Skocz do zawartości

Mikrofalówka do zabudowy -szafka Ikea Faktum wisząca


Czapi

Recommended Posts

Dawno ,dawno temu kupiłam kuchnię (Ikea). Wymyśliłam sobie mikrofalę w zabudowie w szafce wiszącej. Akurat nie bardzo dopowiadał mi model mikrofali z Ikea,ale obsługa poinformowała mnie że spokojnie znajdę innej firmy i będzie pasowała....Jakoś 5 lat minęło bez mikrofali(na jej miejscu stał chlebak).Ale w końcu zdecydowałam się na zakup i ...zaczęły się schody.Przetrząsnęłam cały internet(no może pół) i nie znalazłam ani jednego modelu który pasuje do mojej szafki...W Ikea jest aktualnie jeden model ,ale bez funkcji grilla...Czy ktoś może miał podobny problem i znalazł inny model mieszczący się w wiszącej szafce serii Faktum??Znalazłam model które zmieszczą się teoretycznie(głebokośc i szerokośc) ,ale panel z przodu(ten maskujący) jest za wysoki.Potrzebuję wysokości 34,7cm. Szukam , szukam i nic....Zostałam  z pusta półką.....no albo biorę model Ikea bez grilla....(to mi się nie uśmiecha)...Może ktoś też szukał i znalazł pasującą do tej szafki mikrofalę z grillem???

Link do komentarza

Ja wiedziałam to od dawna, ale może komuś, kto przeczyta post ta informacja pomoże. Jeśli brać kuchnię ikea to razem ze sprzętami (mowa oczywiście o tych do zabudowy) i wewnętrznymi akcesoriami meblowymi. Ikea ma swoje parametry, które nie pasują do standardowych mebli branych np. od stolarza. Meble ikea są wyższe niż standardowe, głębsze niż standardowe (ikea ma blat 63 cm głębokości, standard to 60 cm). Wkłady do szuflad na sztućce również są inne. 

 

Czapi, powodzenia w szukaniu. Może znajdziesz jakiś model, ale wyboru nie będzie dużego. Nie chce mi się wierzyć, że personel sklepu nie wie o takich rzeczach. Albo trafiłaś na nowego pracownika, albo ktoś celowo wprowadził Cię w błąd.

Link do komentarza
15 godzin temu, solange63 napisał:

Ja wiedziałam to od dawna, ale może komuś, kto przeczyta post ta informacja pomoże. Jeśli brać kuchnię ikea to razem ze sprzętami (mowa oczywiście o tych do zabudowy) i wewnętrznymi akcesoriami meblowymi. Ikea ma swoje parametry, które nie pasują do standardowych mebli branych np. od stolarza. Meble ikea są wyższe niż standardowe, głębsze niż standardowe (ikea ma blat 63 cm głębokości, standard to 60 cm). Wkłady do szuflad na sztućce również są inne. 

 

Czapi, powodzenia w szukaniu. Może znajdziesz jakiś model, ale wyboru nie będzie dużego. Nie chce mi się wierzyć, że personel sklepu nie wie o takich rzeczach. Albo trafiłaś na nowego pracownika, albo ktoś celowo wprowadził Cię w błąd.

No właśnie....W momencie zakupu w Ikea mieli mikrofalę bez grilla(teraz chyba zresztą też) a ja się uparłam że chcę grill. Pozostałe sprzętyAGD(zmywarka, okap, piekarnik) mam innych  firm(nie IKEA) i wszystko pasuje, więc informacja o mikrofali mnie nie zdziwiła... Nie wnikałam w temat, bo nie przeglądałam wcześniej mikrofal do zabudowy, nie miałam pojęcia jak różne są ich wymiary i jak ciężko znaleźć pasującą. Teraz nawet mogę śmiało stwierdzić że nie ma w ogóle takiej mikrofali która będzie mi pasowała...Coż za lipa...Nawet nie jestem w 100%pewna czy ta obecnie dostępna w Ikea mikrofala (VARNA) nie jest już przystosowana do nowej serii Metod a tam szafki wiszące są ciut głębsze...Dobrze że pozostałe akcesoria kupiłam...A teraz zostało mi ziejące pustką miejsce...:-(

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Ja na ten przykład.

W życiu nie pomyślałbym że istnieją takie zagrożenia.

mam nadzieję że materace i łóżka nie są z sobą powiązane w podobny sposób :(

A czort wie...Na pewno pościele mają "swoje wymiary"(szer.150cm), inne niż kołdry które mam w domu (140cm).Może i materace też?

Link do komentarza
1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Ja na ten przykład.

W życiu nie pomyślałbym że istnieją takie zagrożenia.

mam nadzieję że materace i łóżka nie są z sobą powiązane w podobny sposób :(

Wymiary materacy i łóżek są standardowe, ale pościel już niekoniecznie. Teraz chyba polska Ikea trochę ustandaryzowała i można kupić poduszkę 70x80. Kiedyś były tylko mniejsze. 

18 minut temu, Czapi napisał:

No właśnie....W momencie zakupu w Ikea mieli mikrofalę bez grilla(teraz chyba zresztą też) a ja się uparłam że chcę grill. Pozostałe sprzętyAGD(zmywarka, okap, piekarnik) mam innych  firm(nie IKEA) i wszystko pasuje, więc informacja o mikrofali mnie nie zdziwiła...

Tutaj z wyborem już jest lepiej, ale wiem, że nie wszystkie sprzęty pasują. Znajomi kupili piekarnik do zabudowy i nie pasował do szaf ikea. Nie pamiętam o jaką firmę chodziło.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...