Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Witam,

mam w domu ścianę pomalowaną na ciemnobrązowy kolor, którą chcę przemalować ecru. Czy muszę użyć jako bazę farbę podkładową, czy grunt uniwersalny da radę?

Czym pomalowaną?

Farba się trzyma?

Jeśli farbą akrylową czy lateksową to ja zastosowałbym grunt polecany przez producenta nowej farby.

Na to dałbym jedną warstwę białej farby i dalej 2 warstwy ecru.

Nie dawaj farby podkładowej.

• Lubię to 1

Dnia 2.02.2019 o 13:40, Janos napisał:

Witam,

mam w domu ścianę pomalowaną na ciemnobrązowy kolor, którą chcę przemalować ecru. Czy muszę użyć jako bazę farbę podkładową, czy grunt uniwersalny da radę?

Prawdopodobnie śnieżka 2w1 (to mój opis bo nazwy dokładnej nie pamiętam) biała przykryje brąz na tyle, że potem elegancko pobielona ściana przyjmie nowy kolor i nie będzie przebitek. Mówię prawdopodobnie ponieważ mi ten zabieg udał się w 100% podczas remontu na czarnym podłożu malowanym farbą olejną. Farba 2w1 okazała się skuteczna a potem niebieski kolor to pięknie przykrył.

• Lubię to 1

Dnia 4.02.2019 o 14:47, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Prawdopodobnie śnieżka 2w1 (to mój opis bo nazwy dokładnej nie pamiętam) biała przykryje brąz na tyle, że potem elegancko pobielona ściana przyjmie nowy kolor i nie będzie przebitek. Mówię prawdopodobnie ponieważ mi ten zabieg udał się w 100% podczas remontu na czarnym podłożu malowanym farbą olejną. Farba 2w1 okazała się skuteczna a potem niebieski kolor to pięknie przykrył.

Co prawda już po malowaniu, ale dzięki za odpowiedź. Poszły aż 3 warstwy podkładowej, dzięki czemu zeszłą mała ilość farby docelowej

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Szymon
      Z wyborem w moim przypadku pomogło mi G.B.I. Oświęcim. To biuro nieruchomości zajmujące się takimi sprawami jak: mieszkania wynajem sprzedaż Oświęcim. Z doświadczenia wiem ze działają szybko i fachowo. To biuro warte polecenia!
    • Witam,   Gdy garaż znajduje się w bryle budynku – brama powinna być jak najcieplejsza. To tak samo ważne jak dobra izolacja przylegających do części mieszkalnej ścian i sufitu oraz ciepłe drzwi łączące garaż z domem. Stąd dużą popularnością cieszą się dobrze ocieplone bramy garażowe LPU 42 zbudowane z segmentów o grubości 42 mm. Skutecznie chronią one garaż i dom przed ucieczką ciepła. Zamontowane wraz z profilem ThermoFrame – osiągają współczynnik przenikania ciepła U nawet 1,2 W/(m2K). Podana wartość dotyczy bramy o wymiarach 5000 x 2250 mm, bez przeszklenia.   Bardziej wymagającym inwestorom, którym zależy na utrzymaniu nieco wyższej, stałej temperatury powietrza w garażu polecamy jeszcze cieplejszą bramę LPU 67 Thermo z izolowanymi termicznie segmentami o grubości 67 mm. Ma ona podwójne uszczelki na łączeniach segmentów oraz w progu. Dzięki temu jej współczynnik przenikania ciepła U wynosi około 1,0 W/(m2K), a jeśli podczas montażu zastosujemy specjalny profil z tworzywa sztucznego ThermoFrame - może osiągnąć nawet 0,88 W/(m2K). Podane wartości dotyczą bramy o wymiarach 5000 x 2250 mm, bez przeszklenia.   Profil ThermoFrame oddziela stalową ościeżnicę od ściany garażu i minimalizuje tym samym powstawanie mostków termicznych. Można go zastosować do wszystkich bram marki Hörmann. Zamontowany w bramach LPU 67 Thermo może zwiększyć ich izolacyjność cieplną o 10 %, a w bramach LPU 42 nawet o 15 %.   Warto dodać, że od grudnia przyszłego roku współczynnik przenikania ciepła drzwi wejściowych i bram garażowych w budynkach mieszkalnych nie będzie mógł przekraczać U=1,3 W/(m2K).
    • Smog to nie domena Krakowa a całej okolicy i przy okazji Krakowa. Gratuluję braku konsekwencji - sarkazm to jest. Myślisz, że smog rozpoznaje granice administracyjne na mapie?
    • Gość Piotr
      Dlaczego uważasz, że stropy prefabrykowane są lepsze od monolitów?
    • Czyli powinni kupić grubszą folie zdjąć panele i położyć jeszcze raz? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...