Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Czym pomalowaną?

Farba się trzyma?

Jeśli farbą akrylową czy lateksową to ja zastosowałbym grunt polecany przez producenta nowej farby.

Na to dałbym jedną warstwę białej farby i dalej 2 warstwy ecru.

Nie dawaj farby podkładowej.

• Lubię to 1
Dnia 2.02.2019 o 13:40, Janos napisał:

Witam,

mam w domu ścianę pomalowaną na ciemnobrązowy kolor, którą chcę przemalować ecru. Czy muszę użyć jako bazę farbę podkładową, czy grunt uniwersalny da radę?

Prawdopodobnie śnieżka 2w1 (to mój opis bo nazwy dokładnej nie pamiętam) biała przykryje brąz na tyle, że potem elegancko pobielona ściana przyjmie nowy kolor i nie będzie przebitek. Mówię prawdopodobnie ponieważ mi ten zabieg udał się w 100% podczas remontu na czarnym podłożu malowanym farbą olejną. Farba 2w1 okazała się skuteczna a potem niebieski kolor to pięknie przykrył.

• Lubię to 1
  • 2 months later...
Dnia 4.02.2019 o 14:47, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Prawdopodobnie śnieżka 2w1 (to mój opis bo nazwy dokładnej nie pamiętam) biała przykryje brąz na tyle, że potem elegancko pobielona ściana przyjmie nowy kolor i nie będzie przebitek. Mówię prawdopodobnie ponieważ mi ten zabieg udał się w 100% podczas remontu na czarnym podłożu malowanym farbą olejną. Farba 2w1 okazała się skuteczna a potem niebieski kolor to pięknie przykrył.

Co prawda już po malowaniu, ale dzięki za odpowiedź. Poszły aż 3 warstwy podkładowej, dzięki czemu zeszłą mała ilość farby docelowej

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A to normalnie oprawione skory, zeszyte  raze w większe przykrycie, czy nie mogą być zszywane, a jakaś większa i tylko z nutrii czy inne zwierzę.
    • 1. Nigdy nie wiesz, czy wentylacja jest wystarczająca, a powietrze wewnątrz, żeby było zdatne do oddychania, musi mieć odpowiednią wilgoć. Stąd nawilżacze powietrza szczególnie w zimie  2. Wigoć ma to do siebie, że łatwiej wnika i zalega, niż odchodzi. Szpary za lustrem są idealne do zalegania - i jeśli ściana nie będzie odpowiednio ciepła - pozostanie tam. Poza tym może wnikać z obszarów obok lustra. 3. Dlatego np. jeśli sie wykładało płycinami drewnianymi ściany  (oczywiście te ściany były "zimniejsze", niż teraz), to tak je instalowano - by zostawiać możliwość wentylowania szczelin między płyciną i ścianą. Wtedy często to nie wystarczalo - teraz przy ocieplonych domach - i tak bym to zastosował  Przy okazji: 4. Już pisałem kiedyś, że były badania kilkanaście lat temu na Politechnice katowickiej które wykazaly, że ok. 3 % wilgoci wewnętrznej wnika w ściany zewnętrzne  - mimo wentylowania pomieszczeń - co rodzi pewne kłopoty jej samoistnego usuniecia w wypadku np długich okresów deszczowych wiosną i latem. W czasie suchych takich pór następuje całkowite wyschnięcie ściany.
    • Do oddawania wilgoci na zewnątrz służy wentylacja. Ściana nie będzie musiała niewiele oddawać, szczególnie kiedy nie będzie miała skąd i jak brać. Przedmiotowe lustra mogą być idealną barierą dla wnikania wilgoci w ścianę, bez obawy o wilgoć, grzyb itd, oby miała ona odpowiednią izolację termiczną. Takie lustra podobnie jak meble dostawione do ściany mogą się przyczynić do powstawania wilgoci ale tylko w sytuacji kiedy słabo działa wentylacja lub ściany są nieocieplone.
    • Przecież tak nie napisałem. Staram sie pisać precyzyjnie    Wilgoć i grzyb to następstwo wnikania wilgoci do ściany.  Tynku, jeśli to jest wilgoć wewnętrzna, albo całej ściany, jeśli to jest wilgoć zewnętrzna. Gdyby ściana nie miała zdolności przyjęcia tej "wody" (czyli była nieprzepuszczalna przynajmniej w części albo w całości) - nie byłoby grzyba ani wilgoci. Woda skroplona by spłynęła po powierzchni ściany, jak po szkle - i zgłowy.   Powodem roszenia ściany są oczywiście różnice temperatury (pomieszczenia i ściany). A powodem przenikania wilgoci do środka z zewnątrz jest zdolność nasiąkania ściany.  Gdyby ściana nie była nasiąkliwa - wilgoć z zewnątrz nie przeniknęłaby przez nią.   W ten sposób mamy co najmniej dwa powody wilgoci i grzyba na wewnętrznej stronie muru.   A "oddychanie" to jest wtedy kiedy ściana jest w stanie oddać to wilgoć w sprzyjających warunkach temperatur czy ruchu powietrza.   Czyli chyba się zgadzamy?        
    • Sprawdzałem te skóry, innych do testów nie posiadałem. Wystarczy rozłożyć pod łóżko ewentualnie rozłożyć pod materacem. Dobrze zdawały rezultat także przy liniach geopatycznych.  Jeśli rozłożyłem jakąś sztuczna skóre niestety nie pomagało.  Kolejne doświadczenia pokazały że odpromiennik można wykonać z różnego rodzaju kształtów. Np niektóre kształty ułożone na brzegu żyły wodnej potrafiły przekierować te niekorzystne (promieniowanie) w inną stronę.  W kolejnych testach będę sprawdzał czy skóry nie powodują odbicia w dół... W tedy nie można byłoby stosować tego rozwiązania gdy pod nami w tym miejscu ktoś śpi... Dam znać po testach.  Kiedyś zastanawiałem się dlaczego u Pana Kulczyka w posiadłości też w sypialniach są skóry. Ciekawe czy jest to powiązane z tematem czy po prostu tak Państwu K się podobało. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...