Skocz do zawartości

Strop parter kamienica wymiana podłogi


Recommended Posts

Witam. Mieszkam w kamienicy. Dopiero co się wprowadziłam. Właściciel przede mną wymieniał podłogę. Starą szlakę wybrał. Dał warstwę gruzu , legary a na to wylewkę 10 cm ze styrobetonu (bardzo lekka), folia i płyty osb 10 na przemian- dwie warstwy. Czy może stać się coś jeżeli zalał legary tym styrobetonem?Część pomiędzy legary część wylewki na i dopiero na styrobeton dał folię i płyty osb. Pod moim mieszkaniem jest piwnica stropy łukowe z cegły. Kamienica 100 lat. Zastanawiam się czy dobrze zrobił tą podłogę żeby nie obciązyć stropu czy może trzeba ją rozebrać

Link do komentarza

Nie sposób ocenić na odległość czy obciążenie nie jest nadmierne. To może zrobić konstruktor po oględzinach na miejscu.

Natomiast podany układ warstw jest prawdopodobnie wadliwy, drewniane legary mogą zacząć gnić po pewnym czasie. Legary znalazły się teraz w przestrzeni niewentylowanej. Do tego bez oddzielenia od potencjalnej wilgoci  z piwnicy, a od góry zamknięte folią i płytą OSB o bardzo dużym oporze dyfuzyjnym. Trwałość będzie zależeć od tego ile wilgoci migruje z piwnicy i na ile wysuszone było drewno.

Z założenia konstrukcje na legarach wykonuje się tak, że układa się je na podkładkach izolujących od wilgoci z podłoża. Pomiędzy legarami pozostawia się zaś wentylowaną przestrzeń. Podłoga na legarach powinna mieć wykonane szczeliny na styku ze ścianą, dawniej łączono jeszcze przestrzeń pomiędzy legarami z kanałem wentylacyjnym w kominie. Powietrze było więc zasysane przy ścianach i przepływało pod podłogą do kanału w kominie.

Link do komentarza

W strefie narażonej na ewentualne zawilgocenie (strop piwnicy) umieszczenie legarów drewnianych w przestrzeni bez przepływu powietrza grozi ich butwieniem.Przy remoncie takich pokryć podłogowych wykorzystuje się lekkie materiały wyrównujące np. keramzyt, a następnie izolacje cieplną z płyt styropianowych i suchy jastrych podłogowy (płyty gipsowo-włóknowe lub cementowo włóknowe). Legary niepotrzebne. Obciążenie stropu będzie z pewnością mniejsze niż pierwotnie, a równy i stabilny podkład podłogowy pozwala na ułożenie dowolnej posadzki (parkiet, terakota, panele itp.

Link do komentarza
6 godzin temu, Magdalena176 napisał:

Witam. Mieszkam w kamienicy. Dopiero co się wprowadziłam. Właściciel przede mną wymieniał podłogę. Starą szlakę wybrał. Dał warstwę gruzu , legary a na to wylewkę 10 cm ze styrobetonu (bardzo lekka), folia i płyty osb 10 na przemian- dwie warstwy. Czy może stać się coś jeżeli zalał legary tym styrobetonem?Część pomiędzy legary część wylewki na i dopiero na styrobeton dał folię i płyty osb. Pod moim mieszkaniem jest piwnica stropy łukowe z cegły. Kamienica 100 lat. Zastanawiam się czy dobrze zrobił tą podłogę żeby nie obciązyć stropu czy może trzeba ją rozebrać

Bubel budowlany. Legary za kilka lat przestana istnieć. Po co dawał legary jak robił wylewkę i po co dał płyty osb jak była zrobiona wylewka, a już o tym że wywalił szlakę (choć podejrzewam że to było coś innego, widziałem kiedyś taki materiał, wygląda faktycznie podobnie do szlaki ale nią nie jest) i nawalił gruzu? po co i w jakim celu? chyba aby spowodować katastrofę budowlaną.

Link do komentarza

Nie nawalił gruzu tylko pojedyncze kamyczki gruzu jedna warstwa .... więc nie jest to ciężkie. Wylewka była ze styrobetonu więc na to trzeba osb bo styrobeton jak sama nazwa mówi jest w większości mieszanką styropianu co się wyciera podczas chodzenia. Trzeba wzmocnić zawsze osb tak mi nawet fachowiec powiedział. Widziałam zdjęcia była to szlaka z ziemią i wapnem zmieszana dlatego było to wybrane bo rusy tam żyły

Link do komentarza
13 godzin temu, Magdalena176 napisał:

Nie nawalił gruzu tylko pojedyncze kamyczki gruzu jedna warstwa

:icon_mrgreen::wallbash: I zapewne układał je jak puzzle aby dolegały do siebie. Po jakiego wywalił tą szlakę?

13 godzin temu, Magdalena176 napisał:

więc nie jest to ciężkie.

Zapewne ważyło to tyle co nic :icon_mrgreen:

13 godzin temu, Magdalena176 napisał:

Wylewka była ze styrobetonu więc na to trzeba osb bo styrobeton jak sama nazwa mówi jest w większości mieszanką styropianu co się wyciera podczas chodzenia. Trzeba wzmocnić zawsze osb tak mi nawet fachowiec powiedział.

Ta wylewka tez na pewno nic nie warzyła bo zawierała styropian,

13 godzin temu, Magdalena176 napisał:

Widziałam zdjęcia była to szlaka z ziemią i wapnem zmieszana dlatego było to wybrane bo rusy tam żyły

Co tam było?!!!!!!!!! 

Po twoich odpowiedziach mam wrażenie, że Ty tu przyszłaś nie po to aby dowiedzieć się, że robotę masz spieprzoną tylko po to aby wybielić swojego wykonawce, bo bardziej go tłumaczysz  i bronisz niż ganisz.

 

Wiesz co? co byśmy tu nie napisali, i tak tego nie będziesz poprawiać, a już na pewno nie twój fachowiec, bo przecież on wie najlepiej i nikt nie będzie podważał jego decyzji.

Ten poniższy twój wpis jest dobitnym przykładem na to że nie masz pojęcia o czym piszesz a po drugie na to, że twój fachowiec wykonał to dobrze.

26 minut temu, Magdalena176 napisał:

Styrobeton jest izolacyjny lekki żeby cieplej było  coś musi być wysyłane pomiędzy legarami. A gruzu się pan uczepił gdzie naprawdę jest go może dwa kilo na całe 18 m podłogi. Zdjęcia z mężem i siostra oglądałam z robot

Co ma być niby wysyłane pomiędzy te legary?!!!!!

I najlepsze, 2 kg gruzu na 18 m2 powierzchni :takaemotka:

Link do komentarza

Napisałem tylko co myślę.

To Pani martwi się o ciężar stropu

28 minut temu, Magdalena176 napisał:

Styrobeton jest izolacyjny lekki żeby cieplej było  coś musi być wysyłane pomiędzy legarami.

Sam styropian byłby lżejszy i lepiej by izolował, prawda?

Wełna tak samo.

 

29 minut temu, Magdalena176 napisał:

A gruzu się pan uczepił gdzie naprawdę jest go może dwa kilo na całe 18 m podłogi

Nie sądzę

 

 

Link do komentarza

Dobrze ja nikogo nie próbuję wybielić. Przecież ja tej podłogi nie robiłam. Może były lepsze rozwiązania faktycznie ale nie mogę odpowiadać za kogoś kto to zrobił. Moje pytanie jest czy ta podłoga może taka zostać czy mam ją rozbierać? Boje się żeby nic ze stropem nie było bo wtedy kto za to odpowie? Styrobeton może na tyle obciązyć strop abym miała jakieś konsekwencji?

Po prostu chciała bym już zamieszkac i nie bawic się w to jeżeli podłoga nie ma prawa obciążyć stropu

Link do komentarza
6 minut temu, Magdalena176 napisał:

Moje pytanie jest czy ta podłoga może taka zostać czy mam ją rozbierać?

Nie może tak zostać. Jest źle wykonana.

Może wiesz coś na temat innego tematu o stropie sypiącym się? czy przypadkiem nie jesteś jego autorką w imieniu sąsiadki? wtedy by to dużo zmieniło.

 

Link do komentarza
2 minuty temu, Magdalena176 napisał:

To prosze o radę co z tą podłogą teraz zrobić aby było dobrze

Rozebrać i zrobić tak jak było już napisane wyżej, bez żadnych wylewek wyrównujących.

Tylko nie z tym fachowcem co to robił.

Link do komentarza

Weź fachowca, trzeba może zrobić jakąś odkrywkę stropu kleina.

Sprawdzić w jakim jest stanie, jak gęsto są szyny stalowe (jak są) jakie i w jakim stanie.

Popatrzeć od dołu.

U mnie np. w starym domu konstruktor chciał wzmocnić strop, ale ja miałem robić podłogówkę na 7cm warstwie grzejnej z betonu.

Tak więc możliwe, że nie będziesz musiała z tym nic robić, bo będzie ok.

Tam dawniej mogło być grubo gruzu i teraz może nawet być lżej niż było.

Tak więc - do fachowca.

Bez oględzin nikt niczego nie wywnioskuje.

Link do komentarza
1 minutę temu, Magdalena176 napisał:

No wkopalam się bo sprzedawca zapewniał ze podłoga jest w porządku no ale cóż wezmę porządna firmę i rzeczoznawce

A co miał powiedzieć? Tak samo jak z autami/szrotami sprowadzanymi z Niemiec, sprzedający mówi "Niemiec płakał jak go sprzedawał" :icon_mrgreen::takaemotka:

Dnia 25.01.2019 o 14:12, Magdalena176 napisał:

Mieszkam w kamienicy. Dopiero co się wprowadziłam. Właściciel przede mną wymieniał podłogę.

 

16 godzin temu, Magdalena176 napisał:

Widziałam zdjęcia była to szlaka z ziemią i wapnem zmieszana dlatego było to wybrane bo rusy tam żyły

 

6 minut temu, Magdalena176 napisał:

No wkopalam się bo sprzedawca zapewniał ze podłoga jest w porządku no ale cóż wezmę porządna firmę i rzeczoznawce

Teraz analizując kolejne wcześniejsze twoje wypowiedzi nie rozumiem, kupiłaś mieszkanie pomimo wszelakich informacji jak została wykonana ta podłoga a dzisiaj posiadasz wiedzę która Cię zmusiła do zadania pytania czy ta podłoga jest wykonana prawidłowo, coś musiało Cię zaniepokoić skoro opisuje ten problem, tylko moje pytanie "dlaczego po obiedzie".

Link do komentarza
8 minut temu, Magdalena176 napisał:

No wkopalam się bo sprzedawca zapewniał ze podłoga jest w porządku no ale cóż wezmę porządna firmę i rzeczoznawce

Ale skądś jest jakaś obawa, że coś z podłogą jest "nie tak", skoro pytasz?

Dla spokoju warto obejrzeć.

Jak będzie coś źle, to obciążysz poprzedniego właściciela kosztami naprawy, skoro świadomie sprzedał Ci mieszkanie z wadami.

Tak myślę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...