Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

Zastanawiam się nad instalacja pompy w domu do ogrzewania podłogowego i grzania wody. Minus jest taki, ze kompletnie się na tym nie znam. Jak się sprawdzają ? Jak z podlogówką ? Jaka jest różnica między powietrzna a gruntowa ?  Jaki jest koszt instalacji przy 120m2 użytkowej ? Jak utrzymują ciepło w domu ?  Jakie są koszty eksploatacyjne i utrzymania ?  Proszę o wszelkie informacje 

Edytowano przez Pompy Ciepła (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
58 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

a gdzie padło takie stwierdzenie? Przejęzyczenie może albo skrót myślowy.

Taki chyba był tytuł wątku, ale "ktoś" usłużny chyba poprawił ;)

przepraszam za drobną złośliwość, ale ciężko rozmawiać bardziej konkretnie, jak nie zna się nawet podstawowych pojęć

do autora wątku.

1. Pompa ciepła najlepiej współpracuje z ogrzewaniem płaszczyznowym(niskotemperaturowym) Jak jest możliwość, to na najlepiej zrobić podłogówkę i/lub ogrzewanie ścienne.

2. Różnica pomiędzy powietrzną a gruntową jest z jednej strony niewielka a z drugiej zasadnicza ;)

ale w uproszczeniu:

a)gruntowa(g-w) pobiera ciepło z gruntu, jest na teraz , sporo droższa inwestycyjnie niż powietrzna , trochę niższe koszty eksploatacyjne

b)powietrzna(p-w) pobiera ciepło z powietrza, na teraz sporo tańsza inwestycyjnie niż gruntowa, trochę wyższe koszty eksploatacyjne

Żeby ocenić koszty eksploatacyjne w obu przypadkach, trzeba wiedzieć jakie będzie zapotrzebowanie budynku na ciepło

Tak na szybko - proponuję wypełnić dane tutaj http://cieplowlasciwie.pl

i wkleić linka, potem możemy dyskutować dalej...

 

taka dygresja z mojej strony...jakoś dziwnie mnie intryguje nick tego forumowicza..

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Witam,

Pompy ciepła są sprawdzonym rozwiązaniem ogrzewania budynku, więc nie ma się Pan czego obawiać. Przy współpracy z ogrzewaniem podłogowym pompa ciepła będzie pracowała ze zwiększoną sprawnością niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego. W skrócie gruntowa pompa ciepła cechuje się stabilniejszą pracą przy niższej temperaturze powietrza zewnętrznego, ponieważ pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z gruntu. Powietrzna pompa ciepła może pracować do temperatury zewnętrznej -20oC a później ogrzewanie realizowane jest przez dogrzewacz. Należy jednak wspomnieć, że temperatura powietrza zewnętrznego poniżej -20oC występuje od kilku do kilkunastu godzin w ciągu roku. Zaletą powietrznej pompy ciepła są znacznie niższe koszty inwestycyjne, ponieważ nie trzeba wykonywać kolektora gruntowego. Zachęcam Pana do zainteresowania się pompami ciepła z rodziny Logatherm marki Buderus. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/. W sprawie doboru odpowiedniego typu pompy ciepła, wyceny instalacji oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008. 
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus 
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...