Skocz do zawartości

Ogrzewanie/ dogrzanie po stanie surowym, a na czas kolejnych prac i nie tylko


ravhtc

Recommended Posts

Potrzebuje uruchomić jakieś tymczasowe nieraz grzanie w domu, który jest obecnie w stanie surowym zamkniętym i pytanie moje jest co polecacie.

Nagrzewnica elektryczna

Nagrzewnica gazowa

Termowentylator elektryczny ( małe ale niektóre podobno wariaty)

 

Co z powyższych będzie cechowało się dobrym i efektywnym grzaniem, a jednocześnie nie było przesadnie kasożerne w użytkowaniu( gazu lub prądu)

 

Dzięki za porady

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza

Nagrzewnica elektryczna albo najlepiej klimatyzację inwerter zamontować a potem już można na dobre wykorzystać w czasie użytkowania po oddaniu budynku. Tylko przemyśleć miejsce montażu (salon). Oczywiście wersja split.

Klimatyzator to jak wiadomo pompa ciepła powietrze powietrze i nawet jak zużyje 1kW to odda minimalnie 3x tyle w sprzyjających warunkach.

A z nagrzewnicą nie ma co potem zrobić - chyba, że odsprzedasz ze stratą.

Link do komentarza
1 godzinę temu, ravhtc napisał:

Jak nie kupię nic z 3 wymienionych to olejowa będzie moim wyborem ale z tych jedbak 3ech coś byś doradził najbardziej?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

jeżeli chodzi o ogrzewanie budowy to ja wybrałbym olejowy. Widziałem jak działa u znajomego, normalnie rakieta :) szybko nagrzewa  duże powierzchnie, te dwa są dobre ale do pomieszczeń już użytkowych gdzie nie ma dużych strat ciepła. No i po budowie przyda się np do garażu nieogrzewanego  jak będziesz miał coś w zimie do grzebania.

Link do komentarza

Panowie dzięki za podpowiedzi ale jednak nikt z Was nie odpowiedział na moje pytanie odnośnie wyboru spośród urządzeń jakie podałem
To jakbym szukał auta i wskazał 3 marki w podobnym budżecie, a Wy byście mnie namawiali na markę nr 4 za ponad 3 razy takie pieniądze.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Z trzech jakie wymieniłeś wybrałbym nagrzewnice gazową. Tylko teraz musiałbyś przekalkulować koszt zakupu i koszt eksploatacji czyli ile gazu zużyjesz a ile oleju opałowego. Do nagrzewnicy gazowej zapewne będziesz musiał doliczyć koszt butli, przy olejowej żadnych dodatkowych kosztów nie ponosisz. I summa summarum nie musisz kupować nagrzewnicy olejowej nowej, używane są o wiele tańsze.

Link do komentarza

Póki co znajomy użyczył mi taki zestaw :
nagrzewnica olejowa- moc 30kW
osuszacz o wydajności do 120m2
wentylator do osuszacza.

Całość śmiga od rana na piętrze. Temperatura 15st. C.

Zobaczę jedbak ile pochłonie paliwa i czy mnie na to stać. 7f72c26ffc9c4e03c6a6d117aeda632e.jpgdfe2d6be0d32b946553bb989e97a18f9.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Po wylaniu posadzek i otynkowaniu we wnętrzu domu mojej córki w pażdzierniku (sześć lat temu) też należało dosuszać... Działało ogrzewanie gazowe, ale ze względu na pogodę nie dało się pozostawiać uchylonych okien i dlatego dosuszanie odbywało się niejako okresowo z marnym skutkiem...

Zięć załatwił profesjonalny osuszacz, który pracował non stop przez prawie miesiąc... temperatura była ustawiona w ten sposób, że w nocy i wolne od pracy dni było ok 15 stopni, a w dzień, kiedy robiłem instalacje wod-kan , a później przedpokój i łazienki - temperatura ok 20 stopni. Codziennie w osuszaczu zbierało się wiaderko wody! Miałem wodę do zarabiania kleju :icon_mrgreen:.  Osuszacz żarł prąd, gaz się palił... ile to kosztowało, to musiałbym się dopytać, ale tanie to nie było...

Nie ma innej metody - trzeba grzać i różnymi sposobami odprowadzać wodę - czy to przez wietrzenie/wentylowanie,czy tez zbieranie osuszaczem...

Link do komentarza
16 godzin temu, ravhtc napisał:

Całość śmiga od rana na piętrze. Temperatura 15st. C.

Ja rozpocząłbym od parteru. Powietrze ciepłe unosi się do góry, teraz osuszysz górę a potem jak zejdziesz na dół z nagrzewnicą i osuszaczem i tak jakaś część wilgoci z dołu pójdzie do góry.

16 godzin temu, ravhtc napisał:

Zobaczę jedbak ile pochłonie paliwa i czy mnie na to stać.

Podejrzewam, że taniej wyjdzie Ci  na paliwie niż byś miał używać gazu.

Link do komentarza

Dziś okazało się po jednej dobie, że zeszło 10 litrów paliwa :(
Próba druga- na 24h włączę nagrzewnice elektryczną i zobaczę po 24h ile wzięła i czy daje radę osiągnąć i utrzymać daną temperaturę.

Próba trzecia( może zrobię) to myślę jeszcze o dwóch konwektorach, które ustawione na przestrzał powinny lecieć ciepłem na pokoje i korytarz.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Przed chwilą, ravhtc napisał:

Drzewo na suficie i obawa o nie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Chyba drewno :) Jeżeli drewno miałeś suche to nie ma obawy (bo z tego co pamiętam nie zaimpregnowałeś go przed położeniem), czas największej wilgoci przed Tobą jak zaczniesz robić tynki i wylewki.

Link do komentarza
1 minutę temu, ravhtc napisał:

Olej napędowy bo opałowego nie idzie dostać

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Jak nie można? Przecież skąd ludzie biorą olej opalowy do ogrzewania domów, warsztatów itd.

1 minutę temu, ravhtc napisał:

A może olać grzanie i otworzyć okna na uchył wszystkie to będzie zimno ale nie wilgotno? emoji14.png


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Zauważyłeś aby coś sie działo niepokojącego z drewnem?

Możesz uchylić okna po przekątnej, nie musisz wszystkich uchylać. 

Jeżeli nie ma dużej różnicy temperatur to nic nie powinno się dziać, najgorzej jest gdy są duże skoki temperatur, wtedy wykraplanie wody masz na zawołanie.

Link do komentarza

Drewno, drewno :)
Było suche, a później po ukończeniu dachu impregnowane natryskiem. Jedbak widać, że coś tam wilgoci złapało mimo to( bo dom szczelny- wstawione okna i dach ocieplony) I widać to po szczelinach między deskowaniem. Te były widoczne, a teraz się zacieśnilo wszystko.

Smutek mnie ogarnia i stres przez to.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Tak ludzie grzeją w domach opałowym czy warsztatach ale mają do tego instalacje i to ich docelowe źródło ciepła. Mają kotłownie z zbiornikiem, zabezpieczaniami itp.
W przypadku gdy grzeje się opałem tymczasowo to zabawa w całą instalację jest nie warta zabawy.
Olej opałowy zamawia się na tony, a nawet cysterny. Do kanistra ciężko dostać

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
11 minut temu, ravhtc napisał:

Te były widoczne, a teraz się zacieśnilo wszystko.

Bo drewno pracuje, zimą, jesienią drewno pęcznieje a latem sie kurczy, to normalne. Gorzej gdyby pojawiły sie jakieś czarne plamy czy sinizna.

13 minut temu, ravhtc napisał:

Tak ludzie grzeją w domach opałowym czy warsztatach ale mają do tego instalacje i to ich docelowe źródło ciepła. Mają kotłownie z zbiornikiem, zabezpieczaniami itp.
W przypadku gdy grzeje się opałem tymczasowo to zabawa w całą instalację jest nie warta zabawy.
Olej opałowy zamawia się na tony, a nawet cysterny. Do kanistra ciężko dostać emoji14.png

Ja mam na myśli ogrzewanie warsztatów takimi nagrzewnicami. Wiesz, tematu nie zagłębiłem bo nie miałem potrzeby ale z tego co pamiętam to na litry np w kanister można kupić. Wiadomo, że nie przyjedzie do Ciebie cysterna po to aby wlać 20 czy 50 litrów, musiałbyś wyczaić kto zajmuje sie dystrybucją opałówki w twoim rejonie i udać się do nich.

Spalając olej opalowy masz o wiele taniej i czyściejsze powietrze bo opałówkę praktycznie nie czuć po spaleniu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...