Skocz do zawartości

Kucie komina wentylacyjnego w łazience


Recommended Posts

Witam

 

Mam komin wentylacyjny w łazience w bloku. Wentylacja jest grawitacyjna i indywidualna (osobny komin jest w kuchni).

 

Od lewego brzegu komina łazienkowego do kartki na nim (na rysunku jest na pomarańczowo) jest spora odległość (ok 25-30 cm) i w tej przestrzeni jest ściana. Dalej na prawo od kratki jest już hydraulika (na niebiesko).

 

Czy mogę skuć część tej grubej ściany komina po lewej stronie (na rysunku zaznaczone na czerwono). Osoba od remontu mówi, że tak, ale wolę się upewnić. Do skucia było by max 10 cm.

Capture+_2019-01-06-13-19-50.png

Link do komentarza
25 minut temu, SuchyTM napisał:

Czy mogę skuć część tej grubej ściany komina po lewej stronie (na rysunku zaznaczone na czerwono). Osoba od remontu mówi, że tak, ale wolę się upewnić. Do skucia było by max 10 cm.

Piszesz, że do skucia 10 cm, teraz jeszcze pytanie z czego jest wymurowany ten komin?

 

27 minut temu, SuchyTM napisał:

Od lewego brzegu komina łazienkowego do kartki na nim (na rysunku jest na pomarańczowo) jest spora odległość (ok 25-30 cm) i w tej przestrzeni jest ściana.

Nie łapię, to teraz ta  kratka wentylacyjna, ta  pomarańczowa do czego prowadzi?

Link do komentarza

Nie wiem z czego ten komin. Możliwe, że nie jest z cegły (blok postawiono 1975). Dzisiaj będę na miejscu, to spróbuję sprawdzić.

 

Rysunek to rzut z góry. Kratka jest na ścianie i otwór za nią idzie do góry.

 

Postaram się dzisiaj zrobić zdjęcia, może lepiej przedstawią.

Link do komentarza

10 cm jeżeli jest to komin z cegły to istnieje ryzyko, że rozkujesz cały kanał bo cegła ma wymiar 12X25 cm.

Jeżeli od tej kratki jest odprowadzenie (mowa o tej kratce pomarańczowej) to dalej nie rozumie po co chcesz kuc ten kanał?

Link do komentarza

Blok 5 kondygnacyjny (4 piętra + parter). Mieszkanie jest na 3 piętrze.

 

Kuć chcę, aby we wnęce po lewej stronie zmieściła mi się pralka.

 

Możliwe, że komin nie jest z cegły. Blok jest stary, ma ścianki z gazobetonu itd. Zdziwiłbym się gdyby nagle komin wyjątkowo zrobili z solidnej cegły.

Edytowano przez SuchyTM (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wg mojego rozeznania nie możesz zablokować komina wentylacyjnego, bo w ten sposób wyeliminujesz kanał wentylacyjny.

Dlaczego uważasz, że komin nie mógł być zrobiony z cegły, to żaden cudowny ani drogi materiał  budowlany.

Jak nie zrobisz próbki to się nie dowiesz z czego jest wymurowany komin wentylacyjny.

Link do komentarza

Zdejmij kratkę wentylacyjną i zajrzyj do kanału wentylacyjnego - zobaczysz z czego jest zbudowany.

Narysuj i zwymiaruj (może długopisem na kartce, zrób zdjęcie i wstaw do postu) jak wygląda ten fragment łazienki, wymiary do kratki, jak w stosunku do kratki usytuowany jest kanał wentylacyjny i jaki ma wymiar wewnątrz.

Aaa, jeszcze narysuj gdzie kończy się zespół kanałów went. i gdzie zaczyna się szacht z rurami wob-kan. (z wymiarami)

Link do komentarza

Nie mówię, że nie jest. Mówię, że zdziwiłbym się. Chcę właśnie próbkę zrobić.

 

Nigdzie nie chce blokować komina. Nic o tym nie pisałem. Po prostu lewa ściana komina jest gruba - chcę jej trochę skuć (ale nie usuwać, przewiercać itd.), tak by pozostała szczelna tylko była trochę cieńsza, a ja zyskał obok miejsce na pralkę. 

Uroboros. Taki mam zamiar :) Załączę lepszy rysunek i zdjęcia, jak je zrobię.

Link do komentarza
6 minut temu, SuchyTM napisał:

Nigdzie nie chce blokować komina. Nic o tym nie pisałem. Po prostu lewa ściana komina jest gruba - chcę jej trochę skuć (ale nie usuwać, przewiercać itd.)

Właśnie o to skucie chodzi, bo może okazać się że przekujesz sie do kanału. Wiem, że nie chcesz tego ale puki nie zrobisz próbki nie będziesz wiedział na czym stoisz.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...