Skocz do zawartości

Wąska działka 17m ,brak mpzp A Budowa domu


Tomaszm

Recommended Posts

Witam, mam możliwość kupna działki o szer 17 metrów. Działka nie sąsiaduje z zabudowami-z jednej i drugiej strony są działki nie zabudowane i nie ogrodzone. chce dom o szer 11,5 metra, moje pytanie brzmi,- czy mogę postawić dom 1,5 m od granicy ściana garażu, bez okien i drzwi w tej sciane?? Wtedy miałbym zachowane 4 metry z drugiej strony.a może mogę z oknami??  W tej gminie nie ma mpzp,musiałbym wystąpić o wz. Tylko czy ustalając wz gmina pozwoli mi na te 1,5m?jeśli jest taka możliwość to na jakiej podstawie mogę się o to starać? Działka jest 200m długa, dodam że w okolicy powstało od 2010 r sporo domów optycznie około 1,5-2 m od granicy w których są normalnie okna. W gminie nie pytałem o przypadki tych powstalych domow przy granicy,bo dopiero po odwiedzeniu gminy zwrocilem uwage na pobliskie domy-ze sa stawiane na pewno w mniejszej odleglosci niz 3 czy 4 m.Dziękuję i czekam na odp.....

Link do komentarza

W tym wniosku wz będę miał określone warunki usytuowania domu -chodzi mi o odległość od granicy? Czy muszę w jakiś sposób dac do zrozumienia że chce jak najbliżej? Pytam, ponieważ stoję przed takimi wymogami pierwszych w życiu, a jest to najistotniejsze podczas zakupu działki 

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - działka i dom napisał:

Zgodnie z Warunkami technicznymi w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej dopuszcza się sytuowanie budynku ścianą bez okien i drzwi w odległości mniejszej niż 3 m i nie mniejszej niż 1,5 m na działce budowlanej o szerokości do 16m.

Jest jeszcze trzecia możliwość, na granicy.

3 godziny temu, Tomaszm napisał:

Witam, mam możliwość kupna działki o szer 17 metrów. Działka nie sąsiaduje z zabudowami-z jednej i drugiej strony są działki nie zabudowane i nie ogrodzone. chce dom o szer 11,5 metra, moje pytanie brzmi,- czy mogę postawić dom 1,5 m od granicy ściana garażu, bez okien i drzwi w tej sciane??

W ścianie bez okien która znajdowałby się 3, 1,5 m albo na granicy możesz wstawić luksfery aby doświetlić pomieszczenia.

3 godziny temu, Tomaszm napisał:

W tej gminie nie ma mpzp,musiałbym wystąpić o wz. Tylko czy ustalając wz gmina pozwoli mi na te 1,5m?jeśli jest taka możliwość to na jakiej podstawie mogę się o to starać?

Można powiedzieć, że masz szczęście że nie ma planu, bo WZ poniekąd Ty sam ustalasz, gmina jedynie to zatwierdza (lub nie) ale WZ są bardziej elastyczne niż plan. Zanim wypełnisz wniosek o WZiZT porozmawiaj z urzędnikiem od tych spraw w gminie, przedstaw mu swoje oczekiwania i plany co do tej działki i  zanim coś napiszesz będziesz wiedział co możesz  i jak tam postawić.

Ta działka jest dość specyficzna ze względu na długość i szerokość, więc gmina może zgodzić się ze względu na wąska działkę na takie warunki zabudowy jakie chcesz.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...