Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
marekka

odpowietrzenie kanalizacji zdomu do szamba

Recommended Posts

To zależy w jakiej odległości jest szambo od domu, a dokładnie od najbliższego okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawel
12 minut temu, marekka napisał:

czy można odpowietrzyć kanalizację między domem a szambem

W jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli z jakichś względów jest to uzasadnione (tu potrzeba więcej informacji od autora postu), rozsądnie będzie przyjąć odległości dla takiego odpowietrzenia jak dla zbiorników (szamb) zgodnie z rozporządzeniem ws. warunków technicznych (WT). Paragraf § 36

"Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe, dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3 powinna wynosić co najmniej (...)

2. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej odległości urządzeń sanitarno-gospodarczych,o których mowa w ust. 1, powinny wynosić co najmniej:

1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi – 5 m, przy czym nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie jednorodzinnej;

2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego – 2 m."

Przy czym za pomieszczenie przeznaczone na pobyt ludzi nie uznaje się np. garażu, kotłowni, a nawet łazienki, korytarza, klatki schodowej.

To tak dla informacji, w razie problemów z urzędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Odpowietrzenie kanalizacji wykonuje się na zbiorniku (ścieki wypychają powietrze) oraz na zakończeniiu pionu kanalizacyjnego (na dachu).

Ale pytanie brzmiało :

20 godzin temu, marekka napisał:

czy można odpowietrzyć kanalizację między domem a szambem

Więc pomijając wszelakie niewiadome, można czy nie można? Bo ja uważam, że można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...