Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

2 godziny temu, bogo88 napisał:

Mam teraz pytanie, czy brak izolacji pomiędzy piętrem a strychem może być przyczyną, że całe ciepło ucieka?

Tak.

 

21 minut temu, bogo88 napisał:

Tak się teraz zastanawiam, jak będzie lepiej - sam nie wiem.

Jesli chcesz użytkowe poddasze - to ociepl dach, jeśli chcesz mieć strych nieocieplony, to daj wełnę na strop piętra. Nie pod tylko na strop. 30 - 40 cm . Welny lub styropianu.

Aha - nawet, jak będziesz mia ocieplony dach, to i ttak na stropie piętra powinno być z 10 cm wełny żeby dodatkowo ocieplić i wytłumić piętro.

 

Ocieplanie stropu od wewnatrz ( zdołu) jest wadliwe i  dopuszczalne tylko wtedy, gdy nie możesz to zrobić od góry.

13 minut temu, bogo88 napisał:

Chciałbym obniżyć pokój do 2,4m

Zły pomysł. wysokośc est mniej komfortowa, obniżasz standard pomieszczenia. Jak masz 2.6m wysokości - to nie pchaj żadnych paneli, wykończ sufit istniejącego stropu i zgłowy.

zenek

zenek

1 godzinę temu, bogo88 napisał:

Mam teraz pytanie, czy brak izolacji pomiędzy piętrem a strychem może być przyczyną, że całe ciepło ucieka?

Tak.

 

9 minut temu, bogo88 napisał:

Tak się teraz zastanawiam, jak będzie lepiej - sam nie wiem.

Jesli chcesz użytkowe poddasze - to ociepl dach, jeśli chcesz mieć strych nieocieplony, to daj wełnę na strop piętra. Nie pod tylko na strop. 30 - 40 cm . Welny lub styropianu.

Aha - nawet, jak będziesz mia ocieplony dach, to i ttak na stropie piętra powinno być z 10 cm wełny żeby dodatkowo ocieplić i wytłumić piętro.

 

Ocieplanie stropu od wewnatrz ( zdołu) jest wadliwe i  dopuszczalne tylko wtedy, gdy nie możesz to zrobić od góry.

10 minut temu, bogo88 napisał:

Chciałbym obniżyć pokój do 2,4m

Zły pomysł. wysokośc est mniej komfortowa, obniżasz standard pomieszczenia. 

×
×
  • Utwórz nowe...