Skocz do zawartości

Pomoc w doborze materiału


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Mam problem z uszkodzonym narożnikiem w kontenerze betonowym. Uszkodzenie prawdopodobnie nastąpiło mechanicznie i chciałbym je naprawić, ale nie wiem jakiego materiału użyć gdyż nie wiem z czego jest zrobiony dach. Czy mogę prosić szanowne grono o pomoc w identyfikacji tej technologi i ewentualne wskazanie środków do jego naprawy.  Pozdrawiam

dach.jpg

Link do komentarza

Tego nie wiem czy jest to beton. W specyfikacji jest napisane kontener techniczny betonowy. Mam tylko zdjęcie na którym widać że struktura dachu jest wykonana z materiału raczej nie przypominająca betonu. Przebija przez farbę, uszczelnienie nie wiem jak to nazwać siatka, mata dobrze to widać w samym narożniku. Gdyby cały kontener był z betonu (żelbetu) to racja są materiały naprawcze na rynku. W tym przypadku chyba trzeba zastosować coś innego, tak sądzę.  

Link do komentarza

Przydałoby się ciut większe przybliżenie...

 

Może tak zbrojony był ten element... A musi on być taki "rogaty"?  Czy nie lepiej byłoby ten narożnik zaokrąglić jakąś osełką, czy kamieniem ściernym? nie będzie narażony na utrącenie... Jak będziesz szlifował, to może zorientujesz się z czego toto jest wykonane i wywnioskujesz czym zabezpieczysz ten narożnik przed wpływem warunków zewnętrznych.

Link do komentarza

Uszkodzenie wygląda na niewielki i pewne uda się naprawić przy użyciu preparatu do osadzania tzw. kotwy chemicznej z przeznaczeniem  do użytku na zewnątrz w postaci kartusza do wyciśnięcia pistoletem. Materiał ten zawiera żywicę i cement i praktycznie przyklei się do każdego podłoża budowlanego i twardnieje w kilka minut.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...