Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Wyłącznik różnicowoprądowy, czyli RCD

Recommended Posts

Jest w naszych domowych rozdzielnicach od prawie trzydziestu lat, a jednak pozostaje właściwie nieznany i dość tajemniczy. Wyłącznik różnicowoprądowy, zwany popularnie "różnicówką", albo "wyłącznikiem przeciwporażeniowym". Często też dla wygody, szczególnie w artykułach i na schematach, opisywany jest ogólnym symbolem literowym RCD (ang. Residual Current protective Device). Najczęściej zabezpiecza nas przed skutkami porażenia w przypadkach awarii użytkowanej instalacji elektrycznej. Niestety, nie we wszystkich sytuacjach.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/30283-wylacznik-roznicowopradowy-czyli-rcd

Gość 750kV
Dodam tylko, że dla ochrony przeciwpożarowej budynków drewnianych warto zastosować aparat AFDD. Jest to detektor zwarć łukowych w instalacjach elektrycznych.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Polecam zmywarkę wolnostojącą SMEG , mam ja u siebie od niedawna i jestem z niej bardzo zadowolony ! Jest na prawdę solidna, bardzo ładnie i stylowo wygląda, a dodatkowo ma na prawdę fajną cene
    • A może po prostu zainwestuj w zmywarkę wolnostojącą na przykład od firmy SMEG , mają na prawdę bardzo dobre urządzenia, jakościowo biją wszystkie inne na głowe, a dodatkowo bardzo ładnie i stylowo wyglądają
    • Według mnie najlepsze balustrady to te ze stali nierdzewnej ! Ostatnio takie zamontowałem u siebie i jestem z nich zadowolony bardzo, zamówiłem je przez internet na stronie nierdzewny balkon i troche się obawiałem, ale na szczęście nie potrzebnie ;) 
    • RainGarden Fotoaktualizacja 3 dzień bez deszczu: Wczoraj stała kałuża. Było błotniście, tylko w gumiakach dało się tam wejść. Dziś zalega już tylko lekkie błotko. Miejscami i trampek wystarczy, by zasuchonogować. Ładnie wsiąka. Komar nie ma szans na wylęg.           Ale, ale... Nauczony deszczem, poczyniłem drobne zmiany: przesadziłem kilka maluchów, bo całkiem ginęły pod wodą. Niech podrosną, to wrócą na miejsce, a może zostawię je tam, gdzie są teraz. O których mowa? No o tych takich małych, jeden miał cetki, dwa inne były czerwonawe, jeden z takimi drobnymi był kwaitkami jak stokrotka, co to obsychał na brzegu, a inny jeden taki był mieczowaty - niczym kosaciec... a może po prostu to jest kosaciec. Te duże kosaćce z wodą podtopieniową świetnie sobie radzą, a ten mały dusił się.
    • Rozumiem, że wpaść do takich zbiorników to nie wrócić do żywych   Jeśli chodzi o odległości między tym szambem, a granicą działki radził bym się nie martwić ponieważ z góry mogę powiedzieć, że nawet przekracza prawidłowe normy, tak samo jeśli chodzi o studnię. Jak myślisz, czy zostawić taki "wielokomorowy dół fekalny" (jeśli oczywiście jest w bardzo dobrym stanie?) lub zainwestować w oczyszczalnie przydomową ekologiczną?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...