Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość mieszkaniec
      Wszystko fajnie, tylko te bezprzewodowe gadżety są na baterie xD może jak ktoś ma małe mieszkanie i niewiele elementów to jakoś ogarnie, ale osobiście nie wyobrażam sobie biegać po domu i szukać, gdzie akurat padła mi bateryjka. Jak robić dom inteligentny to porządnie, czyli z całą inteligentną instalacją.
    • Gość Semater
      U mnie wybór padł na okna Innoview od marki Fakro. To według mnie połączenie bardzo ładnego designu z funkcjonalnością. Okna są szczelne, posiadają właściwości antywłamaniowe RC1, a przy tym od wewnątrz są drewniane więc wyglądają świetnie.
    • Dzień dobry,   Chcę odnowić okno drewniane bo jest już w stanie który tego zdecydowanie wymaga jednak mam następujące pytania: 1. Czy farbę mogę zdjąć opalarką nawet bez zdejmowania okna czy to zbyt niebezpieczne dla szyby lub muru? Jak zabezpieczyć? Czy trzeba po prostu szlifować aż zejdzie farba i odsłoni się gołe drewno? 2. Czy przed malowaniem powinienem zdjąć fugi które też już są sfatygowane? Jak to zrobić - narzędzia do zdejmowania fug są ostre i pewnie korzysta się z nich przede wszystkim między płytkami a nie między oknem a drewnem? 3. Wiem, że po nałożeniu farby wypada od razu zdjąć taśmy malarskie, żeby potem farba nie odeszła miejscami z taśmą. Jednak jeśli maluje się 2-3 razy, to trzeba zdejmować 1-2 razy, tylko żeby założyć ponownie? 4. Jaki to jest kolor - na oko? Palisander czy tek? Pomalowałem jedno okno palisandrem i wyszło ciemniejsze niż ten kolor. Wygląda bardziej jak tek - ale czy to nie sprawa grubości warstwy? 5. Czy lakierobejca extreme od sadolina wraz z podkładem załatwią sprawę? Malowałem jedno bez podkładu bo tak mi polecił pracownik OBI, ale na puszce producenta jest napisane że wypada mieć podkład.  6. Jak zabezpieczyć okno żeby go nie porysować? Chyba zwykła folia czy taśma malarska to za mało?       Dziękuję i pozdrawiam, Grzegorz
    • Aleście Amerykę odkryli... Jerzy Zięba to widział i o tym mówi cały czas...
    • Dzień dobry,   Mam okna z okapnikami (jak na zdjęciu) jednak nigdzie nie ma oznaczenia producenta. Są jedynie na okuciach - ale to same okucia. Na okapnikach też nic, ani od wewnątrz, ani od zewnątrz. Boczne elementy (plastikowe) są już miejscami bardzo sfatygowane.   Jak mogę kupić identyczne? Trzeba chodzić po sklepach fizycznie i dopasowywać (w marketach nie ma) czy ktoś rozpozna?     Pozdrawiam, Grzegorz  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...