Skocz do zawartości

Montaż stelaża problem dylatacji


Recommended Posts

Mam dylemat jak prawidłowo zamocować stelaż wc a mianowicie jak z dolnym mocowaniem, ogrzewanie bedzie podłogowe wiec przydało by się zrobic dylatację dolnego mocowania, na poddaszu wymysliłem sobie że przykręcę go do stropu i wylewke anhydrytowa zrobię do jego zabudowy czyli nóg nie zaleję anhydrytem. Myślę że takie rozwiazanie bedzie OK
A co na dole gdzie jest grubo styropianu a pod nim izolacja szkoda psuć izolacji.
Na dole mam małe pomieszczenie gdzie jest sam kibelek szerokość  tylko 1m czy jak zrobie dylatację szerokosści pomieszczenia przed samą zabudową stelaża wyjdzie wtedy kawałek 1m na jakieś 20 cm czy  bedzie to stabilne jak przykręce nogi stelażą? pewnie jak by się uparł to by rakoma taki kawałek podniósł/
Jak to powinno być rozwiązane ?

Link do komentarza

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Przy ogrzewaniu podłogowym typowa grubość wylewki to ok. 6,5 cm. Bez problemu wytrzyma obciążenia spowodowane WC na stelażu. Można go umocować do wylewki. A robienie specjalnych dylatacji nie jest konieczne. Co najwyżej w dolnej warstwie wylewki (nad rurami) można zrobić wzmocnienie z 2 warstw stalowej siatki zgrzewanej.

Link do komentarza

 

Cytat

Ja bym w tym miejscu zrobił ewentualnie odrobine cienszą warstwę izolacji o 1-2cm.

czyli 2 cm mniej styropianu i normalnie przykrecać do wylewki bez żadnych dylatacji podstawy stelaża ? będzie tam zabudowa stelaża z płyty GK czy w takim przypadku mogę to wszystko na sztywno skręcać ?

Czyli było by tak 

stelaż górą przykręcony do wytynkowanej ściany dołem do wylewki z anhydrytu (bez dylatacji podstawy) na to obudowa GK połączona ze stelażem scianą i wylewką 

Z tego co czytałem to trochę nie bardzo tak mozna ale może to tylko teoria a w praktyce każdy robi inaczej

Link do komentarza

Dylatację to zrobiłbym na styku nóżek stelaża a wylewki (np. przekładką gumową) a nie na styku wylewek.

Ocieplenie zrobiłbym cieńsze w tym miejscu, żeby więcej anhydrytu było.

Ale to bardziej asekuracyjnie.

Możesz dać też kawałek siatki, jak pisze @Redakcja

 

Weź poprawkę, że nigdy tego nie robiłem - piszę jak bym zrobił gdybym tak robił

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...