Skocz do zawartości

Przekształcenie Użytkowania Wieczystego we Własność


Andrzej441

Recommended Posts

Zgodnie z Ustawą z dnia  6 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Od 1.01.2019r zastaje zlikwidowane użytkowanie wieczyste. Wszyscy posiadający grunty w tak zwanym użytkowaniu wieczystym stają się z mocy prawa właścicielami tych gruntów. Co się z tym wiąże, jakie czekają nas formalności, ile będzie nas kosztowało, jakie są bonifikaty opłaty przekształceniowej, jakie mamy z tego korzyści, co ze spółdzielniami mieszkaniowymi, garażami, wszystko przeczytasz tutaj:

http://albertkredyty.pl/wordpress/uzytkowanie-wieczyste-na-wlasnosc/

Link do komentarza

Rok temu składałem pismo w spółdzielni o bonifikatę 98 procent. Impulsem do działania było pismo ze spółdzielni. Długo nie było odzewu i zaczynałem podejrzewać, ze czekamy do wyborów samorządowych. Nie myliłem się. Potem Prezydentem Warszawy została nowa osoba i próbowała się z tej bonifikaty wycofać. Samorządy pewno czekają na jasne instrukcje i wycenę gruntów. Prawdopodobnie tanio skóry nie sprzedadzą i mimo tej bonifikaty dostaniemy po portfelu :)

Artykuł ciekawy - pozostaje tylko jedno pytanie - ile wyniesie bonifikata w Warszawie i innych gminach, powiatach etc.? 98 czy 60 procent? Ja mam pismo ze spółdzielni o wyższej bonifikacie a prawo raczej do tej pory nie działało do tyłu :) W spółdzielniach jest jeszcze inny problem - zarządca może wystąpić o bonifikatę jeżeli określona liczba beneficjentów czyli członków złoży takie pismo. U mnie odzew był znaczny ale nadal czekamy na efekty przekształceń i wyboru nowego Prezydenta Warszawy :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...