Skocz do zawartości

Zabudowa poddasza - okolice Warszawy


Recommended Posts

Witam, chciałbym dopytać o wyceny. Dzwonię do firm i nie wiem co myśleć. Mówią, że np. po 45 czy 50 zł za m2 zabudowy ze szpachlowaniem.

Przyjeżdza fachowiec do wyceny i ....

Czy rzeczywiście wszystko liczy się oddzielnie? Zrobienie stelaża to jeden koszt, potem zabudowa to kolejny koszt, dodatkowo obrobienie okien dachowych (3 szt.) i jeszcze dodatkowo obrobienie lukarny?

Czy to tak działa?

Jakie są realne koszty takiej roboty.

Link do komentarza

Po 200- 300 za obrobienie okna dachowego to norma, lukarna w zależności od kształtu, najdroższe jest wole oko.

Koszt docieplenia i zabudowy jest zależny od firmy, regionu i pożądanego efektu końcowego. Więc gdy policzysz ze szpachlowanie, gruntowaniem i 2-3 krotnym malowaniem po 120,00-140,00 za m2 to mało się pomyślisz... 

Link do komentarza

Ale czy rzeczywiście liczy się oddzielnie ułożenie stelaża i oddzielnie karton-gips. To, że okna trzeba doliczyć to jestem w stanie zrozumieć, ale jeżeli ktoś podaje przez telefon, że zabudowa kosztuje robocizna 50 zł/m2 a potem jeszcze dodaje za zrobienie stelaża to nie wiem jak to mam rozumieć.

W wycenie jest tylko szpachlowanie łączeń, malowanie jest po mojej stronie. Układanie izolacji odpada bo wybrałem piankę pur.

 

Więc wycena to tylko stelaż i GK.

To jak to wygląda cenowo za robociznę?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...