie się spać w tym pokoju.
Link do komentarza
Łózko powinno być oparte głową o ścianę. Będzie to wygodne dla oparcia poduszek, które nie będą ciągle spadać. Każdy będzie miał swobodne wyjście z łóżka i nie będzie musiał przechodzić przez partnera. Również przytulanie się do zimnej ściany nie jest miłe. Również ściana się nie brudzi. Jeżeli sypialnia ma być na piętrze przeznaczonym tylko na sypialnie to wydaje mi się, że nie ma różnicy między jakimi pokojami się znajduje. Dzieci bez względu na wiek po całym dniu i tak powinny spać jak aniołki. A im później tym mniej będą nocować w domu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Projektuje dom od podstaw na bazie pewnego projektu. Nie wiem jednak gdzie najlepiej umieścić sypialnie. Mam czasem problemy z zaśnięciem i potrzebuje w pokoju ciemności i kompletnej ciszy żeby zasnąć. Wtedy najlepiej mi sie śpi, a rano chętniej mi się wstaje. Teraz mieszkamy w bloku i mam okropnych sąsiadów z dołu. Są po prostu nie do zniesienia. Na szczęście znalazłam działkę w niewielkiej miejscowości gdzie będzie można odpocząć od miasta. Zastanawiam sie też czy projektować pokoje dzieci blisko sypialni. Jeszcze ich nie mamy, ale w przyszłości będzie wygodnie do małego dziecka chodzić przez ścianę. Zabierze to nam jednak trochę prywatności w późniejszych latach. Sypialnia musi sąsiadować z dwoma pomieszczeniami. Tylko jakimi?


Mąż mówi i ja też że,jak dom nie ma 1000m2 to sypialnia blisko czy daleko od pokoju dziecka to mały kłopot bo wszędzie blisko .Najlepiej aby sypialnia rodziców była po drugiej stronie holu czy korytarza lub za innym pomieszczeniem typu łazienka czy garderoba.Dobrze jest gdy można wstawić pojedyńcze łozko dla rodzica aby gdy trzeba jedno z rodziców spało przy dziecku a drugie mogło w spokoju spać/ktoś musi wypoczęty iść do pracy/Takie łóżko może być docelowo dla dziecka jak podrośnie.Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Pokój dziecka powinien być przy sypialni rodziców. Nawet jeżeli ma sie więcej niż jedno dziecko to najmłodsze zawsze powinno być przy matce. Da to nam pewność, że nic się mu złego nie dzieje. A jak będzie miało koszmary to można uspokoić, czy nawet przykryć kołderką kiedy w zima noc odkryje się. Dla matki jest bardzo ważne to, żeby wiedzieć co sie dzieje z jej maluchem. W dużej odległości od sypialni można nie usłyszeć kwilenia dziecka. Mniej się jest uważnym. Planując dziecko pozbawiamy sie prywatności na parę ładnych lat. Taka jest cena macierzyństwa icon_smile.gif



Zgadzam się z Tobą całkowicie- mam dziecko i nie wyobrażam sobie,żeby spało w drugim końcu domu-nawet jak będzie miało 8-9 lat.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dobrym pomysłem jest garderoba i łazienkasąsiadujące z sypialnią. Można również zamiast garderoby urządzić w tym pomieszczeniu niewielki gabinet do pracy. Jeśli zdarzy nam się potrzeba pracy do późna nie trzeba będzie się nigdzie daleko wlec.



Łazienka sąsiadująca z sypialnią to pomysł tak rodem z hotelu i w typowym projekcie nie da rady tak ustawionej łazienki zmieścić. (Byłyby wtedy trzy łazienki - kosztem czego?). Inaczej gdy ktoś może sobie poszaleć przy projektowaniu. Wtedy - jak najbardziej icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Łazienka sąsiadująca z sypialnią to pomysł tak rodem z hotelu i w typowym projekcie nie da rady tak ustawionej łazienki zmieścić. (Byłyby wtedy trzy łazienki - kosztem czego?). Inaczej gdy ktoś może sobie poszaleć przy projektowaniu. Wtedy - jak najbardziej icon_biggrin.gif


Na 80m2 mieszkania w nowym budynku można było zaprojektować łazienkę przy sypialni i drugą dostępną z korytarza.Typowy projekt też można zmienić za zgodą projektanta.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Na 80m2 mieszkania w nowym budynku można było zaprojektować łazienkę przy sypialni i drugą dostępną z korytarza.Typowy projekt też można zmienić za zgodą projektanta.Bob icon_biggrin.gif



Ja trochę pomarudzę. Załóżmy że jest łazienka przy sypialni i jest druga na parterze. Sypialnia jest na piętrze obok sypialni pokój dziecięcy. Jak myślisz Bobie, czy ktokolwiek będzie używał łazienki na parterze? Z rana wszyscy będą się przewalać po sypialni icon_sad.gif. A ja chadzam spać grubo po pólnocy i lubię ciszę o poranku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Cytat

A zaproszeni goście z której łazienki będą korzystać? Sądzę,że łazienka na górze obok sypialni powinna być dla domowników, a na dole wystarczy wc z umywalką.



To zależy od trybu życia.

Mąż rano korzysta z dolnej łazienki bo wstaje dużo wcześniej, a ja mogę spokojnie się wysypiać.

Również późne ablucje w dolnej łazience, nie przeszkadzają osobie już śpiącej na górze. W życiu trudno przewidzieć wszystkie sytuacje.

Najlepszym rozwiązaniem jest usytuowanie łazienki między dwoma sypialniami. Zachowana jest pewna intymność, a jednocześnie gdy dzieci są małe można łatwo je dozorować.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...