Skocz do zawartości

przekształcenie budynku gospodarczego, na budynek jednorodzinny


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam takie zapytanie mam nadzieje ze ktoś wytłumaczy mi jak mam postąpic.

na działce budowlanej stoją dwa budynki zarejestrowane jako gospodarcze, jeden z nich chciałabym przekształcić w budynek jednorodzinny i oczywiście dokonać pewnych przebudowań, jak moge to uczynić i czy jest to proces trudny??

z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Przekształcenie budynku gospodarczego w mieszkalny wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, a więc zachowania podobnej procedury jak przy budowie nowego domu. Przede wszystkim
konieczne będzie uzyskanie warunków zabudowy z urzędu gminy lub wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego jeśli taki został opracowany. Potrzebny będzie również projekt architektoniczny dostosowujący istniejący obiekt do celów mieszkalnych.
Link do komentarza
Cytat

Przekształcenie budynku gospodarczego w mieszkalny wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, a więc zachowania podobnej procedury jak przy budowie nowego domu. Przede wszystkim
konieczne będzie uzyskanie warunków zabudowy z urzędu gminy lub wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego jeśli taki został opracowany. Potrzebny będzie również projekt architektoniczny dostosowujący istniejący obiekt do celów mieszkalnych.





bardzo dziękuję za pomoc!!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...