Skocz do zawartości

ogrzewanie gazowe


Recommended Posts

Witam
jako że jestem kompletnym laikiem w tym temacie to chciałbym zapytać o porade
mam do kupienia mieszkanie 50mkw na 2piętrze w 3piętrowej kamienicy.Budynek nieocieplony okna PCV. Jako że w mieszkaniu jest tylko 1 piec kaflowy myślałem aby zrobić ogrzewanie gazowe
trochę czytałem ale ciągle nie jestem pewny jaki kocioł wybrać kondensacyjny dwufunkcyjny podobno byłby najlepszy jednak chciałbym się poradzić tak aby potem opłaty za gaz nie były z kosmosu
i chciałbym jeszcze się poradzić o taryfę jako wybrać jeśli chodzi o gaz

Link do komentarza
17 godzin temu, viderr napisał:

Witam
jako że jestem kompletnym laikiem w tym temacie to chciałbym zapytać o porade
mam do kupienia mieszkanie 50mkw na 2piętrze w 3piętrowej kamienicy.Budynek nieocieplony okna PCV. Jako że w mieszkaniu jest tylko 1 piec kaflowy myślałem aby zrobić ogrzewanie gazowe
trochę czytałem ale ciągle nie jestem pewny jaki kocioł wybrać kondensacyjny dwufunkcyjny podobno byłby najlepszy jednak chciałbym się poradzić tak aby potem opłaty za gaz nie były z kosmosu
i chciałbym jeszcze się poradzić o taryfę jako wybrać jeśli chodzi o gaz

A ja pozwolę sobie dopytać - czy budynek ma w planach docieplenie i wymianę stolarki okiennej? Jeśli budynek jest starego typu, bez ocieplenia, może najpierw warto podpytać zarządcę o plany. Inaczej, jakiekolwiek ogrzewanie będzie nieefektywne i drogie.... 

Tak, czy inaczej kocioł kondensacyjny jest dobrą myślą - ekologia, wygoda, czystość. Jest taka możliwość (przyłącze gazu)? Sprawdziłeś to? 

Link do komentarza

Jeśli to będzie taka kamienica jak ta moja czyli nieocieplona , najtańsze okna pcv to zakładając że zużycie będzie podobne, to 70zl na cwu 5mc i koło 400zl średniomiesięczny rachunek będziesz miał w sezonie grzewczym to tak pi x drzwi . Dokładnie ci nikt nie powie bez obliczeń. Jeszcze dużo zależy od tego czy mieszkania wokół są zamieszkane i ogrzewane. No i na którą stronę świata ściany, południowa przynajmniej trochę się podgrzewa zimą za to latem jest patelnia.

Link do komentarza
Gość mhtyl
6 godzin temu, Eksperci Viessmann napisał:

Jeśli budynek jest starego typu, bez ocieplenia,

W razie niemożności ocieplenia z zewnątrz można pokusić się o ocieplenie od wewnątrz.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 4.02.2019 o 21:11, viderr napisał:

Witam
jako że jestem kompletnym laikiem w tym temacie to chciałbym zapytać o porade
mam do kupienia mieszkanie 50mkw na 2piętrze w 3piętrowej kamienicy.Budynek nieocieplony okna PCV. Jako że w mieszkaniu jest tylko 1 piec kaflowy myślałem aby zrobić ogrzewanie gazowe
trochę czytałem ale ciągle nie jestem pewny jaki kocioł wybrać kondensacyjny dwufunkcyjny podobno byłby najlepszy jednak chciałbym się poradzić tak aby potem opłaty za gaz nie były z kosmosu
i chciałbym jeszcze się poradzić o taryfę jako wybrać jeśli chodzi o gaz

Witam, 

W domu o powierzchni 50 m2 warto zastanowić się nad zastosowaniem gazowego kotła dwufunkcyjnego o dużej modulacji mocy cieplnej. Jest to doskonałe rozwiązanie w budynkach, gdzie nie ma wystarczająco miejsca do montażu kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem c.w.u. oraz gdy wszystkie punkty odbiorcze wody znajdują się w bliskiej odległości. Powinien Pan jeszcze sprawdzić, czy będzie możliwość przyłacza kotła do przewodu spalinowego. 
Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej produktu: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Junkers-Bosch
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...