Skocz do zawartości

Tragedia.... Ścianka działowa 10cm Suprema ?


Recommended Posts

Pomocy ! 

Remontuje mieszkanie w starym budownictwie...Jest na 1 piętrze nad nim. Jest strych gdzie strop jest. Desek i legarów pod nim jest też drewniany strop i pytanie... Mam dwa pokoje 11m i 15 m przegrodzone Ścianka działowa 10 cm z supremy nie wiem czy mogę to wyburzyć ? Czy wspierać dwuteownikiem czy jak ?? Doradzi ktoś ?

Link do komentarza
16 minut temu, tyson1991 napisał:

Pomocy ! 

Remontuje mieszkanie w starym budownictwie...Jest na 1 piętrze nad nim. Jest strych gdzie strop jest. Desek i legarów pod nim jest też drewniany strop i pytanie... Mam dwa pokoje 11m i 15 m przegrodzone Ścianka działowa 10 cm z supremy nie wiem czy mogę to wyburzyć ? Czy wspierać dwuteownikiem czy jak ?? Doradzi ktoś ?

Doradzi  na pewno, tylko napisz to składnie i logicznie jaki masz problem.

19 minut temu, tyson1991 napisał:

Mam dwa pokoje 11m i 15 m przegrodzone Ścianka działowa 10 cm z supremy nie wiem czy mogę to wyburzyć ? Czy wspierać dwuteownikiem czy jak ?? Doradzi ktoś ?

I co z tego wynika? jedynie  to, to że masz dwa pokoje i ściankę działową i chcesz ja wyburzyć ale dlaczego? co się z nią dzieje?

Link do komentarza

Dokładnie to wygląda tak... mam Mieszkanie w budynku wielorodzinnym gdzie każda klatka sklada się z 2  mieszkań. Na parterze jest mieszkanie które ma strop murowany nad piwnica. W moim mieszkaniu na 1 piętrze nie ma stropu murowanego pod podłoga sa legary słoma i deski i tak samo nademną jest strych gdzie tez strop jest drewniany. A teraz dokładniej w mieszkaniu mam 2  duże pokoje przechodzone.. chce zrobić jeden duzy 26m .. dzieli je scianka dzialowa z supremy czy jakos tak.. gruba na 8-10 cm . chce ja zburzyć ale boje się ze mi się ten strop drewniany wyżej opuści albo zawali.. Ktoś mi podpowiadał żebym podparł to dwuteownikiem dla pewności ale nie wiem jakim ani czy to w sciany jakos wprowadzać czy na slupkach postawić ? nie znam się totalnie..  Ogólnie na strychu nie ma już zadnych scian ale chce postawić kilka z regipsu bo tam w planach mam sypialnie i pokoj dla dziecka. Doradzi ktoś cos ? Wrzucam zdjęcia dla podglądu. :)

IMG_20190113_191233.jpg

IMG_20190113_191342.jpg

IMG_20190113_191353.jpg

projekt.jpg

Link do komentarza

Ścianka działowa nie służy do podpierania stropu, nie jest to ściana konstrukcyjna.

Możesz spokojnie wywalić/zburzyć ową ściankę.

12 minut temu, tyson1991 napisał:

Ogólnie na strychu nie ma już zadnych scian ale chce postawić kilka z regipsu bo tam w planach mam sypialnie i pokoj dla dziecka. Doradzi ktoś cos ? Wrzucam zdjęcia dla podglądu. :)

Dalej piszesz chaotycznie. Pytałeś czy możesz wyburzyć ściankę, dostałeś odpowiedź a za chwile pytasz o adaptacje strychu, więc co chcesz dokładnie tam zrobić? wyburzyć ściankę i zaadoptować strych?

Link do komentarza

Przecież napisałem odnośnie wyburzenia tej ścianki, czy pisałem abyś dawał coś na wzmocnienie?

Co do adaptacji strychu to po pierwsze musisz uzyskać zgodę na adaptację od spółdzielni czy wspólnoty oraz zgodę, zrobić projekt i zgłosić do do urzędu gminy/miasta/powiatu.

Link do komentarza
13 minut temu, zenek napisał:

A gdzie schody? Istniejące? Te kręte?

zenek, skup się na pytaniu/pytaniach jakie do tej pory zadał autor i odpowiedz na nie. 

Będzie pytał o schody to założy nowy temat a nie wałkować cały remont w jednym temacie.

Link do komentarza

Panowie ... Dziś chce ta ściankę wywalić... Wygląda ona tak jak niżej na zdjęciu w środku nie wiem ja to fachowo się nazywa ... A rozebralem dwie deski snowboardowe strychu nad ta Ścianka i okazuje się że nie jest pod krokwia a 6 cm od niej w lewo pod deską sufitowa tak jakby... Boje się ją burzyć mam 4 legary do podpórki sufitu podepre dla pewności ale strach jest..

Link do zdjęć bo nie mogę dodać. ;https://m.facebook.com/photo.php?fbid=244919889732417&id=100026432234900&set=p.244919889732417&source=47&ref=m_notif&notif_t=group_comment

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=244915099732896&id=100026432234900&set=p.244915099732896&source=47&ref=m_notif&notif_t=group_comment

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=244920039732402&id=100026432234900&set=p.244920039732402&source=47&ref=m_notif&notif_t=group_comment

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
27 minut temu, tyson1991 napisał:

Panowie ... Dziś chce ta ściankę wywalić... Wygląda ona tak jak niżej na zdjęciu w środku nie wiem ja to fachowo się nazywa ... A rozebralem dwie deski snowboardowe strychu nad ta Ścianka i okazuje się że nie jest pod krokwia a 6 cm od niej w lewo pod deską sufitowa tak jakby... Boje się ją burzyć mam 4 legary do podpórki sufitu podepre dla pewności ale strach jest..

Link do zdjęć bo nie mogę dodać.

 

Po pierwsze i chyba najważniejsze, jak na razie to piszesz jakbyś przyjechał dwa tygodnie temu z Afryki, nie śpiesz się, po napisaniu postu przeczytaj z dwa razy i popraw go tak aby był w miarę logicznie napisany. Ty na strychu mas zrobioną podłogę z desek snowboardowych?

Zdjęcia fajne na pewno są ale u mnie  po przekierowaniu na ta stronkę pokazuje sie taki napis 

Cytat

Ten wątek jest pusty

Strona nie może być wyświetlona w tej chwili. Mogą to być przejściowe problemy, uszkodzony lub wygasły odnośnik lub brak zezwolenia na dostęp.

Te cztery legary to nie legary tylko słupy i nie służą do podpierania stropu tylko do utrzymania ścianki w pionie i w całości, to taki pierwowzór dzisiejszego stelażu z profili metalowych pod zabudowę kg. Jest to typowa ścianka działowa którą możesz rozebrać.

Link do komentarza
Gość mhtyl

IMG_20190203_111619.jpg

To co widać na tej fotce to nie jest krowią tylko legarem. To takie małe sprostowanioe.

IMG_20190203_111659.jpg

Gdyby to była ściana nośna/konstrukcyjna to by była zakończona podciągiem czyli wzdłużna belka drewnianą która podpierała by strop na wysokości wizowi legaru.

Tu masz tradycyjną ściankę działową.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...