Skocz do zawartości

ogrzewanie podłogowe


Recommended Posts

Witam proszę o opinie na temat  ogrzewania podłogowego

Czy warto

czy się popsuło i jak tak to czy to takie męczące do naprawy rozumiem demolka itp. chodzi mi bardziej o lokalizacje usterki

czy projektując ogrzewanie podłogowe warto miec grzejniki jak tak to gdzie?

Rozumiem, że projektując mam "dzwignie/ zawór"  na powiedzmy kazde pomieszcznie ?

Sterowanie ogrzewaniem, czy warto termostat miec w kazdym pokoju? chodzi o salon, pokoje łazienke?

Link do komentarza

Może tak na początek trochę poszukać, poczytać?

 

3 minuty temu, Rafal Sam napisał:

Czy warto

Warto.

 

4 minuty temu, Rafal Sam napisał:

czy się popsuło

Chyba, jak się przewierci rurkę...

4 minuty temu, Rafal Sam napisał:

czy projektując ogrzewanie podłogowe warto miec grzejniki jak tak to gdzie

Drabinka w łazience z oddzielnego obiegu.

 

5 minut temu, Rafal Sam napisał:

Sterowanie ogrzewaniem, czy warto termostat miec w kazdym pokoju

Nie warto

Link do komentarza
6 minut temu, Rafal Sam napisał:

 

Czy warto

Na pewno warto, tylko pod warunkiem że podłogówka będzie wykonana prawidłowo.

7 minut temu, Rafal Sam napisał:

Witam proszę o opinie na temat  ogrzewania podłogowego

Proszę sobie poczytać kilka artykułów, tematów o ogrzewaniu podłogowym wodnym,elektrycznym bo widzę, że nie wiesz podstawowych rzeczy o podłogówce a zadajesz pytania na które nawet gdybym odpowiedział nie wiedziałbyś o co chodzi.

 

2 minuty temu, Rafal Sam napisał:

A moze już tyle poczytałem, ze za duzo?

Wątpię, bo gdyby tak było nie zadana pytania przez ciebie brzmiały by inaczej a nie np tak.

11 minut temu, Rafal Sam napisał:

Rozumiem, że projektując mam "dzwignie/ zawór"  na powiedzmy kazde pomieszcznie ?

 

Link do komentarza
2 godziny temu, MrTomo napisał:

Drabinka w łazience z oddzielnego obiegu.

Myślę, że szkoda bawić się w oddzielne obiegi - drabinkę zrób elektryczną, a podłogówka niech grzeje się wodą o jak najniższej temperaturze - będzie ekonomiczniej...

 

Czym masz ogrzewać dom?

Link do komentarza
5 minut temu, uroboros napisał:

Myślę, że szkoda bawić się w oddzielne obiegi - drabinkę zrób elektryczną, a podłogówka niech grzeje się wodą o jak najniższej temperaturze - będzie ekonomiczniej...

 

Czym masz ogrzewać dom?

Dlaczego? To zależy jaka będzie ta instalacja c.o., jeżeli mieszana i łazienka jest blisko kotłowni to nie jest problem aby drabinka była zasilana wodą z instalacji c.o.

Link do komentarza

Mam podłogowe w całym domu bez grzejników. Temperatura ustawiona 22', drabinka w łazience jest wpieta w obieg, może powinno być inaczej ale tak zrobiono i nie widzę minusów z tego powodu. W moim przypadku nie jest ona do ogrzania łazienki tylko aby ręczniki po kąpieli wyschly i się sprawdza.
Ogrzewanie gazowe, za grudzień z ciepłą wodą wyszło 350zl.

Ja polecam, podłogi przyjemne podczas chodzenia, nie są ciepłe ale jak się wejdzie na schody to jest duuuuza różnica.

Link do komentarza
Dnia 26.01.2019 o 14:30, Rafal Sam napisał:

Witam proszę o opinie na temat  ogrzewania podłogowego

Czy warto

czy się popsuło i jak tak to czy to takie męczące do naprawy rozumiem demolka itp. chodzi mi bardziej o lokalizacje usterki

czy projektując ogrzewanie podłogowe warto miec grzejniki jak tak to gdzie?

Rozumiem, że projektując mam "dzwignie/ zawór"  na powiedzmy kazde pomieszcznie ?

Sterowanie ogrzewaniem, czy warto termostat miec w kazdym pokoju? chodzi o salon, pokoje łazienke?

Moim zdaniem ogrzewanie pomieszczeń, to nie tylko określona temperatura w pomieszczeniu ale również zapewnienie komfortu  cieplnego dla użytkownika. W wielu przypadkach mamy do czynienia z dużymi przeszkleniami do samej podłogi. Najlepsze okno parokrotnie więcej wypuszcza ciepło na zewnątrz niż ocieplona ściana. W tej sytuacji, w pobliżu takiego okna trzeba dostarczyć odpowiednio więcej ciepła. Czy tu wystarczy sama strefa brzegowa, czy będzie konieczny grzejnik?  

Warto wiedzieć, że ogrzewanie podłogowe to niewielki ruch powietrza, a więc przemieszczanie ciepła w pomieszczeniu jest też ograniczone, a różnice temperatur są niekorzystne dla komfortu cieplnego a  ponadto, przy słabszych oknach istnieje możliwość roszenia wilgoci.

To tylko moje zdanie.

 W sumie temat dla projektanta ogrzewania.

Link do komentarza

Proponuję teraz, zimą wypożyczyć kamerkę termowizyjną aby zobaczyć jak jest naprawdę - a

jest bardzo różnie. Korzystam z kamery w swojej pracy,  stąd poza podstawową wiedzą teoretyczną, co nieco widziałem a nawet trochę więcej i dlatego takie mam zdanie w tym temacie. Niektóre ze swoich obserwacji i eksperymentów opisałem na mojej stronie z końcówką pl

 

Edytowano przez Parkiet Komplex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...