Skocz do zawartości

Czy zastosować folię refleksyjną pomiędzy deskowanie a wełnę mineralną?


Recommended Posts

Jak będzie wentylowana połać dachu? Ile i jakich ma mieć warstw wraz z pokryciem, gdzie będą szczeliny wentylacyjne?

Folia refleksyjna (metalizowana) oddzielona od ocieplenia szczeliną wentylacyjną może obniżyć straty ciepła. Ale źle ułożona może zepsuć wentylacje połaci dachu. Dlatego pytam o układ warstw.

Link do komentarza
33 minuty temu, Pomocnik napisał:

Jak uważacie, czy zastosować folię refleksyjną pomiędzy deskowanie a wełnę mineralną (zachowując dylatację)? Mój kier. budowy mi tak zaleca, mówi, że to zapobiega wywiewaniu wełny. Sam nie mam zdania. Co radzicie?

I to musi być akurat folia refleksyjna?

Twój kierbud naciąga Cię na koszty.

Folia folii nierówna, ale w tym miejscu w swojej funkcji całkowicie bez sensu.

Link do komentarza

Jeżeli ma coś zapobiegać przed intensywnym przepływem powietrza pod deskowaniem to powinna być to wiatroizolacja. To są membrany paroprzepuszczalne, a folie aluminiowe mają bardzo duży opór dyfuzyjny. Dlatego są stosowane od wnętrza pomieszczeń jako paroizolacje. 

Wywiewanie wełny to problem z produktami do ocieplenia o bardzo małej gęstości.

Edytowano przez Eksperci Rockwool (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Bardzo dziękuję za wszelką informację. Myślę, że ta ostatnia mi wszystko wytłumaczyła. Otóż faktycznie chodziło o folię miedzy deski a wełnę ( nawiasem pisząc jaką wełnę zastosować?). Czyli tu stosujemy wiatroizolację (membranę paroprzepuszczalną), potem dwie warstwy wełny i folię aluminiową lub membranę paroizolacyjną. Czy dobrze to zrozumiałem?

Link do komentarza

Dokładnie.

W przypadku folii refleksyjnej wymagana jest jeszcze pustka powietrzna aby mogła ona zadziałać zgodnie z przeznaczeniem.

Wełnę dobierasz kierując się ilością miejsca na nią i współczynnikiem lambda wełny tak żeby uzyskać wymagany współczynnik przenikania ciepła.

Jeśli za cel przyjmiesz normy które wejdą w życie w 2021roku to na pewno będzie dobrze.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...