Skocz do zawartości

Problem z plaskim dachem cieknie


Recommended Posts

Witam mam problem plaski dach maly spadek ma dachu jest papa termo zgrzewalna papa izolacyjna plyta osb laty folia paroizolacyjna pietnastka welny stelaz i plyty gk papa w doskonalym stanie a z otworow na halogeny kapie woda  czy jest to problem z kondensa ja pary wodnej . dodam mieszkanie nie ogrzewane bez wentylacji w jednym pokoju brak plyty gk i tam nie kapie co zrobic pomocy

Link do komentarza

Niema nic gips odrazu do profila ale bedzie zdjety sufit wiec moge dac folie ale czy to wystarczy czy musze zrobic kominki wentylacyjne w dachu bo juz niewiem szlak mnie trafia kupilem mieszkanie kupe kasy wsadzilem a tu leje sie z sufitu a dach byl zmieniany 5 lat temu od nowa to. Os jak barak robotniczy

Link do komentarza
14 godzin temu, Sciek napisał:

Witam mam problem plaski dach maly spadek ma dachu jest papa termo zgrzewalna papa izolacyjna plyta osb laty folia paroizolacyjna pietnastka welny stelaz i plyty gk papa w doskonalym stanie a z otworow na halogeny kapie woda  czy jest to problem z kondensa ja pary wodnej . dodam mieszkanie nie ogrzewane bez wentylacji w jednym pokoju brak plyty gk i tam nie kapie co zrobic pomocy

Licząc od spodu - g-k + wełna + folia paroizolacyjna?

Czyli wilgoć zawarta w powietrzu nie przechodzi przez folię tylko wykrapla się w wełnie. O ile dobrze rozumiem układ warstw.

Ta folia paroizolacyjna, która przykrywa wełnę powinna być w zasadzie paroprzepuszczalna. Na górze masz dodatkowo papę x2 + osb i nie ma zagrozenia, że warstwa izolacji zamoknie

Natomiast folia paroizolacyjna powinna być od środka - czyli zaraz pod płyta g-k.

Link do komentarza

173059-strop_warstwy1_500.jpg

173060-strop_warstwy2_500.jpg

Różnica we wskazanych rozwiązaniach polega na folii nisko- i wysokopraoprzepuszczalnej i konieczności zastosowania szczeliny wentylacyjnej przy folii, niskoparoprzepuszczalnej.

A w twoim przypadku folia paroizolacyjna (która nie przepuszcza wcale pary wodnej) leży na wełnie. Mówiąc obrazowo - założ reklamówkę na głowę i oddychaj - zanim się udusisz  - para wodna z wydychanego powietrza wykropli się na twarzy etc. :)

 

Jeżeli ta folia jest paroszczelna to wentylacja nad folią nic prawdopodobnie nie da.

Link do komentarza
17 godzin temu, Sciek napisał:

Po rozmowie z kolega i ogledzinach dachu mylilem sie jest to folia paro przepuszczalna wiec dlaczego nadal sie skrapla para .jesli folia jest dobra to teraz na stelaz paro izolacyjna i wentylacje zrobic ?

3f2e978c41379314e0aca99b2ccd.jpg

Jeżeli faktycznie pokrycie jest szczelne i nigdzie nie podcieka to - cytując Eksperta z firmy Marma Polskie Folie

"Papa jest materiałem, który bardzo dobrze uszczelnia dach od zewnątrz, ale niestety nie przepuszcza pary wodnej, gromadzącej się w środku domu – mówi Krzysztof Patoka z firmy Marma Polskie Folie"

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...