Skocz do zawartości

Zakup odpowiednich drzwi i ościeżnic pod gotowe otwory


Distrust

Recommended Posts

Witam. Posiadam nowe mieszkanie, kupione w stanie deweloperskim, większość już wykończona, teraz chcielibyśmy zakupić drzwi przylgowe (zamierzam sam zamontować). Potrzebuję zakupić 4 zestawy (skrzydło + ościeżnica). Nie jestem pewien jakie wymiary drzwi i ościeżnic kupić. Zakupu chciałbym dokonać w Obi / Castorama / LeroyMerlin.

 

Dostępne rozmiary otworów w cm (uwzględniłem skończone podłogi):
- sypialnia: 90 x 204
- dziecięcy: 91 x 205
- WC: 92 x 204
- łazienka: 92 x 205
Szerokości wahają się o +- 1cm w zależności od wysokości na jakiej mierzyłem.

 

Grubości ścian przy otworach w cm:
- sypialnia: 11,1 - 11,3
- dziecięcy: 11,3 - 11,4
- WC: 14,3cm
- łazienka: 14,4 - 14,5

 

Jeśli dobrze się orientuję, to te otwory zostały przygotowane z myślą o ościeżnicach stałych, skrzydło 80. Wydaje mi się, że dla mnie łatwiejsze w montażu byłyby ościeżnice regulowane. Ale czy da się takie zamontować bez zmiany szerokości otworów?

Np. czy taka ościeżnica regulowana byłaby odpowiednia do pokojów?
https://www.obi.pl/drzwi-wewnetrzne-i-oscieznice/dre-oscieznica-regulowana-95-mm-115-mm-orzech-ciemny-ryfla-80p/p/5911367
Szerokość: 95,0 cm
Nie wiem co uwzględnia ta szerokość - ościeżnicę razem z opaskami czy to po prostu maksymalna szerokość jaką można uzyskać? Bo 95 cm to więcej niż szerokość moich otworów.
 

Link do komentarza

Otworzy masz pod drzwi "80" 

14 minut temu, Distrust napisał:

Szerokość: 95,0 cm

Kolego, czytaj ze zrozumieniem i powoli, ościeżnica regulowana jest  od szer 95 mm do 115 mm dotyczy szerokości muru/ściany a nie otworu !

Przy zakupie musisz wiedzieć jaka ma być czy Prawa czy Lewa, to samo dotyczy się drzwi.

W tym przypadku musisz kupić ościeżnicę regulowaną dla drzwi "80" czyli szer 80 cm i w zakresie regulacji do 115 mm do sypialni i dziecięgo pokoju i do 150 mm do łazienki i wc.

Jedynie co mnie niepokoi to wysokość otworu, uważam że jest ciut za mała.

Link do komentarza

Wiem, że wymiary podane w milimetrach tyczą się szerokości ściany. Ja pisałem o tym, co jest napisane na stronie sklepu:

Wymiary i waga (netto)
Waga: 14,5 kg
Wysokość: 2,10 m
Szerokość: 95,0 cm
Głębokość / Grubość: 14,7 cm

Czemu aż 95cm?

 

Cytat

Jedynie co mnie niepokoi to wysokość otworu, uważam że jest ciut za mała.

Nastawiałem się na to, że będę musiał drzwi podciąć. Zresztą chyba w większości przypadków drzwi są za długie lub za krótkie więc trzeba podcinać / podkuwać.

Link do komentarza
7 godzin temu, Distrust napisał:

Wiem, że wymiary podane w milimetrach tyczą się szerokości ściany. Ja pisałem o tym, co jest napisane na stronie sklepu:


Wymiary i waga (netto)
Waga: 14,5 kg
Wysokość: 2,10 m
Szerokość: 95,0 cm
Głębokość / Grubość: 14,7 cm

Czemu aż 95cm?

 

 

Jest wymiar mierząc zewnątrz od listwy maskującej prawej do listwy maskującej lewej ościeżnicy.

Ja skupiłem się na wymiarze regulowanym i stąd te rozbieżności :) jak widzisz tu i tu jest 95 tylko powyżej w cm a poniżej w mm.

Cytat

Okleinowana

Zakres regulacji: 95 mm - 115 mm

80 cm prawa

 

Poszperałem i znalazłem obrazek abyś lepiej zrozumiał o co chodzi. Ten wymiar ( 95 cm )  który Cię niepokoi jest to wymiar E.

osc_reg2.gif

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...