Skocz do zawartości

Płytki w łazience a ściany z suporexu ( bloczki betonu komórkowego )


Bajla

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące kładzenia płytek w łazience.
Sciany domu mam z suporexu, na to cienka warstwa tynku w łazience i chce wiadomo miec tam płytki.
Teraz moje pytanie,
Wiadomo, ze suporex "pije wodę" dlatego sam na ścianach w pomieszczeniach gdzie jest wilgotno nie powinien być.
I teraz nie wiem, czy płytki połozyć tylko na otynkowaną ścianę czy powinno sie jeszcze coś na nią położyć/posmarować/pomalować?
Z góry dziekuję za rady.
Pozdrawiam, Bajla icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie dotyczące kładzenia płytek w łazience.
Sciany domu mam z suporexu, na to cienka warstwa tynku w łazience i chce wiadomo miec tam płytki.
Teraz moje pytanie,
Wiadomo, ze suporex "pije wodę" dlatego sam na ścianach w pomieszczeniach gdzie jest wilgotno nie powinien być.
I teraz nie wiem, czy płytki połozyć tylko na otynkowaną ścianę czy powinno sie jeszcze coś na nią położyć/posmarować/pomalować?
Z góry dziekuję za rady.
Pozdrawiam, Bajla icon_smile.gif


icon_neutral.gif Mąż mówi że trzeba zagruntować tynk i użyć kleju odpowiedniego do materiału płytek/kamień ,gres,glazura/.W okolicach wanny i brodzika pomalować tynk folią w płynie.Oczywiście dobra wentylacja łazienki i silikony antypleśniowe na obrzeżach wanny ,brodzika,wc,umywalki i dobra farba łazienkowa na sufit i ściany.Łazieneczka będzie miodzio.Zdrówka życzę.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie dotyczące kładzenia płytek w łazience.
Sciany domu mam z suporexu, na to cienka warstwa tynku w łazience i chce wiadomo miec tam płytki.
Teraz moje pytanie,
Wiadomo, ze suporex "pije wodę" dlatego sam na ścianach w pomieszczeniach gdzie jest wilgotno nie powinien być.
I teraz nie wiem, czy płytki połozyć tylko na otynkowaną ścianę czy powinno sie jeszcze coś na nią położyć/posmarować/pomalować?
Z góry dziekuję za rady.
Pozdrawiam, Bajla icon_smile.gif


Witam .Nigdy nie kładziemy płytek na goły tynk.Zawsze impregnacja ściany i odpowiedni klej.Pozdrawiam.Bob
Link do komentarza
Przed ułożeniem glazury na ścianach należy nanieść tzw. płynna folię zapobiegającą przenikaniu wody przez spoiny między płytkami. Izolacja taka jest niezbędna w obrębie wanny, brodzika natomiast na pozostałych ścianach można z niej zrezygnować. Dzięki sprawnej wentylacji w łazience nie powinno występować wykraplanie się pary wodnej na płytkach, co ewentualnie może prowadzić do zawilgocenia ściany.
Link do komentarza
Siemka.Znajomy glazurnik twierdzi że nie widział wilgoci w ścianach wokół wanny jak zbijał starą glazurę w dziesiątkach
remontowanych łazienek,wilgoć przechodzi tylko na styku wanny ze ścianą gdy brak izolacji silikonowej lub jest kiepska.Tak więc z tymi foliami to przesada.Całuski
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Siemka.Znajomy glazurnik twierdzi że nie widział wilgoci w ścianach wokół wanny jak zbijał starą glazurę w dziesiątkach
remontowanych łazienek,wilgoć przechodzi tylko na styku wanny ze ścianą gdy brak izolacji silikonowej lub jest kiepska.Tak więc z tymi foliami to przesada.Całuski


zgadzam się mój sąsiad nic takiego nie stosował i wszystko jest w porządku od wielu lat wodzie w drodze do sciany przeszkadza płytka daje się odpowiednią fugę i jest dobrze oczywiście najważniejsz to odpowiednie wykonanie i nie bedzie żadnych przecieków.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Siemka.Znajomy glazurnik twierdzi że nie widział wilgoci w ścianach wokół wanny jak zbijał starą glazurę w dziesiątkach
remontowanych łazienek,wilgoć przechodzi tylko na styku wanny ze ścianą gdy brak izolacji silikonowej lub jest kiepska.Tak więc z tymi foliami to przesada.Całuski


Mamy do wyboru - albo stosujemy specjalne izolacje w postaci folii w płynie ( tak się powinno robić wedle słusznej sztuki budowlanej) i jesteśmy pewni,że nic się nie stanie albo nie robimy izolacji ( czyli po łebkach) i modlimy się, żeby wszystko było ok. - bo glazurnik tak twiedzi. Koszt takiej folii żaden (100 pln) ale jak ktoś odtawia chałturę to może mieć pretensje tylko do siebie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mamy do wyboru - albo stosujemy specjalne izolacje w postaci folii w płynie ( tak się powinno robić wedle słusznej sztuki budowlanej) i jesteśmy pewni,że nic się nie stanie albo nie robimy izolacji ( czyli po łebkach) i modlimy się, żeby wszystko było ok. - bo glazurnik tak twiedzi. Koszt takiej folii żaden (100 pln) ale jak ktoś odtawia chałturę to może mieć pretensje tylko do siebie.


Wiesz wszystko się zmienia technologie też dawniej tego ie było iludzie dawali sobie radę nie mówię żeby tego nie stosować zwłaszcza za tak małe pieniądze uważam to raczej za dmóchanie na zimne jak galzura jest dobrze połozona i wypełniona odpowiednio fugą to nie powinno byc problemów.

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...