Skocz do zawartości

Nie mogę sprzedać działki... :(


Recommended Posts

Cześć, 

 

posiadam 4 nieuzbrojone działki 1250m2 we wsi pod Częstochową. (media 20m od pierwszej działki).

 

Sprzedaje za pomocą pośrednika. W tej chwili cena to 50 zl/m2 a odzewu żadnego i tak już pół roku...

 

Bardzo zależy mi na sprzedaży i sam już nie wiem co robić...

 

 

Jakieś rady??? :/

 

https://www.otodom.pl/oferta/jedna-z-4-dzialek-w-slonecznej-jurze-biskupice-ID3MUfi.html

Link do komentarza

Nie wiem jak się cena do realnej wartości działki, to nie moje rejony, ale sam jakiś czas temu miałem podobny problem. Działka była w biurze, przez lata nic. To była duża dzialka (około 2500m2), podzieliłem je na 2 mniejsze, zrobiłem wjazd, dalej nic...frustracja narastała ;)

Okazała się, że oferta była w niewłaściwym biurze nieruchomości. Jak dałem do lokalnego biura nieruchomości, to obie działki poszły bardzo szybko...

Moje wcześniejsze ogłoszenia były cenowo ok, ale po prostu wisiały w niewłaściwym miejscu...

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Pół roku jak na sprzedaż działki to nie jest jeszcze długo.

Może też towar nie jest szczególnie atrakcyjny? Na pierwszy rzut oka: działki na odludziu, w szczerym polu, a kształt taki sobie (wąskie). Mocno zadrzewione (są warunki zabudowy/plan zagospodarowania?), do publicznego transportu daleko, dojazd od drogi publicznej nieutwardzony i najpewniej prywatny. To i muszą poczekać na amatora.

Czy agent wie, za ile sprzedają się działki w okolicy?

Link do komentarza
10 godzin temu, Mateusz Wojciechowski napisał:

 

Jakieś rady??? :/

 

Masz tyle terenu, to podziel go sensownie, a nie z doopy jak teraz. Działka szeroka na 20 metrów, serio? W dodatku to nie działka budowlana, to las... no przynajmniej park. Masz pewność, że w ogóle cały drzewostan można usunąć pod budowę?

 

Patrząc po rzutach zabudowa nie jest tam ścisła i nagle ni z gruchy, ni z pietruchy mają wyrosnąć domki... w zasadzie szeregowce/ bliźniaki?

 

Chcesz sprzedać w dobrej cenie? Przygotuj teren pod budowy. Pokaż kupującym potencjał. Jeśli nie masz kasy na wycinkę, czy robienie drogi to chociaż podziel je inaczej (wiem, też kasa, ale najmniejsza ze wszystkich opcji).

Link do komentarza
14 godzin temu, Mateusz Wojciechowski napisał:

posiadam 4 nieuzbrojone działki 1250m2 we wsi pod Częstochową.

Na Geoportalu w tym miejscu widzę dwie działki po ok. 2500 m2 :icon_eek: Działki 630/4 i 630/5 i ten utwardzony dojazd na działce 630/2, jeśli się nie mylę, a myślę, że chyba nie...  Skąd ta różnica? Kiedy były te działki wytyczane?

 

 

1891965030_Beztytuu.thumb.jpg.711cabd43e6f34db9129590ce63ef7ca.jpg

 

 

 

Nie wybrałbym działki o takim kształcie, jaki proponowany jesy w ofercie otodomu, bo wybudowanie czegokolwiek sprawiałoby problemy, a co najmniej wątpliwości - 20 m szerokości, to żadna okazja...

 

Podzieliłbym, nawet narażając się na dodatkowe koszty, inaczej:

 

916870874_DZIAKA.jpg.fa93b7c1f46fcca9e65ae5412f8b0159.jpg

 

i nawet "tracąc" np. 180 m2 na drogę (nawet ją jakoś utwardzić...) między działkami przy dojeździe utwardzonym i przekazując ją np gminie...

 

Wtedy jest szansa, że zbliżysz się do tych 70 zł za m2 i przy , załóżmy 65 zł masz zysk na 1250 metrowej działce ok 18 750 zł, a na tej pomniejszonej o drogę, o ok 90 m2, prawie 13 000 zł, co w sumie daje ok. 63 000 zł więcej...

 

Ten zysk pomniejszony będzie oczywiście o koszty ponownego podziału działki i papierologii, ale jeszcze COŚ zostanie, nie mówiąc o tym, że w ogóle pójdzie...

 

Wtedy sprzedasz na pewno szybciej

 

Link do komentarza
4 godziny temu, solange63 napisał:

Pokaż kupującym potencjał.

 

1 minutę temu, Mateusz Wojciechowski napisał:

Geodeta podzielił mi je na 2

A trzeba było podzielić inaczej...

 

Pomyśl, czy nie warto sytuację odkręcić i zmienić...

Porozmawiaj z p. Adrianem Dąbrowskim o zmianie proporcji działek, on ma doświadczenie co i jak idzie, myślę że warto zadziałać!

Link do komentarza

Dziękuję Wam moi drodzy.

Łącznie posiadam ok 2ha ziemi. Teraz sprzedaję 5'000 m2, a reszta czeka na odrolnienie.

 

Będę z wami szczery - bardzo chętnie skorzystam ze wszystkich rad, które mi udzielacie. Otworzyliście mi oczy na kilka kwestii.

 

W moim życiu wydarzył się jednak wypadek losowy, przez który potrzebuję większej gotówki i bardzo zależy mi na czasie, aby sprzedać jedną działkę! Już ten podział zjadł moje oszczędności (3 tys) i czas, który mnie goni.

 

Powiedzcie mi tak szczerze, z waszego doświadczenia - ile wołać za m2 za pierwszą z tych działek, aby nie stać z nią następnych 6 miesięcy? :(

 

Link do komentarza
6 godzin temu, Mateusz Wojciechowski napisał:

W okolicy chodzą 72 zł/m. Startowaliśmy od 70 zł/m co już w tedy miało być dobrą ceną...

Działka jest pod zabudowę

Media 20 metrów od pierwszej działki ( w drodze)

Kolega z Redakcji pytał i ja też powielam pytanie.

 

7 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Jakie tam są warunki zabudowy? Są jakieś media w pobliżu?

I bardziej ważniejsza jest informacja o WZ czy MPZP dla tych działek niż media. na jakiej podstawie twierdzisz, że działki są pod zabudowę? I jeszcze jedno, nie patrz na ceny działek z ogłoszenia tylko za ile faktycznie zostały kupione.

Link do komentarza
2 minuty temu, Mateusz Wojciechowski napisał:

W moim życiu wydarzył się jednak wypadek losowy, przez który potrzebuję większej gotówki i bardzo zależy mi na czasie, aby sprzedać jedną działkę! Już ten podział zjadł moje oszczędności (3 tys) i czas, który mnie goni.

A po co sie spieszyłeś? Było trzeba dać ogłoszenie, że sprzedaż działkę i cenę za m2, jak znalazłby sie kupiec to wtedy podzieliłbyś działkę na taką, jaką chciałby on kupić, wtedy spisujecie wstępną umowę, bierzesz zaliczkę i dzielisz działkę bo masz kasę z zaliczki, nie musiałbyś wydawać swoich pieniędzy. Teraz działka jest już z góry narzucona a nie każdemu to sie podoba. 

2 minuty temu, bajbaga napisał:

bo inaczej nie mógłby ich podzielić ?

Być może tak i być może nie:icon_wink:, dlatego ważna jest odpowiedź autora czy ma WZ czy jest plan dla tego terenu gdzie leżą działki.

Link do komentarza
3 godziny temu, Mateusz Wojciechowski napisał:

Geodeta podzielił mi je na 2

nic nie komentował Twojej propozycji podziału? na te "wagonowe" działki?

Dziwne...

Agent od nieruchomości nic nie powiedział na wiadomość o takim podziale działek? dziwne...

Myślę, że działki takiego kształtu i powierzchni byłyby jakoś tam wytłumaczone w mieście, niedaleko centrum miejscowości, z dostępem do ruchliwej ulicy, czy coś takiego...

ale "w polu"??? bez gęstej zabudowy dookoła???

 

Wypadek losowy podpowiada takie działania radykalne, jak sprzedanie za wszelką cenę, ale może uda Ci się jakoś kasę zdobyć/pożyczyć, a po zmianach w wymiarach tych działek coś się ruszy i uregulujesz swoje zobowiązania... Możliwe, że wpadasz w panikę, ale może uda Ci się jakoś sprawę rozwiązać! Spróbuj zachować spokój i przemyśl inne możliwości...

Link do komentarza
3 godziny temu, Mateusz Wojciechowski napisał:

Powiedzcie mi tak szczerze, z waszego doświadczenia - ile wołać za m2 za pierwszą z tych działek, aby nie stać z nią następnych 6 miesięcy? :(

Miałeś jakiś kupców na te działki?

Ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z pośrednika i sam puściłbym ogłoszenia na różnych portalach, a co do ceny to chyba nie muszę Ci mówić jak się negocjuje ceny, pytasz ile kupujący daje, Ty dajesz swoją cenę, on podnosi, Ty opuszczasz i spotykacie się pośrodku :) 

Link do komentarza
33 minuty temu, mhtyl napisał:

spotykacie się pośrodku

raczej bliżej Twojej ceny :icon_mrgreen:.

 

 

37 minut temu, mhtyl napisał:

Ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z pośrednika

Za mało agresywną sprzedaż :)

 

A pośrednik pisze:

 

"Oferta dostępna wyłącznie u mnie
Zapraszam do oglądania pn - sb
Adrian Dąbrowski"

Link do komentarza
2 minuty temu, uroboros napisał:

Za mało agresywną sprzedaż :)

 

A pośrednik pisze:

 

"Oferta dostępna wyłącznie u mnie
Zapraszam do oglądania pn - sb
Adrian Dąbrowsk

Ja nie powiedziałbym, że za mało agresywna tylko za mało elastyczna, bo przecież pośrednik im drożej sprzeda tym więcej ma dla siebie.

Sprzedając bezpośrednio ma sie ten plus że można cenę uzgodnić polubownie, tak aby i sprzedającemu i kupującemu grało.

Teraz musiałby Mateusz poczekać do wygaśnięcia umowy z pośrednikiem i zacząć sprzedawać na własna rękę.

Link do komentarza
14 godzin temu, Mateusz Wojciechowski napisał:

W okolicy chodzą 72 zł/m. Startowaliśmy od 70 zł/m co już w tedy miało być dobrą ceną...

 

W jakiej okolicy?

Skąd ta wiedza?

Uważam że za tą lokalizację ( na terenie gminy) i obecny kształt to 50zł/m2 to wygórowana cena a tle innych ogłoszeń,

a mniemanie że w tej okolicy "chodzą po 72 zł/m2" jest pobożnym życzeniem sprzedającego.

Określenie - peryferie, jest w przypadku lokalizacji tych działek bardzo adekwatne.

Będziesz miał problem ze znalezieniem grupy docelowej dla której twoja oferta może być atrakcyjna.

Obecnie takie cechy jak:

- cena (za m2)

- wartość

- wielkość

- lokalizacja

- kształt

- stan działki

- odległości drogowe (przystanek, sklep, szkoła)

wzajemnie się wykluczają.., a przynajmniej ze sobą nie współgrają.

Nie jest to oferta atrakcyjna ani dla ludzi z gotówką (w domyśle warunki lokalne),

ani dla kogoś kto ma jej pod dostatkiem... wiem, wiem- nie ma takich.:icon_wink:

 

I pamiętaj - towar jest wart tyle ile ktoś jest wstanie za niego zapłacić, a nie tyle ile ci się wydaje że jest wart.

Presja czasu też w twoim przypadku jest nader niekorzystna.

Link do komentarza
5 godzin temu, Buster napisał:

pośrednik ma wyłączność?
jeśli tak to błąd!!! (wg mnie)

Niekoniecznie. Pisałem już wyżej, ale powtórzę. Małe miejscowości rządzą się swoimi prawami. Kilka lat próbowałem sam sprzedać, wieszałem ogłoszenia naprawdę w różnych miejscach, byłem bardzo elastyczny jeśli chodzi o cenę...początkowo był tylko prąd, ale pozwoliłem zrobić wodę, a kanalizę też zrobili. Dalej nic. Cena też wydawała mi się, że bardzo dobrą daję - na podstawie ogłoszeń z tego rejonu - a to nie do końca tak było Diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Jak ktoś sam nie próbował przez dłuższy czas sprzedać działki na zadupiu z którego wszyscy uciekają (i nie miałem zamiaru tutaj nikogo urazić) to lepiej niech się nie wypowiada :icon_mrgreen: Bo ta okolica, to chyba spełnia właśnie takie kryteria. W moim przypadku początkowa cena też oscylowała w okolicy 70zł/m2 a skończyło się na 39/m2. A działka prostokątna, prawie kwadrat, uzbrojona, z kompletnym MPZP, z dojazdową drogą asfaltową do 1 działki, do drugiej utwardzony(po podziale) I poszły obie dopiero w momencie jak zajęło się tym lokalne biuro, a ja zrobiłem zjazd z tej drogi asfaltowej na działkę(w ostatniej chwili, bo kończył się termin ważności decyzji, a nowej takiej nie dostałbym na takich warunkach) i po odebraniu tego zjazdu. I oczywiście lokalne biuro, które bardzo prężnie działało. Przypuszczam, że gdyby próbował sam sprzedać tę działkę, to pewnie dalej bym się bujał....

W przypadkach takich jak mój, opcja wyłączności wcale nie jest czymś złym - ale to już zależy jak bardzo biuro się stara.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...